Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi legyek ha nagy leszek? (lent)

Mi legyek ha nagy leszek? (lent)

Figyelt kérdés
nem tudom eldönteni mit kezdjek magammal a jövőben. imádom a német nyelvet,többször voltam külföldön már több hónapot is,és teljesen beleszerettem.. németből megvan a Németországi állami nyelvvizsga,ami a magyarban az anyanyelvűnek felel meg. nagyon szívesen mennék tanárnak (mondjuk matek v föci szakkal),de sokszor hallottam már arról h a fizetés nagyon kevés,nehéz belőle megélni.. mit ajánlotok? németből vagyok a legerősebb ezzel szeretnék kezdeni valamit,a tanárkodás is vonz,de nem azért szenvedtem (meg fogok) hogy ennyit keressek.. mit csinálhatnék még?
2011. febr. 19. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
ha szereted az irodalmat, végezz el egy műfordító szakot esetleg germanisztikán :) vagy ha magántanár lennél, az azért jól keres
2011. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hú, nagyon szerencsés vagy! :) ha van tanári ambíciód, akkor mindenképpen megántanár legyél, ahhoz meg nem kell semmilyen egyetem, tanulj olyat, amit szivesen csinálnál hobbikánt.

a magántanárkodással jó sokat lehet keresni, ha jó vagy, mellette lehet egy másik állásod, amit felfoghatsz hobbiként.

ha én lennék a helyedben, akkor ezt csinálnám.

2011. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Azon nem gondolkoztál, hogy kimenj Németországba tanítani? Ott sokkal jobban keresnek a tanárok is, meg úgy alapból könnyebb a megélhetés.
2011. febr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. csak magántanárként kiépíteni egy diákkört nem kis munka,és nem is állandó bevétel (úgy értem hogy lemondják az órákat stb.) most is korrepetálok diákokat,de azért más lenne egy iskolában főállásban tanítani..

gondolkodtam hogy kimegyek Németo.ba de igazából nem tudnám azt a két szakot megcsinálni hogy tanár legyek hivatalosan.. a német mellé gondoltam a matekot vagy ha az nem megy a földrajzot.. mind2 nagyon nehéz,nem hinném hogy az a páros menne..

meg elhelyezkedni..:D örülnék ha kapnék tanárként munkát,de ahhoz kellenének kapcsolatok is..:/

köszönöm a válaszokat :)

2011. febr. 20. 08:26
 5/5 anonim válasza:

És ha nem tanár lennél, hanem tanító, aki az alsósokkal foglalkozik? Amúgy nem hiszem, hogy nem találnál állást, okosnak, rendesnek tűnsz, biztosan menne. :-)

3. Válaszoló

2011. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!