Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért lett ilyen nagy botrány...

Bumbi02 kérdése:

Miért lett ilyen nagy botrány abból, hogy a kaposvári egyetemen elvárják a normális öltözködést?

Figyelt kérdés
Az iskolába nem bulizni megy az ember, hanem tanulni, nem értem miért gond az, ha hosszú gatyában ingben/pólóban kell a fiúknak menniük, a lányoknak pedig szolid felsőben? A sok tiltakozó diák majd a munkahelyén is tiltakozni fog, mikor közlik hogy még ékszert se vehet fel, vagy maximum 1 gyűrűt hordhat?
2013. okt. 4. 15:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
nem tudom, én eddig egy blogot olvastam aminek az írója teljesen fel volt háborodva, mert hogy a női báj odavész... de rajta kívül az ismerőseim teljesen egyetértettek az öltözködési kódex-szel... a blog írójának reakciójára meg csak annyit írtam: lehet valaki nyakig begombolt inggel, szolid sminkben is csábos, míg van aki egy szál melltartóban se lesz az, max csak közönséges..
2013. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez idiotizmus, mert miért ne mehetnék 3/4-es gatyában, mi köze van ahhoz, hogy hogy tanulok, annak, hogy hogy öltözöm. Képmutató konzervatívok, ezt gondolom.

18 évet betöltött emberekről van szó, szerintem baromság.

2013. okt. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

A női báj abból adódik, ha valaki nőiesen öltözködik, nem pedig k*rvásan. -> Nem kell kidobni mindent, hogy bájos legyen...


Épp ez az. 18 éves "felnőtt" emberekről beszélünk. Miért nem értik meg, hogy ha egyetemre mennek, akkor normálisan felöltöznek? Nem azért mennek oda, hogy a frissen varrt tetkót mutogassák a bicepszen, és nem azért hogy dekoltázst villantsanak. Azt majd este a buliban, vagy a koleszban.


Ezeknek a "csakazértse, én lázadok"-tanulóknak a későbbiekben lesz gondjuk, mikor majd a munkáltató is közli, hogy ide így nem jöhet dolgozni. Nekem volt olyan munkáltatóm aki megkért hogy vágjam le a hajam, amit 10 éve növesztettem (fiú vagyok). Levágtam. A mi munkahelyünkön ha valaki ápolatlan arcszőrzettel jött be, kezébe nyomták a borotvát és borotvahabot, hogy akkor irány borotválkozni, így nem mehet vendégek közé.


Fel kéne nőni sokaknak azt hiszem...

2013. okt. 4. 16:15
 4/29 anonim ***** válasza:
13%

"Az iskolába nem bulizni megy az ember, hanem tanulni"


Ebben tévedsz. Engem csak a bulik és a jó közösség motivál arra, hogy egyetemre járjak. Azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül, csak a legtöbb ember nem meri felvállalni.

2013. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Hallgatóknak előírni ilyesmit (vizsgán való megjelenést leszámítva), idiotizmus.


Dolgozóknak előírni viszont normális.

Gusztustalan és alpári, amikor férfi oktatók (még idősebbek is) mezítláb szandálban, rövidgatyában tartanak órát, előadást. Már elnézést...

2013. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

"Ebben tévedsz. Engem csak a bulik és a jó közösség motivál arra, hogy egyetemre járjak. Azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül, csak a legtöbb ember nem meri felvállalni."


A) lehetőség: büfé szakra mész, de még onnan is kibuksz.

B) lehetőség: kibuksz

C) lehetőség: nagyon hamar kibuksz.


-->

Nem lesz diplomád + kiment az ablakon egy csomó pénz... illetve nagy csomó pénz, mert még a képzésed díját is vissza kell majd fizetned. Jó volt.

2013. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Igen, ez felettébb szép élet perspektívát vetít előre, hogy csak buli miatt jársz egyetemre, amúgy be se járnál... Sokra viheted még;)


Másrészt.. Ahogy te elvárod a tanártól hogy úgy jelenjen meg az előadásán ahogy, úgy a tanár is elvárhatja tőled. Anno a középiskolás fizika tanárom közölte az egyik osztálytársammal hogyha még egyszer melegítőben jön be, akkor hazaküldi és igazolatlan, mert adjuk meg a másiknak a "tiszteletet", hogy nem úgy jövök be órára, mintha edzésre mennék... És akármennyire nem bírtam a tanárt, ebben igaza van.

2013. okt. 4. 16:42
 8/29 anonim ***** válasza:
Monnyuk a pincér más. Tőletek joggal követeli meg a munkaadótok az ápolt megjelenést. De az egyetem nem egy bájzli!
2013. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Miért más a pincér? (Nem pincérként dolgozok amúgy)


De "monnyuk" helyett jó lesz az "mondjuk"-nak is.: )

2013. okt. 4. 17:04
 10/29 anonim válasza:
szar az az egyetem:D
2013. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!