Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskolát válasszam? DE...

Melyik iskolát válasszam? DE (Debreceni Egyetem), PTE (Pécsi Tudományegyetem) vagy SZTE (Szegedi Tudományegyetem) BTK karát?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem. Szlavisztika(-orosz szakirány) lenne a célom. Oroszul 1,5 éve tanulok, földrajzból ötösre érettségiztem és az érettségi tantárgyak közül csak matekból vagyok négyes. Szegedtől 30 km-re lakom,ám a \'családom\' csak kin számomra(ordibálnak egymással a szüleim,apám alkoholproblémái,stb.),ám nem szeretnék emiatt Szegedre menni. Ezért jött szóba Debrecen és Pécs. Szerintetek melyiket válasszam? Pozitívumok,negatívumok? A választ előre köszönöm.
2009. aug. 12. 20:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Melyiket jelöljem meg elsőként?
2009. aug. 12. 20:20
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a Debreceni Egyetemet választanám. Ha ez nem tetszik, akkor Szegedi Tudományegyetem..
2009. aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is Debrecent választanám.

Az jó, hogy a föci érettségid ötös lett, de ha oroszra akarsz menni, annak semmi hasznát sem veszed. A magyar és a töri közül valamelyikre és az általad tanult idegen nyelvre fókuszálj.

2009. aug. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

de érettségiztél már oroszból?emelt szintet kell csinálnod h.jelentkezhess..


amúgy mindegyik suli elég nívós,igényes az oktatás színvonala,ez alapján nem tudok választani.



szerintem válaszd Pécset.

2009. aug. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :) Igen,emelt szinten fogok oroszból érettségizni jövőre(ezt tényleg kihagytam a mondandómból :S) . Nyáron is tanultam rá,ahogy csak időm engedte :) További válaszokat is szívesen várok :)
2009. aug. 13. 09:33
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem kötelező emelt szinten oroszból érettségizned, nem tudom kedves utolsó, hogy honnan vetted ezt a hülyeséget.

Átlag 30 emberből 25 egyáltalán nem tnault oroszul akit felvesznek, abból a maradék ötből is jó, ha egynek van emelt szintűje. Akkor 1 - 2 ember fog járni oroszra? Gondolkodj egy kicsit.

2009. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nyelvszakokra kötelző az adott nyelvből az emelt szint.ez 100%


-aki a "hülyeséget"írta.-

2009. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

megint én!!


1000 millió bocsi!valóban igazad van és másik 3 nyelv példáját ismertem és azoknál kötelező az emelt szint.de itt megnézem és valóban nem....tényleg 1000 bocsi,nem akartam félrevezetni a kérdezőt,okoskodni meg pláne nem volt szándékomban...


de akkor ez hogy van?ha én pl.angollal jelentkezem és abszolút nem beszélek oroszul,ott tanítanak meg???tényleg nem tudom...:)

2009. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

jav.:

#és=én


#megnéztem

2009. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Már én is szívbajt kaptam, mert én oroszra járok és nekem nem kellett emelteznem belőle:D

Nyelvszakoknál emelt szint: angol, német, francia, spanyol, olasz- ezeknél kérik kötelezően

2009. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!