Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van akinél kötelezővé tették...

Van akinél kötelezővé tették a tornadresszt heti 5 tesi miatt?

Figyelt kérdés
Én most mentem 9. osztályba mert 0. ba kezdtem a gimit és közölték hogy heti 5 tesi vár ránk. Hétfőtől fogunk elkezdeni tesizni mert eddig csak ilyen tingli tangli óránk volt mert 2 tesiterem van a suliba és az egyiket most újították fel, a másik meg mindig foglalt volt. Most hogy elkezdünk majd tesizni a tanár aki egyébként most jött a sulinkba kitalálta hogy kötelező tornadresszt hordania a lányoknak. Mivel együtt vagyunk a fiúkkal elég kellemetlen lenne előttük dresszbe mutatkoznunk, másrészt alapból utálom a dresszt, és amikor tegnap voltunk nagybevásárolni a tescoba láttam dresszeket de a legnagyobb 170cm-es is nagyon szűk volt rám és amikor lehajoltam esett le a vállamról. Nem értem miért kell a gimiseknek kötelezővé tenni ezt ami elég megalázó ruhadarab szerintem.

2012. szept. 8. 13:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
58%

"Nem tudom miért akkora probléma a tornadressz.Meg kéne nézni hogy öltöznek a tizenéves lányok (tisztelet a kivételnek)máshol..Nem kell részleteznem.A tornadressz ahhoz képest mackó melegítő. "

A furcsa az, hogy sokkal több lány ágál a dressz ellen, mint amennyi szeret szexisen öltözni az utcán, vagy buliban!

Ha csak azok ágálnának, akiknek az alakjuk miatt nem jó, vagy éppenséggel szemérmesek, akkor nem szólnék semmit!

2012. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
20%

"tanárodnak biztos az a célja hogy felkészítsen a dolgokra és hogy kényelmesben tornázzatok. A fiúknak is annak idején azért írták elő az atléta trikót hogy a póló rövid úja ne akadályozza a karok mozgását sem."


Egyetérek a hozzászólóval. Egyébként korábban a középiskolában is tornadressz volt a kötelező öltözet lányoknak és fehér atléta tornagatya fiúknak.

Ezen a felvételen is látszik (2:02-től), pedig ez már bőven a 90-es évek:


https://www.youtube.com/watch?v=blhuMiSHoPM

2016. márc. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
35%

A fél segg miért is lógna ki? Van száras dressz is, lehet leggingsel vagy biciklisnadrággal kombinálni! Akkor meg mi a gond. Aki duci az sem hosszú köpenyben megy a strandra, hanem egyrészes fürdőruhában, az meg majdnem ugyanolyan, mint a dressz!

Na és ott az úszásóra! Egyrészes fürdőruha és dressz között kinézetre mi a különbség? És az uszodában ott vannak a fiúk is!

2016. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
22%

"A tornadressz nőkön szexista"

OMG!!! A fürdőruha nem az? a kettő közt minimális a különbség!

2016. márc. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
35%

Régi kérdés, de azért válaszolok rá. Amerikai, angol, francia és egyes német gimnáziumban kötelező a lányokon a tornadressz.


Én Angliában vagyok gimiben tanár (nem tesitanár). Egyházi suli! Még a molett, dagi lányok sem hisztiznek a tornadressz végett, pedig együtt vannak órán a fiúkkal. Még a folyosókra is kimennek dresszben, még sincs belőle semmi sem.


Milyen érdekes, az viszont senki sem zavar, amikor strandon a bikini (főleg a tangás és a vizes) alig takar valamit, és egy kisebb terpesznél is kilóg a fél p*nája. És ott a 72 éves bácsitól kezdve, a 8 éves kisfiúig mindenki ott van. Meg amikor nyáron az sátáló utcán végig mennek p*cs*gatyában/miniszoknyában és a seggük 3/4-e kint van.

2020. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
62%
Ha belegondolunk a női tornában is nemhiába használják,ez a legpraktikusabb.Gondolom Anglia iskolái sokszor hagyomány őrzőbbek is ilyen téren. A fiúknak mit kell hordani az iskoládban?
2020. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
63%

A fiúknak rövid nadrág van, ami térd feletti (fekete vagy piros színben), és trikó ami sötétkék színű, de pár utcával arrébb egy másik suliban, ott sárga a trikó. Nem pólót hordanak. Azért nem pólót, mert annak az ujja beakadhat valamibe, a testnevelő tanárnő szerint a trikó biztonságosabb.


Én anno - Magyarországon - olyan suliba jártam, ahol volt a normál tesióra mellett lehetőség más sportokra is. Volt kézilabdától kezdve sok minden. Én birkózásra jártam. Na most egy birkózómez lényegében majdnem olyan, mint egy száras tornadressz, és "kantáros", de ugyanúgy testhez tapad. Na most ott még "ölelgettük" is egymást benne. És akkor még rajtad volt a bumszli fülvédő és a magasszárú birkózócipő.

2020. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
62%
Általános suliban itt Magyarországon még nekünk is atlétatrikó volt a kötelező felszerelés.Aztán gimiben már póló.Igazából fogalmam sincs miért cserélték le a legtöbb suliban az atlétát pólóra,amikor a trikó sokkal praktikusabb,az általad is említett okokból.Szabadabb mozgást biztosít.Nem tudom kérik-e még valahol.
2020. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!