Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van akinél kötelezővé tették...

Van akinél kötelezővé tették a tornadresszt heti 5 tesi miatt?

Figyelt kérdés
Én most mentem 9. osztályba mert 0. ba kezdtem a gimit és közölték hogy heti 5 tesi vár ránk. Hétfőtől fogunk elkezdeni tesizni mert eddig csak ilyen tingli tangli óránk volt mert 2 tesiterem van a suliba és az egyiket most újították fel, a másik meg mindig foglalt volt. Most hogy elkezdünk majd tesizni a tanár aki egyébként most jött a sulinkba kitalálta hogy kötelező tornadresszt hordania a lányoknak. Mivel együtt vagyunk a fiúkkal elég kellemetlen lenne előttük dresszbe mutatkoznunk, másrészt alapból utálom a dresszt, és amikor tegnap voltunk nagybevásárolni a tescoba láttam dresszeket de a legnagyobb 170cm-es is nagyon szűk volt rám és amikor lehajoltam esett le a vállamról. Nem értem miért kell a gimiseknek kötelezővé tenni ezt ami elég megalázó ruhadarab szerintem.

2012. szept. 8. 13:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Szólj a szüleidnek, hogy menjenek be a tanárhoz, és finom ráhatással győzzék meg, hogy a perverz hajlamait máshol élje ki.
2012. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is a szülőket kéne összeszedni és elérni, hogy ezt felejtsék el! Ezt nem a heti öt tesi miatt tették kötelezővé, hanem a tanár hülyesége. Én is ki lettem volna akadva, ha a fiúkkal összezárva kell dresszben parádéznom. De még a lányokkal is. Normális esetben soha eszembe sem jutott volna ilyen és ehhez hasonló öltözékben megjelenni, testhezálló, az alja olyan, mintha csak egy fürdőbugyi lenne... ez nevetséges.


Általános iskola negyedik osztálya óta nem is láttam ilyet, és az 1998-ban volt, nem hiszem, hogy véletlen!


Vagy az összes lány menjen az osztályfőnökhöz, igazgatóhoz. Nem kell hagyni magatokat.

2012. szept. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
21%

Nos én évekig RSG-ztem, előtte balettoztam is...

1. a tescos dressz...az tescos, gyakorlatilag egy hulladék.

Márkásat tessék venni Domyos stb, vissza jön az ára, tovább tart, nah meg nem egy nagy összeg 5000 ft

Internet, vatera,

2. Az hogy dresszet írnak elő, nem tudom miért probléma.

Okkal és nagyon helyesen írják elő. Ebben a legkönnyebb mozogni. Jól szellőzik (nem a pamut és teszkós szemétek) könnyen szárad.

Nem véletlenül kötelező az Rsg-nél és a balettben sem a dressz.

3. "a fiúkkal elég kellemetlen lenne előttük dresszbe"

persze vizes bikiniben nem volt probléma a nyílt strandon...ugye ugye...nem akarásnak nyögés a vége.

4. A test vonalait kiemeli...látszanak a hurkák...ez egyfajta visszajelzés...többet kell mozogni.


És az egészet az erősíti hogy:

"eddig csak ilyen tingli tangli óránk volt"

"tanár aki egyébként most jött a sulinkba"

Nos ő nem kitalálta, hanem megkövetelte, nagyon helyesen.


Üdvözlettel egy 26 éves anya.

2012. szept. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
31%

Az előttem szólóval tökéletesen egyet kell értsek. Én idősebb vagyok ugyan, és amikor nálunk volt tesi óra akkor még gimi 12. osztályába is kötelező volt hordanunk a tornadresszt, ráadásul nem volt olyan mint most hogy mindegy milyen csak legyen. Egybe részesnek kellett lennie kéket hordhattunk lehetőleg világoskéket, és rövid ujjúnak kellett lennie. Akkor még senki nem panaszkodott miatta mert ez volt a természetes.

A mai világba meg mindenki panaszkodik miatta és csodálkozunk hogy a mai fiatalok ilyenek amilyenek. Hozzánk a munkahelyre szoktak járni diákok dolgozni, meg vannak olyan fiatalok akiket most vettek fel rendes munkaidőbe és 1-2 ember kivételével mindenki panaszkodik hogy jaj nem fogok rendet rakni, jaj ezt nem csinálom jaj ezt nem, jaj elfáradtam. Ezeket hallom nap mint nap az a 2 fiatalember akiket kivételeztem ők olyanok hogy komolyan veszik a munkájukat nem sírnak mindenért pedig ők is azok a mai fiatalok ránézésre, de nagyon keményen dolgoznak tényleg sokszor a főnök szól már rájuk hogy azért pihenjenek is egy kicsit. De a többi az csak inkább feltartja a normálisan dolgozókat.

De most visszatérve a kérdéshez. Nem tudom mibajod van a dresszel de most komolyan nem megalázó ruhadarab, kicsit gondold végig a dolgot a strandon nyilván tömegek előtt mászkálsz olyan ruhába ami még többet kimutat belőled és ott az idősektől kezdve az óvodásokig mindenki van ott. Ha tornaterembe az osztálytársaid előtt meg szégyenkezel akiket ismersz? Szerintem inkább örülj annak hogy végre olyan tanárt kaptatok aki kicsit megmozgat benneteket hogy rendesen edzettek legyetek a ruha miatt meg ne aggódj mert lehet kapni felnőttekre is dresszt sport boltokban van ilyen meg vannak olyan boltok ahol csinálnak kimondottan méretre. Meg ahogyan az előttem szóló is írta számtalan egy előnye van ezeknek. Most gondolj bele elmész egy munkahelyre és ott is kötelezhetnek rád munkaruhát ami neked nem tetszik meg kényelmetlen. A nővéremnek nap mint nap fehér blúzba blézerbe meg szoknyába kell bejárnia télen nyáron egyaránt és nem panaszkodik sőt örül hogy már egészen kis korában felkészítették őt a nagybetűs életre. Én is panaszkodhatnék mert nekem vászon dzsekit kell hordanom, vászon nadrággal. amibe mindig melegem van mert akár tél van akár nyár de az üzembe dolgozni kell saját ruhába nem lehet mert az nem védi meg az embert a kifröccsenő anyagoktól sem és ott mindig ilyen 30-35 fok van. Ha én most lennék fiatal lehet én is sírnék hogy jaj nem hordok tornadresszt de később meg lehet szenvednék attól hogy miért kell kényelmetlen meleg munkaruhába járnom. Itt örülj neki annak hogy olyan ruhát követelnek ami testhezálló kényelmes, ne mondd hogy nem az mert nagyon is kényelmes csak jó méretet kell találnod és ennyi. És most nem a perverz hajlamokra kell hivatkozni mert a tanárodnak biztos az a célja hogy felkészítsen a dolgokra és hogy kényelmesben tornázzatok. A fiúknak is annak idején azért írták elő az atléta trikót hogy a póló rövid úja ne akadályozza a karok mozgását sem. Télen meg ha fáztok benne akkor szóljatok a tanárnak hogy mozgasson meg titeket jobban. Ja és ha nagyon akarsz dresszt találni akkor fogsz is találni. És szerintem örülj hogy még az első hetetek tesi óra nélkül telt el. 33/N

2012. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

Honnan veszitek egyáltalán, hogy mindenki jár strandra tömegeknek mutogatni magát?


Egyáltalán eleve egy valamire való középiskolában már nem is együtt van a testnevelés a fiúknak és a lányoknak. Meg lehet oldani.

2012. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Ja meg a kedvencem, visszajön a dressz ára? Visszajön? Mégis miből jön vissza? Kamatozik, vagy mi a rák? Mert eddig mindig rövid nadrág, meg fehér póló kellett, van is belőle egy rakat, akkor ne magyarázd már meg, hogy anyagilag milyen jól jár egy tornadresszel. Meg tessék doymost venni? Szerinted mindenhol van dechatlon vagy mi? Vagy rendeljen mindenki igaz, hogy a postaköltség még plusz 1000-1500 forint, de hát miért ne?
2012. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%
Komolyan hihetetlen, elmondja valaki, hogy a dressz részére nem megfelelő (érthető módon különben), és minden kis hápogó lotyónak le van hordva. Kedves "idősebb" hülgyek, kicsit visszább az agyarakkal, ha kérhetem. Nem is olyan rég még az volt a norma, hogy a nők nem járhattak iskolába és nem szavazhattak, aztán nem értem akkor a rinyálást, ha egyszer akkor is jó volt az embereknek. Ne legyünk már ennyire szúk látókörűek. A tornadressz nőkön szexista, aki ezt nem látja, annak elég kellene legyen annyi, hogy valaki nem érzi jól magát benne. Miért kéne megtiltani akkor, hogy pólóban és rövidnadrágban járjon tesire? Azért mert "bezzeg az én időmben"? El lehetne már egy icsit gondolkodni.
2012. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom miért akkora probléma a tornadressz.Meg kéne nézni hogy öltöznek a tizenéves lányok (tisztelet a kivételnek)máshol..Nem kell részleteznem.A tornadressz ahhoz képest mackó melegítő.

Műbalhé az egész.Nem hiszem,hogy ez "bezzeg az én időmben" dolog.Egyszerűen ma már mindenben perverziót látnak egyesek,abban is ami simán praktikus okokból volt úgy.Gondolom a médiából áramló mocsok az oka, vagy nem tudom,hogy mi. Mert az biztos,hogy pl ez a 90-es években még nem volt probléma.Csak azóta hirtelen mindenki olyan álprűd lett.

2012. szept. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

Akkor vegyenek fel a fiúk is tornadresszt!


És a leghülyébb érv az összes közül, hogy jaj hát hogy öltöznek a mai lányok. Lehet, de ha csak 3 van az osztályban, aki sose megy strandra, amúgy zsákban jár, annak a háromnak elég szar hirtelen félsegg villantós passzos ruhában mutatkozni az EGÉSZ osztály előtt.


Na, ha olyan praktikus a dressz, akkor miért csak a lányokra húzzák rá? Fiúknak is készül, látom a fiú tornászokon. Nekik miért nem kell? Mert nekik ciki és nem kényelmes? A lányokon mivel jobb?

2012. szept. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
15%
A fiúknak korábban atlétatrikó volt a kötelező testnevelés órai viselet.Sokkal praktikusabb volt,nem értem miért cseréltek le a legtöbb helyen pólóra.
2012. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!