Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális hogy a tanárom ezért...

Normális hogy a tanárom ezért kéri a tornadresszt?

Figyelt kérdés
9. es vagyok 6 osztályos gimibe járok. Előző két osztályban nem kellett tesin tornadresszt hordani, általánosba igen, de hát az sport tagozatos iskola volt. A tesitanárom 2 hete nagyon berágott, mert tesiórán többünknek is kin volt a dereka, és a terembe azért nem volt valami nagyon meleg. Ő mondta hogy ezentúl kérni fogja a tornadresszt öltözéknek. Mivel év elején kaptuk meg az új tanárt akkor is mondta hogy mindenki szerezzen be, aztán végül is nem is kérte mert elég volt a póló nadrág is. Most viszont kötelezően kéri szinte, mert óra elején ellenőrzi is hogy ott van e a póló alatt rendesen. A tanárom nő de nagyon szigorúan kéri, és mondta hogy mégha 40 C° lesz a terembe akkor is fel kell vennünk legfeljebb nem veszünk rá pólót meg nadrágot, hát ez szép lesz komolyan mondom:S Főleg ha nagy melegbe már a sport pályán tesizünk egy szál dresszbe:S Szerintetek igaza van hogy ezért kéri? vagy csak valamiért megkattant? 15/L
2012. febr. 17. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen abszolút jogos. most még fogalmad sincs arról milyen az ha vesegyulladást, kismedence gyulladást, vagy meddőséget kapsz attól, hogy kint a derekad és leizzadsz. Ebben semmi rosszindulat nincs.
2012. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Valamint ha ilyenkor megbetegszel vagy megsérülsz, az a tanár felelőssége. A testnevelés óra nem divatszakkör. Egyébként ha elmész egy fitness órára, ott is hasonló dresszt ajánlanak. Az meg, hogy szabadan a dressz felé veszel egy pólót nem lesz kényelmetlenebb.
2012. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Arról nem beszélve, hogy a póló kicsúszhat a nadrágból egy kellemes bukfenc közben, viszont senki nem kíváncsi más fehérneműjére.
2012. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

nyáron se sülsz bele ha kis rövidnacit ráveszel


felülre meg elég,alá mellrtartó és kész



nemjó dolog a vesegyulladás,felfázás,jogos a kérése

2012. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek az előttem szólókkal! Igaza van a tanárodnak!
2012. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Igen, normális. Azért kéri, mert helyettetek s gondolkodik, mert ő már felnőtt, és fel tudja fogni, hogy milyen következményei lehetnek, ha hidegben kint van a derekatok.

Majd ha húgyúti gyulladást, petefészekgyulladást kapsz, esetleg meddő leszel miatta, akkor lehet sopánkodni...

2012. febr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Teljes mértékben egyetértek a tanároddal. Lehet hogy utálod a dresszt, de gondolj bele hogy vannak előnyei védi a derekadat, jól szellőzik és nem fülledsz bele. Nyáron valóban kicsit kellemetlen, de ha vékony műszálas akkor nem fülledsz bele annyira. Tudom hogy elég ciki ha már kint vagytok a szabadban és mindenki titeket bámul és nem mertek rávenni semmit mert akkor csak belerohadtok, de ez van túl kell élni. Régen még a régi rendszerbe még mindenhol kötelező volt ez a ruha, ott azt nézték ki aki nem dresszbe volt. Nekem anyukám is rengetegszer magyarázta hogy ennek mennyi előnye van és most 22 évesen adok neki igazat mert tavaly fáztam fel és még egy húgyhólyag gyulladás is összejött. Szóval viseld csak kibírod azt a 40 percet.

Csak még hozzáteszem hogy könnyebben lehet benne mozogni rátapad a testedre nem akadályozza a mozgást. A láb kivágása az lehet hogy ránézésre ciki mert olyan mintha bugyiban lennél, de gondolom az uszodába is fürdőruha van rajtad az is olyan mint a dressz a bikini meg főleg kimutat mindent. Én nem panaszkodnék addig örülj ameddig figyel rátok a tanár ilyen szempontból és lehet hogy később majd ráfogsz jönni hogy igaza volt és megfogod még ezt köszönni neki. Tudom hogy kicsit ciki ezt hordani főleg a mai világban, de ez van. Ha szertornáznál akkor ott csak az lehet rajtad, és akkor egy egész közönség előtt mutogatnád magad így főleg versenyen.

2012. febr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Évtizedeken át mindenki tornadresszben tornázott, fel sem merült a póló lehetősége. Örülj, hogy vigyáz rátok. Nem kattant meg, a feladatát végzi, felelősséggel.
2012. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Én nem is értem miért kérik ma már ennyire kevés helyen a hagyományos tornaöltözetet.

Teljesen alap volt, hogy lányoknak tornadressz, fiúknak pedig ujjatlan atlétatrikó tornanadrággal.Fiúknál sem merült fel,hogy rövid ujjú pólót hordjanak. Ezek biztosítják a legszabadabb mozgást.

Ma meg csomó helyen nem is foglalkoznak ezzel,és bő pólókban meg sokszor hosszúnadrágokban tornáznak fiúk is és lányok is. Ez gyűrűzésnél pl vagy más bonyolultabb gyakorlatoknál nemhogy ésszerűtlen de még balesetveszélyes is.

2012. febr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem igaza van, hogy ezt kéri... én örülnék, ha nálunk is kérné a tanár. Télen most is felveszem aláöltözetnek, hogy ne fázzak meg, de érzem a rá a rám meredő szemeket, ami a szocializálódást tekintve sem esik jól. Örülnék neki, ha ez nem lenne probléma. A nyári meleg más kérdés, a jelen körülmények mellett fel nem venném egyedül én egyedül a dresszt nyáron. De semmi bajom nem lenne vele, ha nem én lennék az egyetlen...

16/L

2012. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!