Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol érdemes biológiát tanulni?

Hol érdemes biológiát tanulni?

Figyelt kérdés

Eszterházy Károly Főiskola

Nyíregyházi Főiskola

Eötvös Loránd Tudományegyetem

Debreceni Egyetem

Szegedi Tudományegyetem

Pécsi Tudományegyetem



2012. aug. 11. 01:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16:29 Álmaidban:D Fogd már fel, h sz@r helyre jársz, fél tucat ember mondja neked, nem gyanus?:D Onnan nem kibuknak az emberek, hanem eljönnek, mert egy trágya:D
2012. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%

"Fogd már fel, h sz@r helyre jársz, fél tucat ember mondja neked, nem gyanus?:D"


Ki mondta, hogy oda járok? Valóban ELTE, de nem biosz szak. Ám ismerek onnan tucatnyi embert különböző évfolyamokról, és mind elégedettek.

2012. aug. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Magukkal biztos:P
2012. aug. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha még csak nem is bioszra jársz, hogy állíthatod azt, hogy a többi szar, te nagyon okos?
2012. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk én is olyanoktól hallottam, hogy az ELTE biosz vacak, akik kibuktak.

De én mindenképpen oda szeretnék majd átmenni, mert csak ott tudok olyan diplomát szerezni, amilyet szeretnék...


Meg tudnátok mondani, konkrétan mi az, amiért gagyinak mondjátok?

Rosszak a tanárok? Nem jól tanítanak? Túl nagy az elvárás? ha alacsony a színvonal, ez miben nyilvánul meg?


Előre is köszi a válaszokat!:)

2012. aug. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 bensdorp ***** válasza:

Akárhogy döntesz is, ne eduline-os cikkekre alapozz, mivel borzasztó részrehajlók, és kisarkítják az információkat, továbbá már nem is aktuális a belinkelt írás. A sanghaji listán ugyanis a SZTE jelenleg a 401-500. helyen áll, míg az ELTE 301-400.-on. Tavaly még megosztott első volt a két rivális a magyar egyetemek közt, de ott sem minősítették feljebb a szegedi képzést.


Hazai statisztikák szerint, az oktatók és a hallgatók kiválósága alapján is az ELTE áll az 1. helyen. [link] (Mellesleg a felvi kizárólag a felvettek kiválóságának szempontjaiból készítette "hallgatói kiválóság" rangsorát, ami a képzés tekintetében irreleváns.)


Egyéb pontos adatról a cikk nem számol be, üres fényezés csupán. Az egyetlen tény (ami persze rendkívül szubjektív felmérések eredménye), hogy a szegedi hallgatók elégedettsége magasabbnak mutatkozik. Kár, hogy eltörpül azok száma, akik mindkét egyetem hallgatói lettek volna, mivel csak az ő véleményezésüket tekinthetnénk valamelyest mérvadónak.

2012. aug. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
22:28 Azok a listák nem a szakokat mérték, hanem az egyetemet. Mindenki tudja, hogy Szeged ezerszer jobb bármelyik egyetemnél biológia képzés szempontjából, ezen a te shangaji listád se változtat
2012. aug. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%
én ELTE-re járok biológia szakra és teljesen elégedett vagyok vele. Van, akinek nem jön be, de ez nem az egyetem hibája. Sok lehetőség van kutatásra, nagyszerű és hihetetlen eredményeket felmutató emberek tanítanak, magas színvonalú a képzés, nagyon kemény és a felvettek 16%-a képes csak 3 év alatt elvégezni, míg Szegeden azért könnyebb. Nagyon sokan azért nem maradnak pl ELTE-n msc-n, mert mindent megtanultak bsc-n, amit újra hallanának pl molekuláris biosz msc-n, ez TÉNY! Ezért más jellegű msc-re mennek, pl pázmányon orvosi biotechnológia vagy hasonló, esetleg külföldi msc. De akármelyik nemzetközi listát nézzük, a kutatók eredményei és sikerei alapján ELTE jobb, mint Szeged, és a hazai rendes listák szerint, tehát hivatalos és elfogadott listák szerint is az ELTE van előrébb, ez is TÉNY. Nem értem miért hordják le az ELTE-t, mert hatalmas koponyák vannak rögtön bsc-től egészen a legöregebb kutatóig, én is publikálok már bsc-n és 2 kutatócsoportban is benne vagyok. Teljes mértékben megkapok mindent az ELTE-től, amire szükségem van ahhoz, hogy jó biológus kutató legyek. Ismerek Szegedre járó embert és könnyebbnek találta az ottani képzést, könnyebb elérni a magasabb átlagot szerinte. Ne szidjátok az ELTE-t, mert nyilván van, aki nem olyan típusú ember, pl aki orvosira megy innen, nyilván nem fogja szeretni, elvégre sok növény és állattan van, és az első év tényleg nem vészes 1-2 tárgytól eltekintve, de ez nem azt jelenti, hogy az msc elvégzése után ELTE-s diplomával a kezedben kevesebb vagy, mint aki Szegeden csinálta meg ugyan azt. Én ELTE-s létemre nem bántom Szegedet, tisztelem és becsülöm az ottani munkálatokat, inkább össze kéne dolgoznia a két egyetemnek, mintsem ilyen gyerekes hatalmi játszmákba belemenni.....
2012. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, el vagy tévedve egy kicsit drágám, mert jobb ha tőlem tudod, hogy Szegeden a legjobb a biológia képzés és ez egy tény mwg az is, hogy az eltén a legrosszabb, még az EKF-en is sokkal jobb, mint nálatok.lehet ez most rosszul esik, de minél előbb elfogadod, annál jobb lesz
2012. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én Szegedre járok, egy csaj azért jött át ide, mert az ELTE túl nehéz volt neki.

Egy másik ismerősöm azért hagyta ott az ELTÉt, mert "kihalt növényeket is le kellett tudnom rajzolni, és ez felháborító".

2012. okt. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!