Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik azok az állások amikkel...

Mik azok az állások amikkel lehet annyit keresni, hogy normálisan meg tudja élni, valószínüleg el is tudok helyezkedni vele, és intenzív gondolkodást igényel?

Figyelt kérdés

És tényleg intenzív gondolkodást igényel.

És természetesen szükséges hozzá diploma, mert én monjuk szeretek tanulni, és elég jó az átlagom is.

18/lány


2011. júl. 18. 08:42
 1/7 anonim válasza:

Elektrotechnika,informatika :)

Párom is informatikus.

És ha ez mind megvan,és beszélsz nyelvet is akkor irány külföld,mert ott tényleg megfizetnek :)

És informatikusokra mindig van igény :)

2011. júl. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
htt vagy felsőszintű olasz, és középszintű angol vizsgám
2011. júl. 18. 09:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Angolul tudj folyékonyan! Ha itthon akarsz maradni, akkor is menj külföldre (ha lehet, angol nyelvterületre) egy évre ösztöndíjjal (Vannak ilyen lehetőségek minden egyetemen. Nyilván nem mindegyiken ugyanannyi, de ezért kell egy jobbnevű egyetemre felvételt nyerni.) Csinálj extra dolgokat az egyetem mellett (pályázatok, versenyek, szakmai gyakorlat - ezt is lehet külföldön is!)! Ha ilyen háttérrel és egy viszonylag jó diplomával (nem mondok jegyet, mert ez szakonként változik: pl. BME-n 3,5-4 átlag már kiváló) jelentkezel vhova, akkor hatalmas előnnyel indulsz minden más jeletkezővel szemben, akik csak letették a vizsgákat.


Én szakot nem írok neked, de én a helyedben nemcsak az anyagiak alapján választanék életpályát, különben az nagyon nyögvenyelős lesz, és szerintem kitartásod sem lesz végigcsinálni. Ha meg igen, akkor nagy valószínűséggel nem fogod örömödet lelni abban amit csinálsz. Szóval persze fontos, hogy az ember mennyit keres, én is nyilván egy keresettebb szakmát ajánlanék neked, de azt hozzátenném, hogy olyat válassz, amit szeretsz! Bármit is csinálsz, angolul tudj folyékonyan (felsőfok nem elég, az amögötti tudás a cél!)!


Egy nagy kalappal!

2011. júl. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 (L) Bella (L) ***** válasza:

Szerintem a közgazdász még mindig a legjobban fizető diploma. Mérnök is jó lehet, ha érdekel, de nem itthon.

Közgazdász-jogász is elég brutálul keres.


Büfé szakot ne válassz: semmi értelme, időfecsérlés és utána mehetsz a mekibe dolgozni.

Büfé szak alatt értem, az ilyen kommunikáció meg művelődésszervező és hasonló humbuk szakokat.

2011. júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Településmérnök ***** válasza:

Nagyon hogy írtad az intenzív gondolkodást, mert az nem egyenlő a jogász magolásával!

Egyértelműen mérnöki szak való neked, kell gondolkodni, újat alkotni, problémákat logikával megoldani, tervezni, sokat tanulni, van rá igény és a fizu se rossz.

2011. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Településmérnök ***** válasza:
Nagyon jó*
2011. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Településmérnök! Öcsém most végzett ezen a szakon (településmérnök),és lenne pár kérdésem Hozzád. Tudsz nekem irni privit?Köszönöm!

Bocs az offért.

2011. júl. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!