Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Romlott az általános iskolai...

Romlott az általános iskolai oktatás színvonala, vagy más oka van, hogy ezek a mai gyerekek már jóval rosszabb helyesírók, mint az előző korosztályok?

Figyelt kérdés
Vagy rosszul látom, és a 30-as, 40-es korosztályból is ugyanennyi a rossz helyesíró, csak akkoriban az internet nem létezvén, ez még nem jöhetett ennyire elő?

2007. júl. 5. 21:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
olvassa el*
2011. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem azóta tudok helyesen írni, hogy rászoktam a Harry Potter könyvekre(a HP generációból vagyok). Megszeretette velem az olvasást, és a helyesírásomon is sokat javított, előtte 2-es, 3-as voltam.

Tehát magamból kiindúlva, biztos hogy az olvasás hiánya okozza a rossz helyesírást.

2012. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

Imádom, amikor naponta legalább egy vészmadárkodó kérdést tesz fel valaki. Jajj a fiatalok, jajj régen minden jobb volt, bezzeg a kommunizmusba.... nem unjátok már ?

A kommentek még jobbak, jönnek a bólogató birkák, akik általában a vészmadárkodó oldalán vannak.


Mi ez a hülyeség? Hogyan romlott volna az oktatás színvonala, meg a helyesírási készség, mikor most a fiatalok körében az iskolázottsági szint jóval magasabb, mint régebben. Jóval kevesebb az analfabéta, mint pl. 20-40 évvel ezelőtt. Jóval több a felsőoktatásban, és a felsőfokú végzettséggel rendelkezők száma. És jóval több az érettségizettek száma is, ezt ne felejtsük el.


Régebben nem volt hova írni, így nem is írtak nagyon az emberek... Kicsit nehéz lett volna meglátni azt, ha valaki nem ír helyesen.


Keveset olvasnak az emberek? Dafuq? Nézzetek már be néha mondjuk az Alexandrába, nézzétek már meg, hogy milyen brutál könyveladások vannak Magyarországon. Elárulom, sokkal több könyv fogy, mint régebben. A Harry Potter itthon is nagy bestseller lett, nem beszélve a többiről. Twilight, Coeho, Dan Brown, szürke 50 árnyalata. Igenis olvasnak a fiatalok és az emberek, az hogy mit, az már más kérdés. Azt meg ne mondja senki, hogy sokan ezeket a könyveket dísznek veszik meg, jahh persze.


Arra már nem kívánok reagálni, hogy csökkent az iskolai óraszám. Komolyan, ajánlom ennek az emberkének, hogy: olvassa a kommentem első részét a magasabb iskolázottsági szintről. Kettő: gondoljon bele, nézze meg a közoktatást, nézze meg az órarendet. Jóval több óra van az iskolában, mint régen. Emelt érettségi előkészítők, napi tesi, nyelvórák, és sokan több nyelvet tanulnak az iskolában, nem csak egyet... Szóval hagyjuk ezt, hogy kevesebb az óraszám...


A másik kedvencem, ami mindig, de mindig előjön, hogy bezzeg a mi időnkben. Mi nem tévéztünk, meg gépeztünk, hanem bicikliztünk, meg jártuk az erdőket, meg bal bla. Érdekes, ezt manapság is sokan teszik. Szerintem nem csoda, hogy manapság többen ülnek számítógép előtt, mint 20-30 éve. Eleve van számítógép, ráadásul több is, és jobb is. A világ változik, fejlődik, lépést kellene vele tartani, és nem siránkozni, hogy bezzeg a mi időnkben...


Amiért valaki lát néhány rossz elrettentő példát, az nem jelenti azt, hogy ez mindenkire igaz. Ezt jó lenne megérteni végre.


A helyesírásomat meg nyugodtan át lehet nézni, van benne hiba.

2013. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%
Ehhez annyit h régen még 8 általánossal is el tudott helyezkedni az ember v rá volt kényszerülve h általános iskola után dolgozzon... Én is ilyen vok, bár nekem érettségim van. Soha nem érdekelt a helyesírás, a tanárom is ilyen volt szakközépben. Szerintem a mai oktatási szinvonal is tehet erről ami itt van, pl. az olvasás.. Nem csodálom h sokan utálják az olvasást, ha már ilyen kötelező olvasmányok vannak mint pl. Egri csillagok. Én akkor utáltam meg az olvasást, bár most 20on évesen rá kaptam, szeretek is olvasni de csak azt ami érdekel
2014. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
#13: A Pisa teszteken lehangolian rosszul teljesítenek a magyar diákok és 2006 óta csak romlik tovább.
2019. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
2020 van!
2020. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2024 van!
máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A sok kütyü, a sok rövidítés. Mint pl a vagyok helyett vok: pint az hiányzik belőle, mint abból, aki így használja a szót.
jún. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!