Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Romlott az általános iskolai...

Romlott az általános iskolai oktatás színvonala, vagy más oka van, hogy ezek a mai gyerekek már jóval rosszabb helyesírók, mint az előző korosztályok?

Figyelt kérdés
Vagy rosszul látom, és a 30-as, 40-es korosztályból is ugyanennyi a rossz helyesíró, csak akkoriban az internet nem létezvén, ez még nem jöhetett ennyire elő?

2007. júl. 5. 21:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Számos ok csúszik egybe. A hagyományos olvasásoktatást felváltó szóképes és egyéb módszerek mindenképpen hozájárultak. Fontos ok lehet az is, hogy túl gyors tempóra késztetik az irdatlan mennyiségű tananyagtartalommal az általános iskolát, így kevés idő marad a felzárkóztatásra. Ok az is, hogy keveset olvasnak a mai gyerekek. Sem a szülő, sem az iskola nem képes tévével, filmekkel, internettel felvenni a versenyt. A helyesírást javarészt olvasás közben rögzíti az agy. Gond az is, hogy a magyartanárok egy része mindig a nyelvtanórák rovására igyekszik irodalmat tanítani, mert ott hangyányival nagyobb a sikerélménye, illetve kevésbé macerás a felkészülés és óravezetés. A társadalom is elnéző a rossz helyesírókkal, így az esetleges szégyenben maradás sem motiváló erő. Az internetes levelezésben pedig sikk lett a magyartalanság... Ez önmagában ne vezessen félre!


üdv.: hegedor

2007. júl. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
70%

kicsit off:

egyszer a hotdogon beszélgettem tinikkel, hogy az én gyerekkoromban csak egy (később 2)tv volt, számítógép meg...:) kérdezték mit csináltunk. csavarogtunk, bicikliztünk, hóembert építettünk, olvastunk, társasoztunk...lesajnáltak, mire visszaírtam, hogy oké, de én 3oldalon nem csinálok annyi helyesírási hibát, mint ti 3 mondatban, meg a fogyókúra se nagyon járt a fejemben gyerekként, mi jóval vékonyabbak voltunk, mint a mai gyerekek :)

2007. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos a mai gyerekek nagyon keveset olvasnak. Nem tartom magam öregnek (26 éves vagyok), de úgy gondolom, hogy nekem is attól lehet tökéletes a helyesírásom, hogy állandóan könyv volt a kezemben. Az agy olvasás közben tulajdonképpen "fényképez": az olvasási kép lenyomatot hagy az agyon, így rögzíthetőek a nyelvtani szabályok és a helyesírás is. Az olvasási szokásokon kellene változtatni. Egyébként a mai gyerekek helyesírása tényleg katasztrofális (természetesen tisztelet a kivételnek!).
2007. júl. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
87%
Velem leűlt az édesanyám tanulni.A mai szülők nemhogy tanulni nem ülnek le a gyerekeikkel,de már lassan vacsorázni sem.Szerintem ez a szülő sara is.
2007. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
83%
Azt sem szabad elfelejteni, hogy folyamatosan csökkentek az óraszámok, s ezzel az iskolai gyakorlás, berögződés ideje is, amivel főleg a gyengébb képességűeket hozták hátrányba.
2007. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol csökkentek az óraszámok, mondjuk én gimnazista vagyok, de megdöbbenve hallom a buszon hogy az egyik lány azzal dicsekedett a barátnőinek, hogy aznap 11-ig van bent. Én meg ezzel szemben kétszer a héten este 7-ig vagyok suliban, mert külön órára járok, és a mardék napon csak hétfőn van olyan, hogy 2:15-re hazaérek. A többi napon 5 után. A helyesírással kapcsolatban azt tudom mondani, hogy én törekedek mindent jól leírni, csak annyira hajtanak az iskolában is néha, hogy kifelejtek betűket, meg lehagyom az ékezetet, ez persze nem azt jelenti, hogy nem tudok helyesen írni, csak azt, hogy figyelmetlen vagyok. Emellet nekem két tipushibám is van:

1. 2 n-nel írom az után szót (de figyelek, hogy kijavítsam)

2. néha túl sok vesszőt teszek ki


Általában ezeket a hibákat csak gépelés közben ejtem és így arra következtetek, hogy a fiatalok inkább csak az interneten írnak annyira helytelenül, amit ti láttok, de természetesen ők is helysen írnak, ha kézírásról van szó. Különben hogy érettségiznének le?!

Én általános iskolás koromban szerettem meg olvasni, és van néhány osztálytársam meg ismerősöm akik szeretnek nagyon belebújni egy jó kis krimibe, horrorba, szerelmes regénybe, vagy verses kötetbe stb. Nem kell teljsen feladni a reményt, vannak rendes fiatalok is!

üdv.: Milena

2009. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
90%
Szerintem az lenne a helyes,hogyha a gyerekek nem csak olvasnának,hanem írnának is,vagyis másolnak,és közben olvasnak is meg írnak is.Ez személyes tapasztalat.(és ez bevált).
2009. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet mindent összeesküvés elméletekre fogni, de sajnos van benne valami. ÉS erre a kérdésre is válasz lehet. Felpörögtünk, eltávolodtunk a természetes ritmustól, nem tudunk regenerálódni. Rohanunk, hajtunk a pénzért, hogy az alap/kitűzött dolgok legalább meglegyenek. A pénz diktatúrája hozza a formáját. Nem az a cél, hogy okos, gondolkodó, helyesen írni tudó egészséges emberek legyenek, hanem az, hogy irányítható, lebutult "alkatrészek", akik a profit termelésre koncentrálhatóan működnek. A bélyegét így mindenkire rányomja a mai "civilizáltság" Sem otthon, sem az iskolában sem máshol nincs időnk csendben lenni, hamisak a célok és mesterségesen generáltak a vágyak is. Így a mai fiataloknak nem céljuk olvasottnak, elmélyültnek, türelmesnek lenniük. Lassan, alattomosan beszennyez bennünket az a "cél", amely nem a mi érdekeinket szolgálja, hanem a hatalomét.

Szóval én így is látom a helyzetet. Ez is egy lehetséges magyarázat a kérdésedre.

2010. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon romlott a mostani gyerekek helyesírásuk de a fogalmazásuk és a szöveg megértésük is.

Csodálkozom az unokám ötödikes és naponta csak 4 órájuk van, mit tudnak tanulni annyi idő alatt?!

Elfásultak a tanárok is,/tisztelet a kivételnek/ kevés van aki a nebulókkal úgy bánik mint velünk annak idején.

Arra azért van idejük,hogy a negyedik év végén olyan összeget gyűjtessenek össze amiből arany nyakláncot és karkötőt tudnak venni a tanároknak.Sajna ez igaz volt mert a lányom panaszkodott, /és tőlem akart pénzt kérni kölcsön/hogy be tudja adni a pénzt. Az osztályába járt az egyik ott dolgozó tanár gyereke is, Ő volt a hangadó.

Persze nem tudtuk befizetni a kért magas összeget és erre azt mondta a tanár Anyuka feljegyeztem a gyereket a következő tanévre és tényleg vastagon aláhúzta a nevét!

Ez kiborító,csak azért írtam le mert lehet olvassa az is akire tartozik, ne ilyenekkel foglalkozzanak inkább a rájuk bízott nebulókkal.

Ráadásul ez egy úgymond Elit iskola.

2010. aug. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan lusták olvasni.Nyolcadikos vagyok,és az osztályban 20 gyerekből kb. 6-an olvasnak könyveket,a többiek meg lógnak az interneten és csak energiaitalokat isznak.Lestrébereznek minket,mert rendesen tanulunk,hogy felvegyenek minket oda ahová szeretnénk.Vagy csak irigyek.Az egyik barátnőmnek mondtam hogy olvasson el az Alkonyat sorozatot(összesen kb 2500 oldal)és aztmondta h nem vagyok normális hogy elolvastam egy hét alatt...
2011. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!