Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyen/tehet egy unatkozó...

Mit tegyen/tehet egy unatkozó alsós fiú az órákon? (Lent pontosítom még. )

Figyelt kérdés
Tehát olyan holtidőkról van szó órák közben, amikor a többieket fegyelmezik, feleltetik, nyögdécselnek stb... Jelenleg a körmeit piszkálja, koszolja csak tollal, ceruzával. Valószínűleg abból is gond lenne ugye, ha rajzolgatna...
2011. febr. 24. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól sejtem, hogy az anyukája vagy ennek az unatkozó kisfiúnak? Nos, ha még nem tetted volna, akkor első körben a tanítónénihez kellene fordulni - ha partner, akkor meg tudja azt csinálni, hogy annak a pár jobb képességű, jó magaviseletű gyereknek plusz feladatokat ad (ez legtöbbször kb. annyi, hogy bemondja, hogy aki készen van, az ellenőrzésig oldja még meg ezt meg azt).
2011. febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan lány vagyok, de elég sokszor volt üresjáratom a suliban. Alsóban mindig előre olvastam az olvasókönyvet, vagy megcsináltam a kihagyott feladatokat.

A rajzolgatással semmi gond nincs. Viszont arra célszerű megtanítani, hogy feleléskor figyeljen. Máris egy csomó idő lefoglalódott.

Az a baj, hogy ezekben az esetekben nem tud nekiállni feladatnak. De talán nem is kell. Feleléskor figyeljen, fegyelmezéskor is a tanítóra kéne figyelni, nyögdécseléskor meg ugye neki is követni kell az anyagot, tehát ott nem is foglalkozhat mással.

2011. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyögdécselnek? A feleléseket egyébként illik végighallgatni, ráadásul tanulni is lehet belőle. A fegyelmezés meg csak nem tart el 45 percig.
2011. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Üljön a fenekén és figyeljen.


Nem szoktam ilyen válaszokat adni, de nehogy már halálra unja magát 5 perc alatt.

2011. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!