Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a kollégiumi élet?...

Milyen a kollégiumi élet? Szeretitek?

Figyelt kérdés
Jóban vagytok a szobatársaitokkal? Hányan vagytok egy szobában? Mennyit fizettek érte? Ki lehet járni? Van internet? Több kérdést fel sem teszek. Mindent írjatok le kérlek!
2011. jan. 3. 02:21
 1/6 anonim válasza:
16%
Fijúknál ratyi, csajoknál lezbi
2011. jan. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Főiskolán három évig voltam kollégista és imádtam. Végig ugyanazokkal voltam egy szobában (ez mondjuk ritka, mások nem nagyon voltak így).Előtte nagyon visszahúzódó lány voltam a kollégium jó hatással volt rám. Nálunk a szobák elrendezése olyan volt, hogy kettőhöz tartozott egy közös előtér és egy fördőszoba, egy szobában pedig ketten lakunk. (Szóval összesen négyen.)

Mivel főiskolás kollégiumról van szó mi akkor jártunk ki amikor csak akartunk: ha éjjel kettőkor jött ránk a mehetnék akkor.

Inernet természetesen volt.

Nálunk havonta 11000 Ft-ba került a kollégium, ebben az árban minden benne van.


Összességében tényleg imádtam, és most, hogy ezt írtam rám tört a nosztalgia is. (Ebben a félévben már a szakmai gyakorlatomat töltöttem és itthon lakok.)

2011. jan. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gimiben voltam kollégista tizediktől. Hatan voltunk egy szobában, de jó nagy szoba volt. Három évig ugyanazok voltak a szobatársaim, úgy éltünk, mint egy kis család. Igaz, szerencsések voltunk, mert a legtöbb szobában nem így ment. Például ami tök jó volt, hogy mindenkit felköszöntöttünk a szülinapján, vettünk tortát meg pezsgőt, tényleg olyan volt, mint az otthoni köszöntés.

Középiskolai koli lévén étkezést is kaptunk, napi 3szor, és csak azt kellett kifizetni. Tehát pontosan annyiba került a koli, amennyibe egy napi ebéd a menzán.

Általában az ilyen kollégiumokból nem nagyon lehet kijárni, csak délután 1-2 órára, de a miénk művészeti koli volt, ezért este nyolcig kinn maradhattunk, engedéllyel 10ig (ezt bármire megadták), indoklással bármeddig.

De egy "normális" középiskolai koliban délután öttől estig szilenciumon kell ülni. Internet természetesen volt, de csak az internetteremben.


Egyetemen csak az első évben voltam kolis, azt nem annyira szerettem. Maga a hely oké volt, hárman voltunk egy négyágyas szobában, a szobatársaim jófejek voltak. De itt egy szinten laktak a fiúk-lányok, és a miénk volt az egyetlen lányszoba az emeleten. Tehát folyton egy csomó srác benn ült nálunk, csapta a szelet valakinek. Vagy csak úgy. Nyilván valahol imponált a dolog, de hosszú távon már eléggé idegesített. Ki is költöztem onnan.

A kolidíj 9e volt, és igen, itt bármikor lehetett ki-be járkálni. Internet minden szobában volt. Fürdő is minden szobához tartozott. Kaját viszont itt nem kaptunk.

2011. jan. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Én az ELTE-n vagyok kolis, 2. éve, a 2. koliban, mindkettőt nagyon szerettem, talán a mostanit jobban.


Az előző helyen ketten voltunk, most négyen vagyunk egy szobában. NEkem jobban bejön, hogy többen vagyunk, mindig van kivel beszélgetni, ha valaki haza is megy hétvégére (én nem szoktam).


9000 Ft-ba kerül havonta. Internet van, ez 2500 Ft/félév.


Természetesen ki lehet járni, amikor csak akarsz.

2011. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
A koli az alap. Onnan lehet megszerezni a holnapi ZH kérdéseket :)
2011. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. jan. 4. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!