Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az egyetemi, kollégiumi...

Milyen az egyetemi, kollégiumi élet? Hogyan telik egy napotok? Mit csináltok szabadidőtökben? Milyen hosszúak az órák? Milyen jó történetetek van?

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Életed legszebb évei !
2011. júl. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi és kolis élet: jó. Remek a közeg, a hangulat.


Az, hogy hány óra van egy nap, meg mennyi tárgyad van, nagyon durván szakfüggő. Én corvinusos t-karos vagyok, nekem általában 5-8 tárgyam volt egy félévben, plusz nyelvek, általában hétfőn és pénteken nem volt semmi, a többi meg a kedd-csütörtök között elosztva. Volt olyan, hogy 8-ra mentem délutánig, máskor csak délre kb. 6-ig. Nálunk egy óra 80perc, de ez is egyetemfüggő.


Szabadidőben sokat olvasok (elsősorban szakirodalmat, néha szépirodalmat), aerobicra járok, társaságban vagyok (beszélgetünk, filmezünk, beülünk valahova stb.), járok szakmai előadásokra, koncertekre, színházba, kiállításokra, egyéb random programokra. Bár szabadidőm nem sok van, mert szakkollégista vagyok, de nekem a szakkoli a hobbim is.


A kollégium nekem ugye speciális eset, de sima kolikban is jó a hangulat meg a társaság. Lehet barátkozni, közösen bulizni, kérhetsz segítséget, ha elakadtál valahol a tanulnivalóban, szóval közösségi életet élhetsz. Megtanulsz alkalmazkodni másokhoz, kevésbé kényelmes, mint egy albérlet, de szerintem túlélhető, legalább megtanulod becsülni a dolgokat.


Milyen egyetem/szak érdekel amúgy? hátha valaki tud ez alapján pontosítani.

2011. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Bocsi, hogy írok, de engem is érdekel. Utolsó válaszoló mi a különbség egy normális kolesz és a szakkolesz között? Hogy érted hogy ez a hobbid?
2011. júl. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Egy szakkollégiumban szakmai munka folyik (mily meglepő :)), azaz egyetemen kívüli kurzusokat kell teljesíteni (a kurzusokat ált. a kollégisták maguknak szervezik olyan témákban, amik érdeklik őket), el lehet merülni különböző témákban, beszélgetni, konstruktívan vitázni ('világmegváltani' egy sör mellett :)), szakmailag rengeteget lehet fejlődni.

Másrészt a szakkoli közösség, szinte egy nagy baráti társaság, sok sok sok közös programmal (szakmai dolgok, táborok, kirándulások, bulik, közös kulturális programok stb stb). De ha csocsózni támad kedved, vagy az ideális világvégéről elmélkedni, tuti találsz pár embert a dologhoz. Mindenki ismeri a másikat, figyelnek egymásra az emberek, és ez jó :)


Wow, hát nehéz ezt megfogalmazni, miért tekintem hobbinak. Ez olyan életérzés-féle :) Imádom azt, amit tanulok, itt kiélhetem magam, olyan tanároktól tanulok 3 fős szemináriumon (szemben az egyetemi 160fős előadásokkal), akik a tud.terület krémjei, és nagyon sok okos kolis emberrel tudok beszélgetni (ez olyan 'kellemeset a hasznossal' dolog). Másrészt mint említettem, mivel együtt élünk, szinte állandóan van valami program, illetve évente nagyobb táborok és kirándulások, előadások, aminek a szervezését akár el is lehet vállalni - ez jó tapasztalat.

Szóval nemcsak hasznos az egész, de remek emerekkel vagyok körülvéve, akikre számíthatok, és akik mellett nem lehet unatkozni.


Kissé hosszú lett, ebből is látszik, mennyire oda vagyok a dologért.

/Azt azért hozzátenném, hogy nagyon sok időt és energiát igényel a szakkollégista lét. Felvételivel lehet bekerülni, és ha nem teljesíted a követelményeket, bármikor kizáródhatsz./

2011. júl. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Milyen nehéz bekerülni kollégiumba? Úgy értem milyen anyagi körülmények kellenek.
2011. júl. 17. 00:54
 6/9 A kérdező kommentje:

"Milyen egyetem/szak érdekel amúgy?"


Debreceni egyetem programtervező inf.

2011. júl. 17. 00:59
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

nekem nem igazán jött be a koleszos élet. sosincs nyugalom, egy rakás lóvé megy el, a kollégium általában full lepra hely... na meg az is hozzájárul, hogy én már 24 voltam, és nem igazán jöttem ki azokkal a 18-19 éves arcokkal, akik megisznak 1 sört és ettől már az ablakon ordítozzák ki, hogy húúúúú de beb@asztaaaam. persze vannak jó részei is, sok jófajta buli, meg ha magányosnak érzed magad mindig találni lányt aki "segít rajtad". :-)

de én egy félév után átmentem inkább albiba. sokkal jobb! és ahhoz képest, hogy mennyivel magasabb így az életszínvonal, nem is kerül sokkal többe.

2011. júl. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
5 évet húztam el Magyarország azt hiszem második legnagyobb kollégiumában és imádtam. Diplomaosztón a kolis éveimet (is) sirattam. Pótolhatatlan, életre szóló élmények. Ha gyerekem lesz remélem ő is bekerül majd az egyetemi koliba.
2016. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó !!! Még ma is visszasírom az egyetemet !!! A két műszakos munka és a jó fizetés sem tesz boldoggá, de ha az egyetemre gondolom akkor elfog a jó kedv és a nosztalgia !!! Egyetemen volt időm mindenre, most nincs !!!
2017. febr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!