Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megőrülök már a matektól. (? )

Megőrülök már a matektól. (? )

Figyelt kérdés
Mit tehetnék, hogy megértsem a matekot? Komolyan, annyira nem lennék rossz tanuló, de a matek mindent elbäsz! Az algebrát, amit most veszünk, egyáltalán nem értem, pedig még csak 9.-es vagyok! Akármennyit gyakorlom, nem megy!:( Már teljesen ki vagyok borulva, nem akarok megbukni. :(
2010. nov. 25. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
mennyél vmi korrepetáló tanárhoz
2010. nov. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
66%
a matek az ilyen gyér tantárgy , én is utálom (10-es vagyok ) . második félévben úgy áltam hogy 5 4 2 1 1 1 ( amm idén osztályelső vagyok csak 5-ösökkel belőle ) . attól még hogy ezt az anyagrészt nem érted lehet hogy egy másikat fogsz érteni , azért mert beszedtél 3-4 1-est még nincs minden veszve , mondjuk geón javítasz vagy amin akarsz . matekból nem kell mindig 5-ösnek lenni . amm ha adhatok egy tanácsot amit szerintem tutire nem próbáltál , szerintem ha mindent megpróbáltál nem azzal van a baj hogy nemtudod hogy hogy kéne hanem nem érted a dolgot . próbáljál sok keresztrejtvényt fejteni mert nemcsak a szókincset bővíti hanem mikor keresed a megoldást jobban rááll az agyad arra hogy mikor hogyan keresd a megoldást . és könnyebben megy a matek, elvégre algebrában is megoldást kell keresni :) nálam bevált .
2010. nov. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Hát, amennyiben nem akarsz tanárhoz menni, csak annyit tudok mondani, hogy foglalkozz vele sokat.. Tavaly, 11.-ben, volt 2-esem meg 3-asom is, most csak ötös, mert nem sajnálok minden nap egy órát matekozni, hogy megértsem amit vettünk, plusz ha nem megy vmi, kikeresni valahonnan.... Dolgozatok előtt meg ilyen 5-6 órákban átismételni az egészet... Olyan szinten megérthető lenne a matek ennyi tanulással, amennyivel 3-ast 4-est összehoznál, még ha totál nem is a te világod. Az meg a te dolgod, hogy hajlandó vagy-e beleölni ennyi időt, vagy sem. :)Esetleg különtanár, de ott meg nem te magad gondolkodsz, hiába érted meg, szerintem az kevés.. drága is, és nem lehet minden nap hozzá rohangálni. Hajrá, menni fog. :)
2010. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Az elméletet érdemes lesza.rni, nem fogod megérteni, vagy ha igen, tartósan biztos nem. Gyakorolj sokat, csinálj meg sok példát, ha elakadsz nézz utána. Csináld meg azt, amit órán is csináltatok, így ha elakadsz, tudod, hogy mi a következő lépés, és nézd meg, hogy miért.


Ha a gyakorlatot betanultad, az elmélet szinte magától a fejedbe száll. Gyakorlod, így megérted.

2010. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem is tudom, ha órán megértem egy kicsit is, dolgozatnál sosem tudom, és annyira idegesítő ez. igen, én is csak a geometriában bízok már :(
2010. nov. 25. 20:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami az algebra előtt volt, azt érted? Menj vissza odáig, amit még értettél, és onnan kezdve vedd át a dolgokat egy jó matekos osztálytárs vagy egy felsőbb évfolyamos segítségével.
2010. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!