Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pedagógusok! Miben és mennyire...

Szikszai.B kérdése:

Pedagógusok! Miben és mennyire változott a munkátok a státusztörvény bevezetése óta?

Figyelt kérdés
Fizetés, munkaidő, szabadságolások, stb. Kérem, valóban csak pedagógusok válaszoljanak!
tegnapelőtt 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
A fizetés több lett, a munkaidő olyan, mint volt, a szabadság dettó.
tegnapelőtt 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

A munkánk semennyire, csak a közérzetünk. Ha egyáltalán tud még hova romlani. Mondjuk, a munkaidő is, mert addig sztrájkoltunk, amíg a nálunk 22 tanórát felemelték 24-re, vagyis 9%-kal nőtt a tanítási időnk. Az a sajtóban orrba-szájba szétkürtölt 32%-os fizetésemelés pedig csak a gyakornokoknak volt annyi, az idősebbeknek 20-22. Még az élelmiszer-inflációt sem fedezte. Vagyis konkrétan 10%-kal rosszabbul keresünk az eleve szégyenletesen rossznál. A szabadság ugyanannyi, nyilvánvalóan a szünetek, mi más. Hozzánk nem jöhet a vízvezeték-szerelő, jöjjön vasárnap.

Az igazgatóválasztásba még annyira se szólhatunk bele, mint eddig, olyannyira, hogy ma már nemhogy véleményezési jogunk nincs, de még a pályázatokat se ismerhetjük meg, azt se tudjuk, hány van. Konkrétan rabszolgák vagyunk, akiket az iskolát utoljára 18 évesen látott államtitkár kimutatásokkal cseszeget, hogy miért írtunk be januárban több jegyet, mint a megelőző hónapokban. És most kapjuk a nyakunkba az évenkénti teljesítményértékelést vállalásokkal, mint a Rákosi rendszerben a gyárakban. Eddig kötelező volt a minősítés, púp a hátunkra, majd egy tollvonással eltörölték, mehet az eredmény a kukába, az mostantól nem számít. Mért maradunk? Mert nyugdíjig azt a pár évet már kihúzzuk. Nyugi, a fiatalok sehol sincsenek.

tegnapelőtt 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

"államtitkár kimutatásokkal cseszeget, hogy miért írtunk be januárban több jegyet, mint a megelőző hónapokban"

Miről beszélsz?...

tegnapelőtt 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Eddig kötelező volt a minősítés, púp a hátunkra, majd egy tollvonással eltörölték, mehet az eredmény a kukába, az mostantól nem számít."

Vagyis aki eddig Pedagógus 1 volt, az ugyanannyit fog keresni, mint az, aki Pedagógus 2 volt, ha ugyanannyi ideje vannak a pályán, ugyanannyit vállalnak, stb.?

tegnapelőtt 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Hát ha te nem tudod, akkor nem vagy tanár.
tegnapelőtt 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát de az vagyok, csak nem ástam még bele magamat. Ha azt számolgatnám, hogy mennyi munkáért mennyi a fizetésem, még rosszabbra jönne ki az óradíjam. :)
tegnapelőtt 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-öst a 3-asnak írtam, veled egyszerre. 4-esre: Nem fog ugyanannyit keresni, mert semmi jelentősége nem lesz a pályán töltött időnek, ugyanannyit vállalni pedig lehetetlen. Gyakorlatilag az igazgató hátsó felének a nyalásától fog függeni minden.
tegnapelőtt 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaziból még mindig sokkal inkább látja a munkámat az igazgató, mint a tankerület, meg az a gimnáziumi tanár létemre rám küldött mondjuk óvónő, akit a minősítgetés keretében rám küldtek volna... Mondjuk én összetehetem a kezemet, mert nagyon jó fej igazgatóm van.
tegnapelőtt 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem mindenki mondhatja el magáról, 8-as.
tegnapelőtt 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom.
tegnapelőtt 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!