Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a tanárokról, akik most, tanév végén akarnak még egy rakat jegyet kiosztani, meg egy csomó dolgozatot íratni?

Figyelt kérdés

Mi most el vagyunk árasztva dolgozatokkal... Német, matematika, fizika, történelem, angol stb. Nem értem miért kell még egy utolsó lehetőséget adni a diákoknak, hogy lerontsák a jegyüket, így pár nappal osztályozókonferencia előtt, úgy, hogy javításra se legyen lehetőség, mert nincs elég idő már az évből. Nem kell pedagógiaprofesszornak lenni ahhoz, hogy belássuk, hogy ilyenkor, osztálykirándulások, tanulmányi cserekapcsolatok, tanulmányi kirándulások, tematikus és pályaorientációs napok közben, egy év kemény tanulás után már nem valószínű, hogy a diákok annyira intenzíven oda tudják tenni magukat, mint tanév közben.


Teljesen felesleges még egy utolsót odavágni...


Nincs elég jegy? Miért nem csinált év közben?


Tanár gyereke vagyok, szóval látom a másik oldalt is, de édesanyám is úgy gondolja, hogy nem lehet indok a tanárok nehéz helyzete és túlterheltsége a diákokkal való tapintatlanságra. Azért, mert neki sok dolga van és nem becsülik meg, miért a diákokon kellene bosszút állnia? Az izgató úr, meg a magasságosak a hibásak ezért. Karácsony, újév és húsvét előtt sem szokott íratni utolsó nap, mert tudja, milyen sz@r érzés, ha valakinek nem úgy sikerült, ahogy akarta, pedig tanult rá, de nem tud nagyon mit tenni, mert mindenki három hétig ünnepel és suli sincs... Év közben sem veszi fél vállról a tanítást, de nem is szívat, pedig kevés a fizetése, mert tudja, hogy azzal sem a magasságosaknak ártana, hanem a diákoknak.



jún. 4. 16:48
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Akkor tartom jogosnak, ha az illető diák kétesre áll, de akkor nyilván nem mindenkivel.
jún. 4. 16:49
 2/43 anonim ***** válasza:
31%

A tanítás elvileg június 21-ig tart. Jellemzően az osztályozó konferenciák június 21. előtt pár nappal lesznek. Ma 4-e van. Így ezt a bő két hetet értelmesen kéne eltölteni az iskolában. Szerintem egy dolgozat tantárgyanként nem megerőltető ha folyamatosan tanulsz.

A tanárnak az a dolga, hogy a diákok teljesítményét értékelje például egy dolgozattal. Rajtad áll vagy bukik, hogy lerontod vagy javítod a jegyed. Hidd el a tanároknak nem az a célja, hogy a diákok jegyét lerontsák!

Miért nem írod azt, hogy így júniusban nincs kedved tanulni? A tanárok gonoszságát próbálod igazolni és közben csak lusta vagy.

Nagyon sarkítasz: "osztálykirándulások, tanulmányi cserekapcsolatok, tanulmányi kirándulások, tematikus és pályaorientációs napok". Nem június elején vannak ezek.


Ha bekerülsz a felsőoktatásba akkor sokkal több tananyagot kell megtanulnod ebben a nagy melegben.


Javaslom: húzzál be szépen a szobádba és kezdjél el tanulni!

jún. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
61%

#1


"A tanítás elvileg június 21-ig tart. Jellemzően az osztályozó konferenciák június 21. előtt pár nappal lesznek."


Például nálunk csak 14-ig, mert technikum


Mégis lesz még doga (Fölöslegesen, 1 hét múlva vége a sulinak teszem hozzá)



"Javaslom: húzzál be szépen a szobádba és kezdjél el tanulni!"


Nem

jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 kürtőskalácska ***** válasza:
76%
Azt hogy utálom
jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
68%
#2 igen de a szakképzésbe csak 15 ig
jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
28%

Oké érettem, hogy a szakképzésben 14ig tart a tanítás. Ettől még szerintem simán lehet egy-két dolgozat. Bár a kérdezőről nem derült ki, hogy hol tanul.


Most őszintén. Ti azt várjátok, hogy júniusban ne csináljatok bent a suliban semmit sem? Nem az a dolga a tanárnak, hogy jegyeket adjon?

jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
72%
Nincs még vége a tanévnek, így tananyag is van, amit számon kér a tanár. Ez helyes. Azt meg nem neked kell megítélned, hogy adott tantárgyból mennyi az elég jegy.
jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 kürtőskalácska ***** válasza:
45%

6- os

Nem azt várjuk hogy az utolsó hónapban ne legyen doga hanem azt hogy ne egy nap legyen 5 TZ hanem elosztva.

Gyakran fordult elő olyan hogy egy 2 hét alatt kb írtunk 3 kisdogát aztán meg egy hét alatt a világot meg akarják irattatni.

jún. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
Persze ezt nem mondtam! Csak le írtam!
jún. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
36%
Ha (az iskola minden tanulója és tanára számára egyaránt elérhető) házirend nem rendelkezik másként, akkor bizony nem kell egyeztetniük a tanároknak hogy ne legyen torlódás a dolgozatokkal; és akkor torlódás lesz év vége felé, mert ez az utolsó alkalom arra, hogy az utoljára megírt témazáró után leadott anyagból írjatok még egy témazárót. Aki napról napra tanult, annak ez nem fogja nagyon levinni a jegyét. Ezután még lesz idő írni egy javító dolgozatot - már ha a tanár úgy ítéli meg, hogy lehetséges javítani.
jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!