Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a tanárokról, akik most, tanév végén akarnak még egy rakat jegyet kiosztani, meg egy csomó dolgozatot íratni?

Figyelt kérdés

Mi most el vagyunk árasztva dolgozatokkal... Német, matematika, fizika, történelem, angol stb. Nem értem miért kell még egy utolsó lehetőséget adni a diákoknak, hogy lerontsák a jegyüket, így pár nappal osztályozókonferencia előtt, úgy, hogy javításra se legyen lehetőség, mert nincs elég idő már az évből. Nem kell pedagógiaprofesszornak lenni ahhoz, hogy belássuk, hogy ilyenkor, osztálykirándulások, tanulmányi cserekapcsolatok, tanulmányi kirándulások, tematikus és pályaorientációs napok közben, egy év kemény tanulás után már nem valószínű, hogy a diákok annyira intenzíven oda tudják tenni magukat, mint tanév közben.


Teljesen felesleges még egy utolsót odavágni...


Nincs elég jegy? Miért nem csinált év közben?


Tanár gyereke vagyok, szóval látom a másik oldalt is, de édesanyám is úgy gondolja, hogy nem lehet indok a tanárok nehéz helyzete és túlterheltsége a diákokkal való tapintatlanságra. Azért, mert neki sok dolga van és nem becsülik meg, miért a diákokon kellene bosszút állnia? Az izgató úr, meg a magasságosak a hibásak ezért. Karácsony, újév és húsvét előtt sem szokott íratni utolsó nap, mert tudja, milyen sz@r érzés, ha valakinek nem úgy sikerült, ahogy akarta, pedig tanult rá, de nem tud nagyon mit tenni, mert mindenki három hétig ünnepel és suli sincs... Év közben sem veszi fél vállról a tanítást, de nem is szívat, pedig kevés a fizetése, mert tudja, hogy azzal sem a magasságosaknak ártana, hanem a diákoknak.



jún. 4. 16:48
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
17%
Annak a híve vagyok, hogy a tanárok igenis dolgozzanak meg a fizetésükért. Írassanak dolgozatot, feleltessenek még akkor is ha ez Debil Pistikének nem tetszik. Akár az utolsó tanítási napon is felelhetsz. Nincs olyan, hogy az utolsó 10 tanítási napon már nem csinálunk semmit sem, mert Pisti hisztizik ha számonkérés van.
jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

#20.

Mert te aztán marhára tudod egy kérdés alapján, hogy ki vagyok...

jún. 5. 15:22
 23/43 kürtőskalácska ***** válasza:
57%
Mindegy megint egy kérdés ami megint veszekedésbe megy át mert néhány "felnőt" nem bírja elfogadni vagy csak eltűrni egy másik ember véleményét.
jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
70%

""kitűnő tanuló voltam és soha nem volt panasz a modoromra"


Az ilyenek akiről beszélsz, nem kérdeznek olyanokat ami vastag betűvel van kiírva fent."


De, én se értem, hogy minek már íratni mégis kitűnő voltam :D



Nálunk pl holnap lesz az osztályozó de tegnap még német dogát írtunk mert "van akinek javítani kell" és csak annak írta be a jegyet akinek jó lett. Na nekem szó szerint "jó" lett, tehát négyes és beírta amivel pont 4,58 lett az átlagom. Az ugye még nem ötös. Mondtam, hogy ma még felelek szívesen és látja, hogy egész második félévben csak ötöseim vannak szóval javuló tendenciát mutat a teljesítményem. A válasz: "Nem vagyok híve az utolsó pillanatban való javítgatásnak, nem most kéne tanulni hanem egész évben kellett volna".

Első félévben is négyes volt a legrosszabb jegyem, több versenyen voltam (többek között német), vizsgáim voltak, dolgoztam szóval nem nagyon volt időm szómagolásra (ami egyébként teljesen felesleges mert hiába magolom be nem fogom tudni használni mert én képtelen vagyok könyvből nyelvet tanulni. A nyelvtan mindig hibátlan de nem tudom használni. Ezzel szemben angolul nem is akartam megtanulni, csak "véletlenül" rámragadt és még az akcentusom is olyan, hogy a munkahelyemen brit vendégek azt hitték én is brit vagyok xdd) Mondjuk a német emelt faktos 5,00 átlagom mellett furán fog kinézni a sima német 4-es, de hát mindegy, így is meglesz a legmagasabb ösztöndíj. Plusz megyek ki Németországba gyakorlatra, majd ott rám ragad a német is.


Nálunk egyébként minden más tanár normális és a németen kívül a legutolsó doga múlt hét elején volt matekból, de még ma is lehetett javítani. Illetve holnap is lehetne mert délig kell lezárni a jegyeket csak nem lesz matekunk.


Hogyha 1-1 dogát íratnak mert pont most van vége az anyagnak az okés, de ha csak "nincs elég jegy", főleg ha 12 jegyünk van egy félévre az adott tárgyból úgy, hogy 3-mal is le lehetne zárni, hát...

jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

"Máskor nem tudjuk megírni, mi is kirándulunk, ti is, aztán konferencia."

Akkor kezdeményezni kell a házirend módosítását. A szülők is megtehetik, a diákok is.

jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

"Hogyha 1-1 dogát íratnak mert pont most van vége az anyagnak az okés, de ha csak "nincs elég jegy", főleg ha 12 jegyünk van egy félévre az adott tárgyból úgy, hogy 3-mal is le lehetne zárni, hát..."


1. Nem tudhatod, hogy egy adott tanárnak valóban elég-e 3 jegy ahhoz, hogy megállapítsa, mennyit is tudsz. Nem a te dolgod megítélni, hanem az övé, hogy azok a jegyek, amik vannak, azokra a dolgokra, amikre, nem kívánnak-e még egy jegyet, hogy dönteni tudjon.


2. Ha 12 jegyed van, akkor lásd be, hogy épp elég lehetőséged volt bizonyítani, hogy a jobb jegyet érdemled. Ha ennek ellenére csak olyan átlagot tudtál összehozni, hogy mégiscsak a legutolsó jegyen múlik, hogy végül mit kapsz, akkor sajnos nem sikerült a bizonyítás, elégedj meg a gyengébb jeggyel. Vagy ha annyira fontos, akkor tedd oda magad újra.

De ilyen sok jegy esetében a legtöbb diák átlaga már rég kialakult, egy utolsó jegy más se nem oszt, se nem szoroz, úgyhogy nyugodtan írhat akár egyest is, nem kell túlizgulnia, koncentrálhat a többi tantárgyra. Ha viszont ezt kimatekozva azt mondja a tanár, hogy téged már le is zár, akkor azt kockáztatja, hogy majd bejön a (matekhoz kicsit sem értő, átlagot számolni sem tudó...) szülő, hogy milyen dolog az, hogy nem ad neked lehetőséget a tanár a javításra, mikor még X nap hátra van a tanév végéig...

jún. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

#26.

Kivéve, ha valakinek mondjuk csak ötöse volt, de utolsó két napon bekap két egyest, mert nem tudott normálisan felkészülni az osztálykirándulás, az év végi vizsgák, meg a tematikus nap miatt...

jún. 8. 19:33
 28/43 A kérdező kommentje:

#26.

Valljuk be, az ilyen év végi dolgozatdömpingek nem éppen az időben történő bejelentésről és az elegendő félszülési időről szoktak szólni.

jún. 8. 19:35
 29/43 anonim ***** válasza:

"ha valakinek mondjuk csak ötöse volt, de utolsó két napon bekap két egyest"

Egy tantárgyból csak egy dogáról volt szó. A 12 ötös mellé egy karó még mindig ötös. És ha mindig ötöst kapott, akkor nem is kell annyit készülnie, mert eleve eléggé képben van ahhoz, hogy valami normálisabb jegyet kapjon.

jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

#29.

Igen, például akkor, ha az előző témák, leckék teljesen másak voltak.

jún. 8. 20:03
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!