Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a tanárokról, akik most, tanév végén akarnak még egy rakat jegyet kiosztani, meg egy csomó dolgozatot íratni?

Figyelt kérdés

Mi most el vagyunk árasztva dolgozatokkal... Német, matematika, fizika, történelem, angol stb. Nem értem miért kell még egy utolsó lehetőséget adni a diákoknak, hogy lerontsák a jegyüket, így pár nappal osztályozókonferencia előtt, úgy, hogy javításra se legyen lehetőség, mert nincs elég idő már az évből. Nem kell pedagógiaprofesszornak lenni ahhoz, hogy belássuk, hogy ilyenkor, osztálykirándulások, tanulmányi cserekapcsolatok, tanulmányi kirándulások, tematikus és pályaorientációs napok közben, egy év kemény tanulás után már nem valószínű, hogy a diákok annyira intenzíven oda tudják tenni magukat, mint tanév közben.


Teljesen felesleges még egy utolsót odavágni...


Nincs elég jegy? Miért nem csinált év közben?


Tanár gyereke vagyok, szóval látom a másik oldalt is, de édesanyám is úgy gondolja, hogy nem lehet indok a tanárok nehéz helyzete és túlterheltsége a diákokkal való tapintatlanságra. Azért, mert neki sok dolga van és nem becsülik meg, miért a diákokon kellene bosszút állnia? Az izgató úr, meg a magasságosak a hibásak ezért. Karácsony, újév és húsvét előtt sem szokott íratni utolsó nap, mert tudja, milyen sz@r érzés, ha valakinek nem úgy sikerült, ahogy akarta, pedig tanult rá, de nem tud nagyon mit tenni, mert mindenki három hétig ünnepel és suli sincs... Év közben sem veszi fél vállról a tanítást, de nem is szívat, pedig kevés a fizetése, mert tudja, hogy azzal sem a magasságosaknak ártana, hanem a diákoknak.



jún. 4. 16:48
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
#33 vagyok, #35 mi is mentünk de az volt rá a válasza, hogy ez nem az ő problémája.
jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

"az volt rá a válasza, hogy ez nem az ő problémája"

És végülis igaza volt - mégpedig azért, mert ennyiben hagytátok...

A mai gyerekek (és a szüleik...) egyre kevésbé hagyják annyiban. Mindig az a kiindulópontjuk, hogy a tanár hülye, és direkt bántani akarja a kölköket... Mert csak az orrukig látnak, és egyáltalán nem bíznak a tanárban...

jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

#41 vagyok, 42 itt tényleg a tanár volt a hülye, én nagyon jóban vagyok vele, egyszer véletlenül suliban is letegeztem mikor összefutottunk a folyosón xd

Utána beszéltem vele négyszemközt és elmondta, hogy tudja, hogy igazságtalan volt de néhány ember az osztályban nagyon pofátlan volt vele (ami teljes mértékben igaz) és ez ilyen bosszú jellegű volt egy durvább beszólás után. Pusztán indulatból íratta meg az egész osztállyal, azt meg nem csinálhatta, hogy csak azoknak írja be akik megérdemelték.

Én és még pár "kedvenc" talán rá tudtuk volna beszélni, hogy ne írja be, de azt is pofátlanságnak éreztem volna. Az ösztöndíjamon nem változtatott, másért meg úgyse tanulom meg azt ami nem érdekel szóval hagytam.


Tudom, ez így kicsit változtat azon amire eredetileg írtam, de a tény, hogy ezt esélytelen volt kijavítani tagadhatatlan :D

jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!