Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemen hogyan lehet...

Az egyetemen hogyan lehet valaki oktató? És hogyan keresnek?

Figyelt kérdés

2023. okt. 22. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 lehetőség van.


1. Végigjárod a ranglétrát. (elvégzed az alapszakot, mesterszakot, PHD-zol) A PHD-s már oktathat és oktat is. Utána vannak különböző fokozatok. Pl, Habil, Adjunktus stb. Őszintén nem tudok hogy sorrendben ezek már hogy vannak.


2. Külsős oktatóként alkalmaz az egyetem. (nekem is volt ilyen oktatóm) pl adott 1 mérnök aki délelőtt oktat aztán délután meg a másik munkahelyén dolgozik. Vagy fordítva.


Se a PHD-sok, se a külsős oktatók nem keresnek jól. A PHD-sok nálunk alig 200-230 körül. Viszont a Professzorok ők jól keresnek. Igaz, az a ranglétra csúcsa, és professzor nem lesz valakiből 30 évesen se.

2023. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik lehetőség is van ezen kívül. Szükséges végzettség nélküli protekciós talpnyaló. Én már ilyenre láttam példát. MSc végzettség lett volna az elvárás és hogy egy éven belül kezdje el a PhD-t, na ehhez képest felvettek egy BSc-s végzettségűt, aki nem is azon a szakon végzett...
2023. okt. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző szerintem kicsit indulatos, de alapvetően ez is előfordul. Más kérdés, hogy azért egyes területeken nagy oktatóhiány van.


Kiegészítve az előzőeket:


- Szaktanárok, nyelvtanárok is lehetnek egyetemi oktatók. Ha nincsen PhD végzettségük, tudományos tevékenységük akkor általában óraadóként tartják őket és az állandó helyeket megtartják a PhD végzettségű munkavállalóknak.

Nagyon egyetemfüggő is az egész.

2023. okt. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, hogy indulatosnak tűnt, de ez az igazság. A tudás és az elért eredmények nem érnek semmit. Csak az számít, hogy kinek van protekciója.
2023. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Való igaz, nem jól a kereset. Persze egy szint felett igen.
2023. okt. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!