Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire fognak változni a...

Mennyire fognak változni a végső ponthatárok kost, hogy eltörlik a minimumponthatárokat?

Figyelt kérdés

Amikor engem felvettek egy gazdasági alapszakra, akkor pont 400 pont volt a minimum, a végső ponthatár pedig az adott szakon 405 volt.


Pont lecsúsztam róla, mert 395 pontom volt.


Szerintetek fog ennyit lefele menni, megérné idén újra jelentkeznem és majd kreditátvételi kérelemmel elismertetni a tárgyakat majd folytatni onnan, ahol elkezdtem?



2023. jan. 12. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem tudja, megpróbálod és kiderül.
2023. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ez azért lehet megtévesztő tudod mert minden szakon van egy keretszám, hogy mennyi hallgatót vehetnek fel. Egy szakra, ahol sok a jeletkező nem fog lentebb menni a ponthatar, mert ugyanúgy az első 50 veszik fel, akiknek a legmagasabb a pontja, ahogy eredetileg is lenne, és a legutolsó pontszáma a végső ponthatár. A ponthatárt nem az egyetem szabta meg eddig sem, hanem az utolsó felvett hallgató pontszáma volt az, amit a jelentkezők adtak meg. Ez a mimimumponthatar eltörlese csak olaj a tűzre.
2023. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

"A ponthatárt nem az egyetem szabta meg eddig sem, hanem az utolsó felvett hallgató pontszáma volt az, amit a jelentkezők adtak meg"


Voltak szakok, ahol központilag határozták meg a pontszámokat, pl amikor a jogász pontszámát levitték 464-ről asszem 350-re, hirtelen egyből 400 pont környéke már elég volt sok egyetemen. Szóval valamilyen csökkenés azért várható ezeken a szakokon.

2023. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Ez hülyeség. Ez nem így működött legalabbis az elmúlt 6 evben biztos nem. Húztak egy határt, de az nem a végső felvételi pontszám, hanem egy szám, amit a hallgatónak mindenképp el kell érni a felvételhez. De ezt a számot jóval előbb meghatároztak mint előzetes pontszám az egyetemeken (kb december). Pl: hogy 350 amit el kell érni a hallgatóknak. Ettől több lehet de kevesebb nem. Majd erre jött egy pontatár júliusban, ami a hivatalos (pl 400). Ez az utolsó felvett hallgató pontszama, aki teljesitette a felvételi követelményeket, de ez már nem egy meghúzott ponthatár ezt a hallgatók alakítottak. De ha logikusan belegondolsz a 464-es hatar utan azert lehetett ekkora zuhanás, mert ezt a szamot eleve kevesen érik el, és így a hiányzó üres helyeket is fel tudták tölteni, hiszen a hivatalos ponthatárnak ezt mar nem kellett meghaladnia. A keretszámnál több hallgatót ekkor sem lehetett felvenni, csak a felveteli követelmények változtak, ami lehetővé tette az alacsonyabb pontszámúak bekerülését (addig amig a hely engedi). Zuhanni biztosan nem fognak a ponthatarok, egy népszerű szakon pláne nem ettől, hogy a keretszamokat, eltöröltek. Attól még egy szak ugyanolyan népszerű, ugyanolyan sokan jeletkeznek rá, és ugyanannyi helyet fognak hirdetni, ami nem teszi lehetőve (csak pl a legjobb 50 felvételét, és az 50. fogja a ponthatárt szabni). Pl: pszichológia hatalmas a túljelentkezés 420-430 Szegeden, Pesten mégtöbb. Maximalis szamú hallgatót vettek fel az elmúlt evekben is a ponthatarok magassága ellenére, ami engem igazol. Drasztikus zuhanás népszerű szakon nem várható.
2023. jan. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Jah és a kérdező kérdesében a magasabb júliusi ponthatár is mutatja (az előzetes ponthatár utan), hogy nem 400 ponttal (tehat nem éppen került be az utolsó illető). Nem irta meg melyik szak melyik egyetemen, de ennek siman utana lehetne járni. De ezt figyelembe véve valószínűsithető, hogy a jelentkezők száma magas volt. Hiába törlik el a 400 minimumot, ha a 50 kiadó helyre a 200 jelentkezőből 70 is 400 felett irnak. Nyilvan akkor abbol a 70 bol valasztjak ki a legjobb 50-et.
2023. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Húztak egy határt, de az nem a végső felvételi pontszám, hanem egy szám, amit a hallgatónak mindenképp el kell érni a felvételhez"


Hiába magyarázol regényekben, jól írtam. Amikor 464 volt központilag előre meghúzva a ponthatár pl. jogásznak, akkor általában a végső is ennyi volt, mert vagy el se érték annyian, hogy mindenki bejusson, vagy tényleg pont ennyi volt még valakinek, és amint levitték 350-re hirtelen már rögtön bejutott az is, akinek 400 pontja volt. Ebből egyértelműen arra lehet következtetni, hogy volt ott még hely bejutni, csak a lécet nem ugrotta meg mind a pontszámban, amikor még 464 volt. Ha a gazdaságit leviszik, ott is biztos becsúszik még pár hallgató, nem hiszem, hogy ilyen 400-450 pontokat eddig is annyian megugrottak.

2023. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként annyi, hogy a népszerű egyetemeken, mint ELTE, Corvinus, lehet, hogy nem lesz változás, mert túljelentkezés van, viszont egy BGE vagy egy vidéki gazdasági egyetemen simán lehet kevesebb pontszám így. Vidéken vannak olyan egyetemek, ahol korábban a létszám se telt ki egyes szakokon.
2023. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De ennek az okát ki is fejtettem. Túl magas volt a ponthatár idézem, amit írtam: "De ha logikusan belegondolsz a 464-es hatar utan azert lehetett ekkora zuhanás, mert ezt a szamot eleve kevesen érik el." Továbbá nem írta azt sem a kérdező melyik egyetem. És nem arra mondtam, hogy hülyeség, hogy nem lehetett 464-es ponthatár. A másik amit nem veszel figyelembe, hogy most az is túljelentkezést fog eredményezni, hogy ezt eltörölték. Sokan megpróbálják ilyen alapú logikával. Nem jelenti azt, hogy a kérdező nem járhat sikerrel, de a jelentekzésszámokat már az a tény, hogy eltörölték az emeltet meg fogja emelni, és emelt nélkül is elérheti az ember a 400 pontot.
2023. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire, ne reménykedj. A ponthatár nem egy önkényes dolog. Ha vhova 100 embert vesznek fel, akkor a 100. legalacsonyabb pontszáma a ponthatár. Bocs, hogy összetörtem az álmaid. Ha pl. pszichora mennél, 10x-es a túljelentkezés. Szted kik fognak bekerülni? A leghülyébbek vagy az X legnagyobb pontszámmal rendelkező?
2023. febr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!