Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Ti mennyit tanultok...

Orvosisok! Ti mennyit tanultok / nap? Hány órát átlagosan?

Figyelt kérdés
Elsőév érdekelne főleg

2022. okt. 22. 17:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%
Kicsit amúgy azért furcsállom, hogy ezt kb. mindenki tényszerűen adja elő, hogy az orvosin akár még csak vizsgaidőszakban napi 8-10 órákat KELL tanulni, és az másképp nem megy. Tavaly nyáron a szakorvos jelölt haverommal konkrétan kicsit össze is vesztünk ezen, mert ő se csak azt mondta, hogy ő így csinálta, hanem ő is bevállalta azt az állítást is, hogy az orvosin ilyet muszáj csinálni, azt muszáj így csinálni, másképp nem megy. Jó nagyot nézett, amikor közöltem vele, hogy ez, hogy ilyet muszáj csinálni, ez biztos nem igaz, és hogy ezt én azért merem ennyire magabiztosan állítani, mert én, aki itt ülök mellette szintén diplomás orvosként, és együtt dolgozunk, ilyet SOHA nem csináltam, nem csak szorgalimi időszakban, vizsgaidőszakban se. Úgyhogy nem, nem igaz, hogy ez csak így megy. Kinek hogy. Nekem egy napra 3, max 4 óra tanulás volt a rekordom, de azt is bőven nem összefüggően, és ez is talán 5 vagy hat napon fordult elő összesen a hat év alatt, nagyon nehéz szigorlatok előtt. Egyébként ilyen napi 1-2-3 órákat tanultam a vizsgaidőszakokban, nem egy nap tanultam intenzíven, hanem sok időt hagytam a vizsgák előttre, amennyire csak bírtam, széthúztam a vizsgáimat. Emiatt persze jópárszor kicsúsztam a normál vizsgaidőszakból, 2-3 olyan tárgyam volt, ami CV-ként lett csak meg a keresztfélévben, és majdnem minden nyárra is jutott vizsgám, de időt nem veszítettem, ténylegesen sose csúsztam, mindig minden vizsgám meglett az adott éven belül, úgyhogy ezzel együtt a minimális idő alatt, 6 év alatt végeztem el az SE-ÁOK-t csúszás nélkül. Úgyhogy nem, ez az állítás nem állja meg a helyét.
2022. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ.

En most vagyok negyed éves így a blokkos rendszerben sokkal kevesebbet tanulok, mert a lényeg megvan a különböző blokkok alatt, és ez így egyszerűbb mert pl amíg kardiológia blokkom van, akkor utána csak azt az anyagot kell megtanulnom és nincs mellette meg 8 különböző. Igyekszem mindennap tanulni a vizsgakig, így azt mondom napi 2 óra kb, persze ha nem jön össze mindig akkor a vizsga előtt van hogy 6 óra is simán lemegy.

De amíg első, másod, harmad éves voltam akkor sokkal többet kellett tanulnom, főleg hogy első évben lenyegesen a vizsgák előtt kezdtem el tanulni 1 héttel, ami nem a legelonyosebb persze, de mára mae tudom hogy kell tanulni.

(Semmelweis)

2022. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Napi 32-33 órát
febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!