Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok, mesélnétek nekem,...

Orvosisok, mesélnétek nekem, hogy mire kell számítani az első két évben?

Figyelt kérdés
Leginkább POTE/DOTE érdekelne: óraszámok/hét; tárgyfelvétel menete (itt nem a neptunban lezajló menetre vagyok kiváncsi, inkább az érdekelne, hogy mi ez a “harc” ami megy a tárgyak felvételéért, illetve mi történik akkor, ha adott tárgyra nem sikerül bejutni) ; szóbeli-írásbeli vizsgák eloszlása; tárgyak, amik különösképpen sok készülést igényelnek, esetleg irodalmak, amik kiegészítésként szolgálhatnak az egyetemi anyag elsajátításához; kötelező tesi és annak meghirdetett kurzusai milyenek?

2021. nov. 9. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szegedre járok, de az említett témák egy részében valószínűleg nincsenek hatalmas különbségek.


Alapvetően egy előre összeállított órarend van, orvosin nincs olyan, mint más szakokon, hogy "én x gyakorlatot szerdára, y oktatóhoz szeretnék felvenni". Megvan előre, hogy melyik csoportnak mi mikor van, ki az oktató/gyakorlatvezető és ez alapján kell felvenni mindent. Nagyon ritka esetekben lehet rajta variálni, saját ízlés szerint beosztani (ha valaki egyéni tanrendet kér, mert mondjuk gyereket nevel vagy komolyabban kutat valahol), de ez első két évben nem nagyon jellemző.

Harc legfeljebb a kötelezően/szabadon választható tárgyakért van, a kötelezőeket mindenki fel tudja venni. A választhatóakon belül vannak népszerűbb tárgyak, amit sokszor többen szeretnének felvenni, mint ahány főnek hirdetik (mert mondjuk köztudottan nincs belőle számonkérés, nem/keveset kell rájuk bejárni, érdekes/jófej az oktató, stb). Semmi különös nem történik, ha ezeket nem sikerül felvenni. Választhatsz helyette mást vagy hagyhatod és újra próbálkozhatsz következő félévben, annyi, hogy így kevesebb kredited lesz (ami pl. az ösztöndíj számítása miatt nem szerencsés).


Az egyes tárgyakról már inkább azok tudnak írni, akik már teljesítették őket az adott egyetemeken.

2021. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én negyedéves vagyok a POTE-n. A tárgyfelvétel nálunk annyiban különbözik , hogy másodévtől már felveheted bárhova az óráidat az órarenden belül . Viszont a saját csoporthoz tartozó hallgatóknak ott mindig elsőbbsége lesz, tehát a többieknek már kevesebb hely marad. Nem nagyon ajánlom a variálgatást , mert jó , ha összeszokott a társaság.

Tárgyak: régen volt( egy évet csúsztam az anatómia szigorlatom miatt )

Első év:

Biofizika : szóbeli vizsga, évközben gyakorlatok vannak( uh és társai , számolni kell egy picit), semmi nagy megerőltetést nem igényel. 2.szemeszterben szigorlat van belőle . Korrekt intézet, nem használnak lelki terrort.

Molekuláris sejtbiológia:2 szemeszteres tárgy , szóbeli vizsgákkal, évközi zh-k vannak és ha azok jók , akkor nem kell vizsgázni. Én erre mentem . Akkor kicsit fölösleges tárgynak éreztem, viszont most gyógyszertanon, meg tavaly pathológián sok dolog előjött belőle .

Kémia : négy szemeszteres tárgy , az első szemeszterben orvosi kémia van. Nálam írásbeli volt, emelt szintű kémiatudással nem vészes a tárgy . Viszont tudni kell az intézetről, hogy nem hallgatóbarát. A többi három szemeszter különböző biokémiai tárgyai : bevezetés a biokémiába/ biokémia/ orvosi biokémia. A szigorlat most már szóbeli lett és így elszabadult a pokol.

Anatómia : 2.szemesztertől kezdődik , három szemeszteres tárgy . Első kettő szemeszter alatt külön tárgy alatt fut a makroszkópos( anatómia ) és mikroszkópos( szövettan és fejlődéstan). Külön vizsga is van belőlük , de csak párhuzamosan haladhatsz velük . Mindkettőt teljesíteni kell ahhoz, hogy felvedd a következő szemeszteres anatómiát. Utolsó féléves anatómia a neuróanatómia, szigorlattal a végén. Nehéz tárgy .

Másodév :

Élettan : vicc, semmi értelme , tesztes vizsga. Kórélettanon majd be lesz pótolva a hiány .

Immunológia: nehéz , írásbeli vizsga. Van értelme a későbbiek miatt.

Genetika: vicc, írásbeli .

És persze két szemeszter alatt vannak még töltelék tárgyak : közegészségtan, magatartástudományok , stb.

2021. nov. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a válaszokat!

Azt még esetleg megkérdezhetem, hogy kb. hány órát tanultok/nap?

2021. nov. 13. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Változó nagyon. Nyilván az első pár hét laza. Aztán szemeszter közepétől durvul a dolog, onnét már egyre többet , vizsgaidőszak is elég kemény .

Attól is függ , hogy napi hány órád van, meddig vagy az nap egyetemen. Én van, hogy napi 1-2 órát csak, de hétvégén 8-10 órát / vizsgaidőszakban volt napi 12 is( reggel 7-12, majd 13-18, 19-21 között , nyilván ez a nagy szigorlatok előtt van így főleg )

2021. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!