Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Elsőévben ti is...

Orvosisok! Elsőévben ti is elveszettnek éreztétek magatokat?

Figyelt kérdés

október közepe is elmúlt már, és kezdem magam elég kétségbeesettnek érezni. nem tudom mire mit hogyan és mennyit kellene tanulni, csak minden a nyakamba szakad. a legtöbb előadásra bemegyek de zavar hogy az előadásokat sem értem meg… lehet hogy a gimis tudásomra kellene építenem ami viszont kifejezetten hiányos mert nem egy jó gimiből jöttem de gyakran mondják hogy hát ezt már tudni kéne. zh hét van és úgy érzem mindenből bukó lesz, teljesen le vagyok maradva és szerintem amikor tanulok akkor sem hatékonyan

eddig amúgyis konkrétan CSAK anatra tanultam, a többit sikerült jól elhanyagolni meg felhalmozni

van valami jó tanácsa valakinek? nagyon nem szeretnék bukni…



2022. okt. 19. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, ha az egyetemi élet kezdetén egy kultúrsokk éri az embert. Egyrészt senki sem fogja már a hallgató kezét (nincs osztályfőnök, aki odafigyel, hogy minden el legyen intézve), másrészt összehasonlíthatatlanul több az anyag, mint gimiben. Bele fogsz jönni, de vedd figyelembe, hogy időbe kerül, amíg kialakul egy hatékony tanulási technikád (vagyis amíg eljutsz oda, hogy emberi idő alatt megtanulsz mindent, amit kell).

A kétségbeesés még nem oldott meg egyetlen problémát sem. Azt javaslom, hogy a nem kötelező előadásokra ne menj be (hacsak nem kivételesen jók, nálunk pl. élettanból nagyon megérte), hanem ülj le a fenekedre, és tanulj intenzíven. Ha az segít, akkor tanulj másokkal közösen. Ne hanyagold az anatómián kívüli egyéb tárgyakat, mert csúnya meglepetés érhet a vizsgaidőszakban. A lényeg, hogy rájöjj, neked személyesen milyen tanulási technika hatékony (ha ez megvan, utána nyugodtabb életed lesz, és a szociális kapcsolataidat sem kell hanyagolni).

2022. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
akkor egy cipőben járunkxdd
2022. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
Ebből alighanem bukás lesz. Prove me wrong.
2022. okt. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is nagyon elveszett voltam ekkor, nem is lett túl jó átlagom, de hidd el meg lehet csinálni. Ha most rendesen nekiállsz simán meg lesz a félév.

Nekem ami segített, hogy a gólyabál után már nem mentem bulizni meg ha jól emlékszem semmi olyan délutáni/esti progira ami sok időt elvett volna (de én bejárós voltam, szóval ha ott laksz az egyetemtől 5 percre még ezek is beleférhetnek néha).

És nem tudom mennyire kötelezők az előadások, nekem nem voltak azok, és ezt a további egyetemi éveidre is jó ha tudod...a legtöbb előadás semmit sem ér, hagyd ki nyugodtan. Nekem is időbe telt erre rájönnöm és mernem elengedni. De gondold át, hogy melyikekből profitálsz tényleg. Ha csak telefont nyomkodsz, mert az első 10 percben elveszel, annál már többet ér ha elolvasod a könyvet vagy a kidolgozottat. Én az első 2 évben könyvből tanulós voltam még. Meg a covid óta csomó előadás fel van véve videóra, ha azokat megosztják veletek, akkor érdemes azokat meghallgatni, ott tudod gyorsítani, beletekerni, stb

Ha valamit nem értesz kérdezz nyugodtan!!!!!!!!! Akár a tanárokat gyakorlaton, akár a csoporttársaidat, hidd el lesz aki el fogja tudni mondani.

Ha viszont tényleg nincsen elég alapod, vagy sok volt egyszerre ez a félév, és megcsúszol, semmi baj. Bárkivel előfordulhat, bármi miatt, soha senki nem fog emiatt lenézni, vagy ha igen, az az ő szegénységi bizonyítványa. Fel fog szabadulni a tavaszi félévedben egy csomó idő és lehetőség: pl. kereshetsz olyan magántanárt aki orvosira készít embereket, és kitöltheted vele a hiányosságaidat, dolgozhatsz, nyelvet tanulhatsz, meg persze részt vehetsz így is a hallgatói életben. Én nem csúsztam soha, úgyhogy erről személyes tapasztalatom nincs, de ajánlom hogy csúszós félévben is tanulj valamit rendszeresen, hogy ne ess ki a ritmusból.

Sok sikert!

2022. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt még elfelejtettem, hogy nálam mindennek a kulcsa a betegesen fix időbeosztás volt. Úgy csináltam, hogy felírogattam a számonkérések, vizsgák időpontját, aztán megnéztem mennyi tanulnivaló van, majd minden napra szépen beosztottam mit kell megtanulni. Fontos, hogy sok szünet legyen benne és legyen a végén idő ismételni, hogy ha nem sikerülne tartani a tempót ne omoljon össze a rendszer. Egy tárggyal nagyon jól működött, de minél több a tárgy annál nehezebb tartani.
2022. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, menni fog. Próbáld meg tudatosítani magadban, hogy egy életre szóló, nagyon szép hivatást választottál.


Illetve talán képzeld magad a beteg helyébe. Ugye te sem szeretnéd, hogy hozzá nem értő dokihoz kerülj?


Szóval csak nyugodtan és ügyesen. Megcsinálod. Ahogy előtted is sok ezren. Drukkolok!

2022. okt. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!