Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolákban már nem tananyag...

Az iskolákban már nem tananyag az igekötős igék helyesírása, vagy miért nem megy senkinek?

Figyelt kérdés
nem bonyolult pedig
2022. aug. 27. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert dolgozni kéne vele, figyelni rá.
2022. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Sok a primitív ember ebben az országban. Nem hiába tartunk ott, ahol.
2022. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudják mi az, hogy igekötő. Így nagyon nehéz lenne még jól is írni.
2022. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Általános iskola 3. osztályos tananyag. Már rég volt, elfelejtették. Lol.
2022. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általában romlik a helyesírás, ennek pedig az az oka, hogy már alig olvasunk gondozott szöveget - gondozott alatt azt értem, amit korrektor, vagy legalább olvasószerkesztő látott. Nyomtatott lapokon és könyveken kívül már nincs is ilyen, ráadásul rangos lapok és kiadók esetén is előfordulnak olykor elképesztő szarvashibák.


Az online sajtót olvasva az ember már a szemöldökét sem vonja fel háromvonalas hibák esetén, a blogokról és a facebook-ról pedig jobb nem is beszélni. Ráadásul ott van még a chat is, és ha valaki folyamatosan csak olyanokat olvas, hogy "be megy", akkor előbb-utóbb az lesz számára a természetes és ő is elkezdi használni a hibás alakot.

2022. aug. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul ott van még a chat is, és ha valaki folyamatosan csak olyanokat olvas, hogy "be megy", akkor előbb-utóbb az lesz számára a természetes és ő is elkezdi használni a hibás alakot."

Én remélem, hogy legtöbben tudják, hogy egybe kell írni, és csak azért írják külön, mert nem akarnak vacakolni az automata hülyeségeinek a kijavításával, ami tényleg nagyon macerás telefonon, de azért amikor nem telóról írnak, akkor - legalábbis legtöbbször még... - helyesen írják.

2022. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer én kaptam a fejemre, mert le mertem írni valakinek, hogy a fellebbez nem igekötős ige.
2022. aug. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
És? Csodálkoztál?
2022. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
8. A támadó hangvételen igen.
2022. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"A támadó hangvételen igen."

Kezdő netező lehettél még. ;-)

2022. aug. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!