Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták! Nálatok mit...

Egyetemisták! Nálatok mit jelent az, hogy "felkészülni egy egész könyvre való tananyagból? "

Figyelt kérdés

Ha százalékos arányt kéne mondanotok, mennyit tudnátok egy-egy kötetből jó minőségben, nem szó szerint visszamondani?


Hogyan tanultok?

Nálam a gépen-kézzel írt jegyzetek készítése és magolása vált be.



2020. márc. 4. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Most jegyzeteltem ki kb 25 oldalt.


Az egész félév során kb 350 oldalnyi tananyag van. Ezt a "könyvet" csak a tantárgyra írták a BMEn.


Amúgy pár laponta van 1-2 néha kisebb néha nagyobb ábra. Ez nyílván vesz el egy kis helyet.


Van benne esettanulmány, ami lényegében egy példán keresztűl levezeti az előtte írtakat, amit igazából ha tudod az elméletet és 1x elolvasod a tanulmány akkor már te is letudod vezetni.


Jegyzet íráskor kb 10 sort le lehet rövidíteni pár szóra.


Szóval 1 előadás (amire nem járok be) kb 7 db A4es oldal jegyzetelése nekem a "tankönyvől", persze sima vonalak nélküli lapot használok amiben rajozol kis kis méretben időnként. (mondjuk ma 2x)


Ezt szorzod be 14gyel.


Ha a jegyzetedet megtanulod tudod az egész könyvet olyan 85-90%os pontossággal.


Azaz kb mindent tudsz, kivéve a megjegyzéseket, amikor érdekességeket mondanak el, amiket amúgy nem kérdeznek vissza vizsgán.


Meg ez nem bemagolás, hanem megtanulod a terminológiát és az adott koncepciónak a logikáját. Így bármilyen módon vissza tudod mondani az adott dolgot.


A tanulás része meg nekem, hogy kézzel kijegyzetelem, ami jóval lassabb, de közben meg is értem és úgy az 50%át már meg is tanulom. Később meg sokkal kényelmesebb a kézírásomból tanulni.

2020. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 October15 ***** válasza:
100%

Ahogy mondani szoktam: "Egyszer elolvasom és ötös." :D

Nekem a magolás / kontextus nélküli jegyzetelés nem működik sem könyv sem más esetében. Ha megértem miről van szó akkor ha nem is emlékszek mindenre de a hiányzó részeket kikövetkeztetem / egyszerűen úgy fogalmazom meg szóban / írásban, hogy a folyamatokra helyezema hangsúlyt és nem az adatokra. [Történelem szak]

2020. márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 October15 ***** válasza:
100%
Úgy szeretnék egy vizsgát amire fel lehet készülni 1 könyvből... :D Na jó 2 ilyen volt a Róma [de a tanár volta könyv egyik szerzője] a másik meg a levéltári alapismeretek. Minden másra a fél könyvtárat ki kell venni. :D
2020. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
NAGYON köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek! Motiváló és jó érzés volt olvasni öket. Köszönöm!
2020. márc. 4. 17:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondanám hogy a legtöbb tantárgyhoz, ahol számottevő elméleti anyag van, van egy tankönyv. Ez kb 300-500 oldal. Ez eléggé bőven ki van fejtve, tele példákkal nyilván. A lényeget kell tudni belőle, ami az előadáson/gyakorlaton elhangzik. Sokszor szoktam a tankönyvek rövidített verzióiból tanulni, amelyek olyan 30-40 oldalasak általában, de ez sem szöveg hanem vázlatos. Ezek általában kb tökéletesen lefedik a könyvet, vagy a könyvnek azt a részét amit tudni kell.
2020. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a módszereket!
2020. márc. 4. 23:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én általában bejárok előadásra + az ott leadott anyag diáit olvasgatom, kijegyzetelem néha, ha van kötelező olvasmány akkor azt is átlapozom (elsőéves vagyok, eddig szerencsére elég volt az előadás anyaga, nem kérték még vissza a könyvet). Egy tárgyam volt, amiből a szóbeli vizsgára édeskevés lett volna ez a módszer. Egy kb 700 oldalas nagyon tömény könyv volt feladva, ebből mondjuk 400 oldalt érintettek a vizsga témák. Kijegyzeteltem magamnak laptopon és azt nyomtattam ki, írtam hozzá megjegyzéseket. Szerintem egy átnézés után 90%-ra még el tudnám mondani (de ennék fő oka, hogy nem magolós tárgy, hanem megértős). Egyébként azt mondják, hogy ez a vázlat készítés nem egy hatékony tanulási technika, inkább az active recallt és a spaced repetitiont kéne használni. Én is itt gyakorin olvastam egyszer róla, Ali Abdaal (Cambridge orvostanhallgató) youtube csatornáján csomó dolog van róla ha érdekel, ez ilyen evidence based a legjobb tanulási módszer. Én most valahol a kettő között vagyok, még nem sikerült teljesen személyre szabnom a saját tanulmányaimra, de szépen lassan állok át minden tantárgyból, már most nagyon pozitív a tapasztalatom, szóval szerintem érdemes legalább utánanézned. 😀
2020. márc. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 5. 14:45
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasom egyszer, és remélem a legjobbakat. ✌️
2020. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!