Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Mit lehet tenni ilyenkor? Miért hagyják cserben a tanárok a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Fiam most 9. osztályos egy jó gimnáziumban. Szeptemberben egy nagyon szuper tanárnője volt, aki angolt és németet tanított a fiam osztályában, ez a fiatal nő elment már novemberben megélhetési okok miatt, pedig a gyerekek nagyon szerették.


Jött a helyére valaki más, aki mára már szintén felmondott. Ennyit ér a tanároknak a gyerek?


2022. máj. 18. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

[link]


Lehet, hogy fontosabb neki, hogy tudjon lakni valahol és tudjon ételt venni magának és a családjának.

2022. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De nem tudta mennyit fog keresni mikor elkezdte? nem a pénzért kéne csinálni
2022. máj. 18. 13:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
#2 Akkor ezek szerint Ön nem pénzért dolgozik.
2022. máj. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért hagyja cserben az egész magyar társadalom a tanárokat azzal, hogy nem követeli meg egyetlen politikai párttól sem az elmúlt 30 évben, hogy kezdjen valamit a pedagógusok bérével?
2022. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Állandóan a rinyálásukról szól minden, de tanítani már aligha tud valamelyik. Ez a nő, aki otthagyta a fiamékat, rettentő jó volt, nagyon okos volt, és persze senki nem üti már meg ezt a szintet....
2022. máj. 18. 14:06
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj nyílván nem akar éhenhalni. Fizetni kell a lakbért, ételt, számlákat. Hiába szereti a gyerekeket, ha hitelt hitelre kell halmoznia, utcán kell élnie ahhoz, hogy tanítani tudjon. Az alapvető emberi szükségletek mint tető a fej felett, étel, stb. felülírja a legnagyobb álmokat, munkairánti szeretetet is. Mit tenne Ön ha mondjuk 180 ezerért (jobb esetben), mert sajnos néhány kollegám 150 ezret is alig kap keresne, mit választana, hogy egyen a hónapban vagy, hogy fizesse a számlákat? Nyilván mindkettőt meg kell tenni. Nem élősködhet az ember másokon sokáig, sőt a szüleivel sem élhet. Olyan állást kell keresnie, amiből megél.

És ez az ő hibája? Tudta mennyit keres? A szívünk mélyén, annak aki tanárnak megy nem a pénz számít. Higgye el nekem sem, amikor ez mellett döntöttem. Imádom a gyerekeket, bár maradhatnék. De nem fogok tudni, mert függetlenednem kell, fenn kell tudnom tartani magam. Nem akarom, hogy a gyerekeim törlesszék halálom után a sok hitelt. Vannak szükségleteim: szeretnék nyaralni, venni egy fagyit, moziba menni, úgy bemenni egy üzletbe, hogy legalább egy ruhát megengedhessek magamnak. Bármennyire akarok a mai árak mellett 2 éven belül dobbantani fogok.

2022. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Rinyálás? Megnézném, hogy te rinyálnál e ha 150 ezerből kellene havonta mindent megoldanod. 6 év tanulás után, mesterdiplomával, amikor egy szakmunkás legalább a dupláját keresi, ha nem 400 ezret.
2022. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy fogalmaznám meg ezt a kérdést, hogy miért hagyták cserben a tanárokat?
2022. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

LMAO ezt nem hiszem el, ez valami troll poszt kell hogy legyen.


"De nem tudta mennyit fog keresni mikor elkezdte?" - Követed mekkora az infláció mostanság?

2022. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már évekkel ezelőtt ott hagytam a pályát, 30 év tanítás után. Bár eredetileg nem a bér miatt, életem legjobb döntésének bizonyult. Az új munkámmal több, mint háromszorosát kerestem az előző fizetésemnek. 8 óra munka, utána szabad voltam, mint a madár. Nem javítgattam füzeteket, nem készülgettem sokszor éjfélekig a másnapra. Lett végre időm a családomra, a magánéletre. Nagyon megértem a kolleganőt. Valószínűleg oka volt, hogy ott hagyta a pályát. Szép dolog a hivatás, de meg is kellene valamiből élnie.
2022. máj. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!