Miért nem hagyják a gyerekeket, az embereket élni?
Alig 3 évesen elkezdődik a gyereknél az óvoda, ott rohad reggel 8-9-től délután négyig, ha a szülő dolgozik.
Utána jön az iskola, ahol reggel 7:30-ra be kell érjen, 7:45-től délután 2-3-ig órái vannak, majd otthon is x időt el kell töltenie tanulással, házi feladatokkal. Ha a gyerek előtte egy hetet hiányzott, akkor ez dupla ennyi idő, mert még pótolnia is kell.
Tanul 8 évig, ha nem bukik meg. Elmegy szakmát tanulni, ami lehet 3, de lehet 5 év. Ez 11-15 év. Majd haláláig dolgozhat.
Ha az alvásidőt levonod, akkor egy ember többet van az óvodában, iskolában, munkahelyén, mint otthon.
Plusz ha odavesszük még azt az időt, ameddig valaki elkészül reggel, meg elindul a munkahelyére, meg munka után hazaér, nincs 15%. Főleg hogyha valaki tömegközlekedéssel jár és nincs minden 20. percben busz.
Mégis mi értelme élni? Mi értelme az életnek? Mi értelme a háznak, a kocsinak, ha nem élvezheted igazán?
#1 kibeszélt eltartásról? Igaza van.
Ha csak az én példámat nézzük, amikor általános iskolás voltam:
5:30-kor keltem, felöltöztem, ettem, ittam. 6:23 perckor ment a buszom, amit ha nem értem el, akkor cs.szhettem, mert a következő busz 10:18-kor ment.
A buszon 36 percet utaztam, 7:09-7:12 között értem az iskolai buszmegállóhoz. Onnan egy 5 percet gyalogoltam az iskoláig. 7:35-kor kezdődött az első órám, általában hét órám volt, csütörtökön 8. Az utolsó órán 14:30-kor ért véget, csakhogy az én buszon 14:25-kor elment. Várhattam 15:50-ig. 16:35 kor értem a buszmegállóba, onnan 20 perc séta volt haza. 17 óra körül értem haza. Ki lehet számolni, hogy 6 órától 17 óráig 11 órát voltam távol. Utána még tanuljak, csináljam meg a házifeladatokat, egyek, fürödjek, és ott van, hogy fél 12 volt, mire lefeküdtem aludni. De még nem szórakoztam, még nem mentem ki focizni, nem sportoltam, nem játszottam a testvéreimmel, nem segítettem a házimunkában. Fél 12 fele feküdtem le, 5:30-kor szólt az ébresztő.
Senki nem beszélt arról, hogy el kell mindenkit tartani, de ez már sok. Több bőrt akarnak rólunk lehúzni, mint ami van rajtunk. Na és akkor ezt a napirendet, amit iderittyentettem neked, képzeld el egy többgyerekes édesanyával vagy édesapával, csak a házifeladatok meg tanulás helyére illeszd be a gyerekeket meg a házimunkát.
4!
Nos, ha nem jársz iskolába, nehézen lesz végzettséged, anélkül pedig nehéz lesz dolgozni, ergo nem lesz pénzed, ergo valaki el kell hogy tartson. Mivel már az óvoda is probléma szerinte, a szülők nem fognak tudni dolgozni, hiszen otthon kell lenniük a gyerekkel. A nulla forintos jövedelem pedig megintcsak nem elég az élethez.
4-nek még:
Nem Alsokismackofalvan kell gyereket vallani. Anno nekem kemény 5 percbe telt eljutni az iskolába gyalog. A gyerekemnek ez 8 perc biciklivel. Az, hogy a szüleid hm nem voltak okosak, nem a rendszer hibája.
Mert azért tart ott a társadalom ahol, azért van olyan életszínvonalunk amilyen, mert tanulnak és dolgoznak az emberek. Különben még mindig barlangban laknánk és vadállatok után futkosnánk az erdőben kihegyezett faágakkal. Mert a házat amit élvezni akarsz építész tervezte, kőműves, villanyszerelő, vízvezeték-szerelő, szobafestő építette, ingatlanközvetítőtől vetted, a bankban banki alkalmazottnál igényeltél rá hitelt amihez a szerződést jogász írta, amikor beköltöztél költöztető vitte oda a cuccodat furgonban amit mérnök tervezett és gyári munkás rakott össze és amihez a jogosítványt a kormányablakban ülő ügyintéző adta ki, a bútoraidat asztalos rakta össze vagy az ikeás gyártósor amit szintén megtervezett valaki, és ha meghúztad a hátad pakolás közben akkor orvoshoz mentél vele aki gyógyszerész által készített, gyógyszertáros által árult krémet írt fel rá.
Tetszik-nem tetszik, az ilyen mértékű innováció, technológiai fejlődés csak akkor lehetséges ha specializálódik a társadalom és mindenki mindenki másnak a szaktudására hagyatkozik. Márpedig ha senki nem jár iskolába, akkor senkinek nincs szaktudása, nincs orvos, mérnök, kőműves, ingatlanos, gyári munkás, pénztáros, jogász, varrónő, pék, mezőgazdasági vállalkozó.
Vagy te csak úgy gondoltad hogy te nem dolgozol, de azért körülötted mindenki más továbbra is nyújtja azokat a szolgáltatásokat amiket jelenleg igénybe veszel?
Oké, ne tanuljon, ne járjon iskolába, legyen analfabéta, ne legyenek minimális szociális készségei sem. És utána?
Illetve már alatta. Az egyik szülő 0-24 vele van 18 évig, egy keresetből kell megélni. Aztán ha felnő a poronty, mi lesz belőle írástudatlanul, társadalmi intergráció nélkül? Akkor valaki tartsa el, hogy legyen azért ház meg autó, meg pénz amit elverhet? Ha mindenki ilyen, akkor honnan lesz a pénz erre?
Azert ha lassan is, de ez már kezd atalakulni. Mi, itt Magyarországon nem hiszem, hogy mostanában eljutunk idáig, max a fővárosban, de ott se mindenki. Mégis az a tendencia, hogy a klasszikus 8 órás munkaidő a legtöbb foglalkozas esetében el fog tűnni. Sokan most is adott határidőre dolgoznak, azon belül ok osztják be az idejüket, vagy ugye mostanában egyre gyakoribb a home office, ahol az ember eleve otthon van, tehát vegulis a szép, kényelmes lakását egész nap kiélvezheti, ugye ezt írtad fentebb, hogy ez is minek, ha nincs otthon egész nap az ember. Ilyenkor eleve utazási, készülődési időt is spórol, és ha nem is mindenki, de sokan a házimunka egy részét is el tudják végezni ez alatt (egy mosast berakni kb 5 perc, mosogatógépet elinditani sem sok idő, ennyit egy klasszik munkahelyen is elszöszmötöl az ember más dolgokkal. Nyilván nem ilyenkor főz valaki hát fogásos ebédet, de kisebb dolgokat megcsinál munkaidő alatt simán, ha nincs 8 órában a székhez szögezve. De nyilván ez változó. Meg nem is mindenki szeret otthon dolgozni.
Aki vállalkozó, szintén maga osztja be az idejét, én nem egyet ismerek, aki úgy osztja el a munkát, hogy pénteken már nem dolgozik. Persze sok olyat is tudok, aki a hét minden napján melózik, sajnos ilyen is van. De külföldön, sok országban próbálkoznak azzal, hogy eleve négy napos a munkahét, vagy csak 4-6 óra a munkaidő. Ha az alap munkaidőt leroviditik, sokkal több embert lehet foglalkoztatni, persze a berkoltseg is megno, ha ugyanannyit fizetnek, mint amit korábban 8 óra munkáért (de máshogy nincs is értelme ezt bevezetni).
Szóval igen, én abban egyetértek, hogy az emberek úgy alapvetően rettentően sok időt töltenek munkával, ebből adodoan a gyerekek is sokat vannak óvodában, iskolában, kivéve azok, akiknek valamelyik szülője eltartott, ezért nem dolgozik (vagy ahol van kisebb tesó, de az időszakos dolog ugye). Viszont ez azért már kezd megvaltozni. Az viszont a legtöbb fent említett munkakörre igaz, hogy elég sokat kell tanulni hozzá, vagy valamiben piszok jónak kell lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!