Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a tanárképző?

Mennyire nehéz a tanárképző?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Február 13-án még azon gondolkodom, hogy jelentkezzek-e tanárképzőre és az egyik dolog, ami miatt félek az az, hogy nem tudom mennyire nehéz. A tanulással nem lenne óriási baj, angol-töri szakra szeretnék menni, mindkettőt imádom, törivel hobbi szinten is foglalkozom, de muszáj lennék dolgozni mellette, ezért, ha túl sokat kell tanulni, akkor lehetséges, hogy nem lennék rá képes. Mindkettő tárgyból jó vagyok, angol 0 tanulással, előrehozott emelt 86%, töri, 0 tanulással emelt 75%, szóval az "alapok megvannak", de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez egyáltalán nem elég arra, hogy elvégezzem a szakot és sokkal többet kell tanulnom. Ezek mellett az is érdekelne, hogy a két tárgyon kívül, mennyire sok olyan tárgy van, amire tanulni kell? Illetve az is, hogy tanárképzőn is szabad szokott lenni a legtöbb helyen a péntek?

Elnézést, hogy ennyire sok kérdést tettem fel hirtelen!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 13. 02:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván minden tárgyra kell tanulni, csak a te kvalitásaidon múlik, hogy miből mennyire kell neked tanulnod.


„Illetve az is, hogy tanárképzőn is szabad szokott lenni a legtöbb helyen a péntek?”


Hogy érted, hogy „is”? Egyik egyetemen sem szabadnap a péntek. Persze ha te valamilyen csoda folytán össze tudod rakni úgy az órarendedet, hogy péntekre nem raksz órát, akkor a péntek szabadnap lesz számodra. Ez csak az órakiosztáson és a szerencséden múlik.

2022. febr. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően 3 szakot végzel ott egyszerre. Angol, töri, és részben pedagógia. Szerintem az egy nehezebb futam, mint a többi irány

Ismerősöm tanárin van, ő az angolra nagyon panaszkodik, de ez gondolom egyetemfüggő

2022. febr. 13. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én habár nem pont tanárira, de óvodapedagógiára jártam Sopronba, ott pénteken nem volt órám. Győrbe járok most gyógypedre, ott voltam egy évig nappalis, ott sem volt pénteken óram. :)
2022. febr. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom lakótársa tanárképzős, komolyan veszi, szerintem rohadt sok meló. Matek, fizika, plusz a ped-pszichológia, módszertan. Ő már tanít (ötödéves), de mindig az asztal mellett látom valamin dolgozni, ha megyek hozzájuk.
2022. febr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3, nem akarlak bántani, de azért az óvónőképzés fasorban nincs a kétszakos tanárhoz képest. Én gyp-t végeztem a Bárczin, még az is laza bulinak tűnik a tanárhoz.
2022. febr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2%
A végzetteket elnézve, annyira nehéz nem lehet.
2022. febr. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt képzeled, hogy nappalis tanár szakpáros egyetemi tanulmányok mellett akárcsak egy heti 20 órás állásban is dolgozni tudsz majd, tévedsz. Én tanár szakpárra járok, és tapasztalataim szerint az órarendben egy hallgatónak csak minimális lehetősége van variálni. Az előadások többségén nem kötelező, bár sokszor erősen tanácsos megjelenni, de a szemináriumokról legfeljebb egy félévben háromszor lehet hiányozni, különben a tárgyadat nem teljesítettnek veszik. Nekem voltak féléveim, hogy péntek délutánra is beraktak szemináriumot, s volt olyan szemnárium is, ami este 6-kor kezdődött. S nincs az a munkáltató, aki a minden félévben változó órarandedhez hajlandó lenne alkalmazkodni. Arról nem is szólva, hogy a szorgalmi időszakok vége felé és a vizsgaidőszakban lesznek hetek, amikor azt fogod kívánni, hogy bárcsak 30 órából állna egy nap, annyit kell tanulni és beadandót írni. Nem mondhatod a főnöködnek, hogy most engedjen már el 3 hétre a sok zárthelyi dolgozat és beadandó miatt. Ilyen munkáltatók nincsenek. Egyszóval egy nappalis tanári szakpár mellett legfeljebb alkalmi hétvégi diákmunkát és kötetlen munkaidejű (pl. ügynöki) munkát lehet csinálni, amelyet a nehezebb időszakokban abba tudsz hagyni. Ilyenből azonban jelentős jövedelemre ne nagyon számíts. Mondjuk átlagosan legfeljebb havi 40-50 ezret lehet így összekaparni, s fel kell készülnöd arra, hogy lesz félévente kb. 2 hónap, amikor a tanulás miatt alig tudsz majd dolgozni.


Ha mindenképp el kell tartanod magad, akkor jelentkezz levelezőre. Levelezős kétszakos tanárképzés van Egerben, Miskolcon és Nyíregyházán is. A levelezős képzések konzultációi kéthetente péntek-szombaton vannak, s ezek mellett reálisan egy félállást lehet betölteni. Heti 40 óra munka mellett levelezőn sem bírod majd a tanulást, hidd el nekem.

2022. febr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lazának nem nevezném. Itt van két tanterv, ezeken láthatod hogy nagyjából milyen tárgyakat kell teljesítened. Intézményenként lehetnek különbségek, de a főbb tárgyak nagyjából megegyeznek. Ezekhez jön még hozzá a pedagógiai és pszichológiai modul, amit most nem találtam meg.


[link]


[link]


Én a magam részéről nagyon rossz befektetésnek tartom, tanárként soha sem fogsz jól keresni. Anyám tanárként közel 40 év munkaviszony után kap kb. 300 ezer nettót. Persze ha eleve gazdag vagy, megkapsz mindent a szüleidtől, és ezzel szeretnél foglalkozni, akkor hajrá.

2022. febr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm harmadéves Károli töri - angolon, a suli mellett (+utazás és heti 2 tánc) annyira van energiája, hogy 4 magánórát tud tartani hetente, nyaranta meg dolgozik. Ő komolyan veszi, jól tanult gimiben is, de a tanárképzés annyira sokat vár el, hogy emellett egy 20 órás fix munka nem fér bele. Rengeteget kell olvasni, beadandót írni, tanulni, apró részleteket megjegyezni. Körülbelül 70en kezdtek, azóta 32en maradtak harmadévre.
2022. febr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Töri -angol szakpáron végeztem. 19-en indultunk 5-en végeztünk. A többi vagy leadta a szakot, mert nem ment át a nyelvi alapvizsgán, vagy otthagyta az egyetemet. Olyan órarendekkel, ami nekünk is volt, nem nagyon lehet dolgozni.
2022. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!