Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz bekerülni egy tanárképző...

Nehéz bekerülni egy tanárképző főiskolára? És nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Most 11.-es vagyok érettségire járok.Világ életemben imádtam az irodalmat és ötös, dicséretes ötös voltam belőle. Szeretnék irodalom tanár lenni.
2009. szept. 29. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Most változott az egész. Tudod: bolognai folyamat.

Én még a régiről tudok beszélni:

Bekerülni nem nehéz (a fizetősre). Elvégezni sem nehéz (már, ha idáig is jó jegyeid voltak). Én azt tanácsolom, hogy ne egyszakos tanár legyél. Válassz még egy szakot.

2009. szept. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Ha nehéz elvégezni, az nem azért van, mert olyan minőségi az oktatás, hanem mert a többmillás fizetést hazavivő prof-ok és társaik csesznek az oktatás színvonalára, pofára osztályoznak, stb.
2009. szept. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Ha jó tanuló vagy,nem nehéz bekerülni és elvégezni sem.
2009. szept. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Bocs, de "érettségire járok" - ez így furán van fogalmazva, az érettségi egy vizsga, arra nem lehet járni. Irodalomtanár pedig egy szó, csakúgy, mint a világéletemben. Nemcsak irodalmtanárnak készülsz, hanem nyelvtantanárnak is, vagyis magyar szakra kell menned, akkor pedig a pontos fogalmazás és a helyesírás. Gondolom, jársz magyar fakultációra, hogy emelt szintű érettségit tehess, ez azért kell a bekerüléshez. Vegyél emelt szintű érettségire felkészítő könyveket vagy csináld meg a korábbi évek feladatsorait, amelyeket a

[link] megtalálsz.

A bolognai rendszerben 3 éves alapképzés és kétéves mesterképzés után lehetsz tanár.

2009. szept. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem se sikerült. A link nem jó, mert az "oldalon" szó már nem tartozik oda, anélkül írd be. És fontos a pontos fogalmazás - ezt akartam írni értelmesen.
2009. szept. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Viccelsz, a tanárképző főiskolák a leggyengébbek között vannak, oda úgy fogják az embereket, annál már csak egy van ami durvább, a tanítóképző .... volt szerencsém megtapasztalni milyen a színvonal ... te atya úr isten ...
2009. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

09:03

igen, most a bolognaiban minden más, ill. majdnem minden, mert még mindig maradtak azért kifejezetten csak főiskolák, és bizony elvétve még 4 éves főiskolai képzéssel is lehet találkozni

aztán meg általános iskolai tanár nem csak MA fokozattal lehet valaki (sajnos)

2009. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Haha, hogy nehéz-e bekerulni tanarképzo fosulira?? figyi, oda NEM bekerulni a nehéz!! :D ( tokkkkéletesen egyetértek az utolso elotti valaszoloval)
2009. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

- Tanárképző főiskola már régen nem létezik, tanár csak egyetemi végzettséggel lehetsz.

- Hogy nehéz-e elvégezni, az csak rajtad és a képességeiden múlik.

- Érettségire nem lehet járni, azt csak letenni lehet.

- Az egyetemen nem úgy fog kinézni a képzés, hogy középiskolás szinten magyarázzák el neked az irodalmat. Meg kell tanulni egy csomó felesleges hülyeséget is mellé.

- A tanári szakma nem egy életbiztosítés, főleg nem egyszakosként. Találnod kell mellé még egy szakot, mert egyszekos magyartanárként senki sem fog alkalmazni.

2009. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!