Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz bekerülni az ELTE...

Nehéz bekerülni az ELTE Tanárképzőbe?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és angol-info szakra szeretnék menni az ELTE-re. Nehéz bekerülni? Körülbelül milyen jegyek kellenek oda?

Nem vagyok rossz tanuló, átlagos jegyeim vannak. Van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám és egy előrehozott emelt angol érettségim ami 90%-os. Az átlagom olyan 3.5-4 közötti de vannak tantárgyak amikből ötös is vagyok (info, angol, irodalom, történelem). Vélemények az ELTE-ről? Esetleg más egyetemeket tudtok ajánlani?



2021. jan. 6. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Tavaly 358 pont volt a határ.

Az emelt angol követelmény, azért megkapod a +50 pontot, de a felsőfokú nyelvvizsgáért már nem jár többletpont ebben az esetben. Ha esetleg más nyelvből van nyelvvizsgád, az persze plusz pontot jelenthet.

A felvi.hu pontszámíto kalkulátorával ki tudod számolni, kb. mennyit tudsz összeszedni.

2021. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Soknak minősül az 358 pont?
2021. jan. 6. 16:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt te tudod. Nekem nem, engem 460 ponttal vettek fel. De én kitűnő voltam, volt két nyelvvizsgám, a legrosszabb érettségim is 91% lett. Másnak sok.

Írd be a jegyeidet meg a REÁLIS érettségi eredményeidet a kalkulátorba, aztán majd meglátod.

2021. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is kevés. Nekem "csak" 400 pontom volt, de kötelező volt 2 emelt érettségi.
2021. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Aki rendesen tanul, és nem is feltétlen ír mindenből hibátlan érettségit, annak emelt érettségi többletponttal együtt olyan 360-380 pont közt össze kell hoznia, általában ennyit egy jól tanuló összeszed.
2021. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem számítanak a jegyeid, ide csak az angol és az infó érettségi a lényeg. Az angolt szerettem, voltak haszontalan és felesleges tárgyak főleg az elején, de azért a többi tanárszakhoz képest elég jól felkészítenek a tanításra módszertanilag és nyelvileg is, tavaly végeztem. Az infóról nem tudok nyilatkozni.
2021. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Probléma az esetleg, hogy szakmai informatika érettségim lesz? (Szakközépiskolába járok info szakra)
2021. jan. 7. 00:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem probléma.
2021. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt írja a felvi.hu : " Választható egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy: informatika ismeretek; informatikai ismeretek."
2021. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!