Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nehéz egy tanárképző...

Milyen nehéz egy tanárképző iskola? Hányas átlaggal vesznek fel oda? Hány éves? Államilag támogatott? Hogy működik? Mármint érettésgi után hány évig és hova kell járni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Tanárképzőre 80%-ban azok mennek, akiket máshova már nem vesznek fel, itt a legalacsonyabb a követelmény... :-P
2009. aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyire keresettek?Szóval nem jó ez a munka?
2009. aug. 18. 16:53
 3/8 anonim ***** válasza:
ha jól tudom, csak olyan van, hogy tanító képző. a tanárok, akik már felsősöket, középiskolásokat tanítanak, azok az adott egyetemre járnak, és csak 1-2 évvel később veszik fel a tanársághoz szükséges dolgokat. mire gondolsz pontosan?
2009. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A bolognai rendszerben 3+2 éves képzés van, van költségtérítéses és állailag finanszírozott is. Egyetemeken illetve tanárképző főiskolai karokon kell tanulni, a ponthatár a szaktól függ: természettudományi szakokon alacsonyabb, mondjuk bölcsész szakokon magasabb. A felvi.hu oldalon kiválasztod a szakterületet, kiad egy csomó intézményt és azoknál megnézed a ponthatárt.
2009. aug. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
néztem már a felvi.hu-t de nem találom meg rajta a dolgokat. Biosz tesi tanár akarok lenni. Biosz biztos összejönne mert abból jó vagyok,anatómia is az csak keményebben és dícséretest kaptam belőle.Hát a tesi nem tudom mert nem voltam versenyeken,meg ehez az is kell hogy megszerezzem a diplomám hogy kötelet másszak meg ilyesmik, nem?
2009. aug. 19. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, kell kötelet másznod. nem csak, hogy megszerezd a diplomádat, hanem, hogy egyáltalán felvegyenek. szerintem kérdezd meg a tesitanárodat, ő jobban tudja.
2009. aug. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, azt is mondta hogy egy csomoó sportoló nevét kell tudnom, mikor hol hányadik helyezés, olimpiák stb. Ez kicsit elvette a kedvem, mert ezeket nem akarom tanulni. Szerintetek mit válasszak a biosz mellé?Másik kedvencem nincs, de muszáj 2 szakot választani minimum.
2009. aug. 20. 15:48
 8/8 anonim válasza:
Ha nem jönne össze a tesi (ahol azért meg vannak a követelmények, hasonló módon, mint a rendőrtiszti főiskolán is - odatt idő alatt x m futás, x db felülés, fekvőtámasz, stb), szóval, akkor ajánlanám neked a földrajzot vagy kémiát, fizikát. Ezek még gyakorik a biosz mellett.
2010. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!