Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SE-FOK, DE-FOK, vagy PTE?

SE-FOK, DE-FOK, vagy PTE?

Figyelt kérdés

Fogorvosira szeretnék menni, lassan le kellene adni a jelentkezést és nem tudok dönteni a sorrendről.

Sokan Pestet ajánlják, hogy írjam első helyre, de én tartok attól, hogy az nehéz lenne a sok utazás, nagy távolságok miatt (mármint az órák, intézetek között) és a nagyvárosi élet sem nekem való igazán. Illetve azt is hallottam, hogy a SOTE "elit" hely, nehezebb is a curriculum miatt és lenézőek a tanárok, valamint a nagy létszám miatt nem kapunk olyan nagy figyelmet mint vidéken.

Földrajzilag Debrecen lenne a legközelebb (borsodi vagyok), de ez nekem egyben a hátránya is, mert az egyetem után szeretnék elköltözni az ország keleti részéről bizonyos okokból. Ha Debrecenbe mennék, nem biztos, hogy ezt utána megtehetném, mert az egyetemnek alapból keleten és Borsodban vannak gyakorlati helyei, ami visszahuzna, azaz nem igazán lenne ismeretes a Dunántúl, ill. Pest környéke munka szempontjából. 🤔

A pécsi orvosi több szempontból is elnyerte a tetszésemet, a város is nagyon tetszik, illetve a campus és az egyetem családias légköre is és az árak sem olyan horribilisak, mint Pesten. Viszont ez messze van nagyon, min. 6 órát kellene utaznom, a családom sem támogatja az ötletet és nem tudom, hogy megérné-e olyan messzire menni.

Aki a fent említett egyetemek valamelyikére jár, tudna nekem írni pár tapasztalatot, illetve megerősíteni vagy megcáfolni a fenntartásaimban? Melyik lenne a legjobb választás? Hol milyen a társasági, tanulmányi élet? ÁOK-osok is írhatnak :)



2022. febr. 7. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

Magáról a fogorvosi képzésről nincsenek ismereteim. Ezenkívül el nem tudom képzelni miféle perverzió vezet valakit arra, hogy fogorvos legyen. De, ezek közül az egyetemek közül a pécsi a legótvarabb. Nem csak az egyetem hanem a térség is leszakadóban van. Ettől függetlenül egy bevállalós diáknak jó hely Pécs, a város és a környéke is szép.

Debrecen fejlődésben lekörözte Pécset, bár azt, hogy a Debreceni Egyetemen jobb képzést kapnál nem merném állítani. Ha nem kolis leszel a lakhatás biztos drágább lesz Debrecenben, bár nem annyira mint Pesten és ha természetjáró vagy akkor se Debrecen a nyerő, mert konkrétan nincs közelben-távolban az égvilágon semmi ahova kirándulni lehetne. Viszont ha szeretsz piálni kocsmában óriási a debreceni felhozatal. A város már kezd itt-ott nagyvárosias hangulatot kelteni, főleg a forgalmi dugók miatt. Az egyetem területe szép, sok a külföldi, bár ők maximum részegen állnak szóba a magyarokkal, már ha beszélnek bármilyen nyelvet a klingonon kívül. Az, hogy később nem tudsz innen elköltözni a Dunántúlra viszont szerintem hülyeség. A debreceniek nagyrésze is elköltözik, helyükre borsodiak jönnek.:D De komolyan, munkahelyemen és az ismerősi, baráti körben is sok a miskolci és egyéb borsodi származású.

A legjobb választás egyértelműen Budapest, ez nem is vitás, szerintem a legjobb képzést is ott kapod, legalábbis ezek közül a SOTE a legelismertebb egyetem. És a fővárosban van a legtöbb lehetőség mind kultúrális, mind kikapcsolódás, szórakozás, kirándulás terén is. De tény, hogy ahol az egyetem van az nem a legszuperebb környéke Pestnek, a 8.ker eléggé orkok által fertőzött terület és Pesten lesz a legdrágább a lakhatás is.

Debrecent tőzsgyökeres debreceniként én nem tudom ajánlani senkinek, de van aki ideköltözött és esküszik rá, hogy milyen szuper város. Szerintem, ha neked nem jön be a budapesti életforma, viszont Pécs tetszett, akkor válaszd Pécset, legalább kevesebbet jársz majd haza és önállóbbá válsz.

2022. febr. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem képzésileg egyértelmüen első Budapest, utána az összes többi akit felsoroltál (ettől függetlenül bezek is vagyon jó sulik, nincs minőségi szakadék). Szóval azok közül akit leírtál, a távolság, a város, a munkalehetőségek az amit érdemes figyelembe venni, és az alapján dönteni.
2022. febr. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!