Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gazdasági szakokat ki...

A gazdasági szakokat ki váltja a müszaki menedzser?(lent)

Figyelt kérdés

Felvételi előtt állok. Egy közgazdasági szakra a szerettem volna menni. (Gazd ment;keres.mark;nemz.gazd;alkalam.közgáz .pénzügy szamvitel)ezek mind 400 pontosak.nekem csak 360 pontom van (tavaly emelt töri érttsegi,okj viszga,közép nyelvvizsga)

Közgazdász diplomát szerettem volna szerezni mert irodába szeretnek dolgozni vagy hasonló gazdasági területen(cégnél, könyvelő, stb)

Kérďésem lenyege:

Gazdasági szakokon tanítanak olyasmit amit a műszaki mendezser szakon nem tanitanak? (Lehet bugyután hangzik ez igy hisz nem véletlenül külön szak igy nem is kicsit)(tudom félig műszaki félig gazdasági)

Esetleges saját vélemények ezekról a szakokról



2021. febr. 9. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Műszaki menedzserként végeztem és ebben a szakmában dolgozom 15 éve.


A műszaki menedzser szakon megtanulod a legalapvetőbb gazdasági-menedzsmenti és műszaki-természettudományi dolgokat, olyanokat, melyekre ezek a tudományterületek építenek. Ily módon jó általános műveltségre teszel szert; sokminden (ami nem túl specifikus) érthető lesz számodra, konyítasz ehhez is, ahhoz is. Jó allround szak.


Ugyanakkor a műszaki menedzser nem mélyed el ezekben a tudományokban. Szándékosan, hisz nem is ez a cél (és nem is lenne kivitelezhető). A műszaki menedzsereknek ugyanis jellemzően nem az az értelmük, hogy klasszikus mérnöki vagy közgazdasági szakembereket váltsanak ki, hanem hogy összekapcsolják ezeket a területeket egymással.


Tudni kell, hogy a műszaki menedzser képzés egy általános közgazdász képzéshez képest nagyon erősen műszakilag orientált. Ez nem mindenkinek fekszik. Rengeteg olyan dolgot tanulnál ezen a szakon, ami nagyon távol áll a többi gazdasági képzésekhez. Tényleg ezt akarod?


A kérdéseidre rátérve:


Természetesen a közgazdász képzések több gazdasági elmélyülést nyújtanak, mint a műszaki menedzser. Véleményem szerint ez a gyakorlatban viszont aligha lényeges, a műszaki menedzserrel ugyanúgy felvesznek minden olyan helyre, ahová egy közgazdászt is lényegében. Sőt, szerintem a műszaki-mérnöki logika és rálátás nagyon hasznos kompetencia, amivel egy átlag-közgazdász jellemzően nem rendelkezik.


De a műszaki menedzser szak jóval nehezebb, mint egy közgazdász képzés. Ha az a cél, hogy irodában üljél, mint egy közgazdász, akkor ezt a célt egyszerűbben is elérheted.


Ha a pontjaid miatt aggódsz: 15 év munkatapasztalat után bátran állíthatom, hogy gyakorlati jelentősége nincs annak, hogy mely felsőoktatási intézményben végeztél. Szóval nézz körül, hátha máshova még beférsz a pontjaiddal.


Végezetül még annyi eszembe jutott, hogy a legtöbb műszaki menedzser képzés lehetőséget biztosít a specializációra (szakosodásra). Ilyenkor a 4. vagy 5. szemesztertől kezdve specifikusabb gazdasági (vagy éppenséggel műszaki) ismeretekre tehetsz szert egy adott szakterületen belül, pl. vállalkozásmenedzsment vagy energetika. Ha ily módon a műszaki menedzser képzésen belül “gazdaságilag orientálódsz”, úgy az alap 50-50% gazdasági:műszaki ismeretek aránya inkább 70%-30% lesz. Tehát egy kiköpött közgazdászhoz képest nem lennél nagyon hátrányban ismeretekben sem.

2021. febr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sziasztok, ha olvassa valaki, engem érdekelne, hogy a kérdező azóta mit tanul, illetve lehet e erről a műszaki menedzser szakról váltam gazdmenre pl az első évben? akkor még elég hasonló a tanterv, vagyis az alapozó tárgyak, de nem találtam infót erről a BME honlapján, köszi előre is!
2023. júl. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia

Végül a DE Mk épiteszmernököt jelöltem meg elsőhelyre ,és felvettek .

A szak váltassal kapcsolatban nem igazán tudok segiteni. Nállunk volt aki épitésztől váltott építőre .Szóval karon belül egyszerübb.

(Amugy szerintem nem is egy karon van a gazd.men és müszaki menedzser)

2023. júl. 28. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:
BME-n egy karon van, de szerencsére hamar sikerült elérnem egy TO-s ügyintézőt, és nem megengedett az átjárás e kettő szak között, :/ mert ugye nem gazdasági a műmen., pedig az első év tényleg nagyon hasonló, szerintem azért rakták a GTK-ba
2023. júl. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!