Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi vagy jogász képzés?...

Orvosi vagy jogász képzés? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni, mindkettő szak ugyanolyan mértékben érdekel, érdekesnek találom őket, úgy érzem, mindkettőt lelkiismeretesen és odaadással tudnám végezni.


A képzésekhez szükséges tárgyakból is egyformán jó voltam/vagyok (ötös), szerettem is őket, ezért is kifejezetten nehéz a döntés.


Kérlek, segítsetek, szerintetek melyiket lenne érdemesebb választanom?



2021. jan. 23. 18:51
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
74%
Tudod hány gyökér van ezen az oldalon, aki halál komolyan ír ilyeneket? Én csak aklimatizálódtam a környezethez. :-D
2021. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

4: Mindkét szakot elvégezted talán?

17: A jogi szakokleveles orvos nem számít jogásznak, nem is praktizálhat.


Őszintén szólva, ha a kérdező adna még meg magáról infókat (motiváció, kor, nem, tervek) talán többet tudnánk segíteni (bár dönteni neki kell).


Én jogot és igazgatásszervezőit végeztem, illetve vendéghallgatóként 3 félévet voltam egy nyelvszakon. PhD doktori tudományos fokozatot is szereztem. Kutatok, oktatok, rengeteget publikálok, amíg lehetett, elég sokat utaztam külföldre. Mind a jogi, mind az orvosi pálya életpálya, és nagy áldozatokat kíván (amire egy szakorvos hozzászóló jól rámutatott). Persze lehet az ember közepes, vagy rossz szakember is. Képesség-, élethelyzet- és bizonyos szinten szerencsefüggő is. Az egyetemi/kutatói világban még vannak bizonyos "feudális" maradványok, bár lassan ezek (látszólag) kihalnak.

2021. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
0%
Orvos, egyértelmű!
2021. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő nehéz a maga módján, nem lehet összehasonlítani, teljesen más természetű képzések.. 5 év a jogász, utána 3 év joggyakorlat (orvosoknál a rezidenssel hasonítható). Ezt követően szakvizsga. De ügyészségen és bíróságon komoly képzések mennek a diploma megszerzését követően is, elég nehéz karrier, általában sok-sok év kell, mire valakiből ügyész, illetőleg bíró lesz (ha egyáltalán bekerül a szervezetbe).


Egyébként jogon kevesen végeznek 5 év alatt..


A fizetés változó, "nyugaton" hasonlóan (jól) keres az orvos és a jogász..


Egyébként annyi, hogy az orvosok a külföldi (többlet)lehetőségeik miatt versenyelőnyben vannak, több a "lobbilehetőségük" fizetés tekintetében.

2021. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
54%

A jogász szak nehezebb szerintem, de a "diplomatikus" válaszom az, hogy nem összehasonlítható természetű képzést takarnak.

Az átlagember számára a jog fontossága kevésbé kézzelfogható absztrakció lévén.

2021. márc. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%

25. Hogy lenne már nehezebb a jogász szak? LOL


Nem vagyok se jogász se orvos, de azért ne viccelődjünk már. Az orvos az egyik legnehezebb szak, a jogász sehol sincs ehhez képest.

2021. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván tapasztalatból beszélsz (vagy mégsem, ha jól gondolom). Én tudom és tapasztaltam, mennyit tanulnak a jogászok. Az, hogy olyanok is járnak (7-8-9 évet), akiknek nem kellene, és csökkentik a presztízsét a szaknak, nem csorbítja szerintem azt a tényt, hogy az egyik legnehezebb szak, ha nem a legnehezebb a jogtudomány.
2021. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
35%
János és orvosira is jártál?
2021. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
50%

A Béla jobb lett volna..

Amúgy nem, de édesapám orvos, ill. ismerősök között is számos van. Altatóorvos, belgyógyász pl. Szóval nem annyira szemellenzős a véleményem, szerintem.

2021. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem mérhető objektíve a nehézség.


Egy jogásznak valószínű nehéz az orvosi, de fordítva is!


Butaság ennyire elfogultnak lenni, bármelyik irányban.


De, ha már ennyire azok egyesek az orvosi irányába, én is megjegyzek valamit, engedtessék meg.


Egy jogász élete végéig tanul, az állandóan bővülő és változó jogrendszer okán.


A másik, hogy - orvos ismerős szerint is például - az orvostudomány előbb és nagyobb arányban lehet robotizálva, mint a jog!


Ellenben: emberi élethelyzetek alapos feltárása és főleg a mérlegelés, illetőleg a méltányos döntés(ek) mind-mind nem helyettesíthetők egy gép által.


Hiszen: IUS EST ARS BONI ET AEQUI.:)


De, ha kikapcsolom az elfogultságot, szerintem mindegyik a maga módján a legnehezebb! Béke.

2021. márc. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!