Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi vagy jogász képzés?...

Orvosi vagy jogász képzés? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni, mindkettő szak ugyanolyan mértékben érdekel, érdekesnek találom őket, úgy érzem, mindkettőt lelkiismeretesen és odaadással tudnám végezni.


A képzésekhez szükséges tárgyakból is egyformán jó voltam/vagyok (ötös), szerettem is őket, ezért is kifejezetten nehéz a döntés.


Kérlek, segítsetek, szerintetek melyiket lenne érdemesebb választanom?



2021. jan. 23. 18:51
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
60%

Légyszi be tudná valaki másolni a bértábláját a köziges jogászoknak?


A közigazgatásban ők kormánytisztviselők, nem?

2021. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
60%

#11 járási hivatalban kormánytisztviselők, ők jobban keresnek.


Az önkormányzati hivatalokban köztisztviselők.

2021. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

9.válaszoló kijavítanálak pár dologban, mivel a bírón kívül mindegyik általad felsorolt jogi pozícióban dolgoztam.



1) Ügyvéd


Ha ügyvéd akarsz lenni akkor csak az ügyvédjelöltség a kifizetődő. Ha nem voltál jelölt, akkor még akkor is hiányozni fog a szocializáció és a kapcsolatrendszer, ha amúgy a szakterületeden nagyon penge vagy. Egyetértek, hogy kidolgozod a beled. És igazából csak egy jobb irodába és mindenképpen ügyvédi irodába és nem egyéni ügyvédhez kell elmenni dolgozni.


2) Jogtanácsos


Akkor érdemes,ha olyan céghez vagy közig szervhez jogi előadói munkakörbe kerülsz,ahol ténylegesen bejelentenek jogi előadóként a kamarába. Nem árt,ha jogtanácsos tényleg oktat is és szerezhetsz valódi gyakorlatot.


Az ügyvédek többsége nem jogtudós,csak így szocializálják őket, általában az ügyfeleknek megy a színház..

Jogi előadóként is kerülhetsz olyan helyre,ahol mindenki jogász és úgy érezheted magad, mint ahogy leírtad.


Szakvizsga: Igen a 4 zv egymás után (nekem összesen 10 hét volt az első vizsgától a 4.ig )eléggé húzós,de a szakvizsga egészen más.Eleve 1 év kell rá minimum,amíg minden vizsgád megvan és az már inkább gyakorlati jellegű, nem elég a jogszabály alapos ismerete.



"Tehát sok más szakterületű emberekkel dolgozol együtt, akiknek valóban szüksége van a jogi segítségedre, a munkádra, és ő maguk nem értenek hozzá. Így a munkalégkör picit jobb." JOGÁSZKÉNT MINDIG DOLGOZOL OLYANOKKAL AKIK NEM JOGÁSZOK. ÜGYVÉDKÉNT ÚGY HÍVJÁK ŐKET ÜGYFELEK, ÉS NEM OLYAN EGYSZERŰ NEKIK DOLGOZNI.


Ami viszont fontos:


minimum cum laude diploma

folyékony angol nyelvtudás

gyakorlat az egyetem alatt


Nyilván a kapcsolatrendszer messzire visz, de anélkül sem lehetetlen küldetés. Egyébként sok sikert kívánok a jogi pályán!


-

2021. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

13-as, ha te mindegyikben dolgoztál, neked melyik jött be a legjobban?

Milyen fizetéseid voltak?

2021. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a jogtanácsos(10 év), mert az ügyvédi(5 év) pálya nem volt nekem való, illetve én már jogtanácsosként lettem ügyvéd. Nem a fizetés volt a váltás oka egyik esetben sem.

Jelenleg nem dolgozom a klasszikus jogi pályán és egyelőre nem is tervezem, már más az érdeklődésem.

2021. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
88%
Hasonlo dilemmam van most. De lattam, hogy orvosirol valahanyadik evtol lehet menni jogi szakokleveles orvos kepzesre + van igazsagugyi orvostan, ami meg valamennyire hatarterulet, ahol vannak ilyen jogi dolgok... Ja, es a jogot el lehet vegezni kesobb is, gyerek mellett, felnottek, levelezon is csinaljak, sokkal kevesebb onkoltsegert, mintha mondjuk az orvosit kene fizetni... De orvos kb. meg csak egyszer lehetsz eletedben, annak ha nem mesz neki 20-on evesen legkesobb, 40 evesen, tobb gyerekkel, masoddiplomakent... Ahhoz mar tenyleg sok sikert.
2021. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Háááát kérdező, jó kérdés. Én orvos vagyok, kb. fél éve lettem szakorvos (30 évesen) és nem tudom, hogy megérte-e. Vannak tök pozitív részei a szakmának, pl. egy nemzetközi szinten is nagyon jó diploma, pár kivételtől eltekintve gyakorlatilag bárhol lehet vele dolgozni (USA pont kivétel), továbbá attól nem kell félnem, hogy bármikor munkanélküli leszek, mert az egész világon orvoshiány van. A Magyarországi munkavégzés érdekes kérdés, én most extrémen jól keresek (legálisan, adózva, hálapénz nélkül), de azért a rezidens 190 ezer nettó fizutól anno nem ájultam el. Szintén érdekes kérdés, hogy mit áldozol fel az életedből a szakmádra, mennyi időt, mennyi emberi kapcsolatot... Nálam az orvoslás ára a magány. Itt vagyok 31 évesen, úgy, hogy alig volt párkapcsolatom... Nekem ezért eddig erősen a nem érte meg irányába lóg a mérleg nyelve. A szakma egyébként szép, de fel kell készülni, hogy emberekkel foglalkozol és vannak bizony bunkók is.
2021. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
34%

Jogásszal sokkal nagyobb karriert tudsz befutni.

Íme néhány példa:


-lehetsz vele amerikai elnök. Pl. Biden meg Obama is jogász.


-lehetsz vele fiatalokért felelős helyettes államtitkár, sőt ebben az esetben nem is muszáj végzett jogásznak lenned, már egyetem 3-ad évében felkínálhatják neked ezt a lehetőséget.


-lehetsz vele miniszterelnök. Neki is jogász végzettsége van.



Orvosival hol futsz be ilyen karriert?

2021. jan. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
33%
Hány jogász végez évente, és hányból lesz miniszter? Megjegyzem a fiatalokért felelős helyettes államtitkári poszthoz egyéb pozitív tulajdonságok is kellenek, pl. az, hogy az ember dekoratív módon köré nőjön egy női nemiszervnek.
2021. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
33%

#19 Huhh ennyire alacsony az értelmi színvonal manapság??


Ember nem vágod, hogy trollkodtam??? Ennyire ne legyél már értetlen tuskó.


Amerikai elnök se lehet nyilván, mert nem ott született. Gecc xd ennyire nem megy át hogy nem komoly volt

2021. jan. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!