Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárként mit reagáljak arra...

Tanárként mit reagáljak arra ha félévzárás előtt vesznek fel új tanulót máshonnan csupa egyessel és elvárják tőlem hogy én zárjam le, de ne legyen egyes?

Figyelt kérdés

Tehát átvesznek más iskolából tanulót félév előtt 1-2 nappal, nyilvánvaló okból: hogy ne ott zárja a félévet a régi helyen hanem itt.

A jegyek katonásak: 1,2,1,2.

És elvárják tőlünk tanároktól, hogy a frissen átvett új tanulót zárjuk le mi, noha még soha nem is láttuk, 1 szót nem beszéltünk vele sem szóban sem írásban.

És meg van szabva hogy „de egyes nem lehet semmiből“.

Magyarán a soha nem látott új ember kapjon jegyeket a semmire hogy ne bukjon.

Mi a korrekt reakció erre tanári részről?


2021. jan. 22. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 A kérdező kommentje:

"De fogod látni, cseszed meg! :"


Hát ha elnézem az előző suliban összelapátolt hiányzásait akkor nem sűrűn. Olyan "mindenhol járok, csak az iskolába nem " tanuló ez.

És erre még azt se lehet mondani hogy rosszindulatú vagyok: ezek tények-adatok.

2021. jan. 22. 17:06
 52/70 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a kérdezőnek át kellene gondolnia, hogy ilyen indulatokkal, mentalitással, gondolkodással mennyire alkalmas tanárnak. Empátia, gyerekszeretet, jóindulat hol van?! Ez nem a katonaság vagy igen?!
2021. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 A kérdező kommentje:

Mindenesetre azt eldöntöttem hogy napi szinten nézem a közigállást és ha környéki iskola tanárt keres már mentem is oda.

Tanév közben felállok, aztán az igazgató osztogassa a "megalapozott jegyeit" maga.

2021. jan. 22. 17:10
 54/70 anonim ***** válasza:
84%
Írd be azt az egyest aztán pakold össze a cuccod. Keress egy másik iskolát ahol csak kitűnők vannak.
2021. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
77%

"Tanév közben felállok, aztán az igazgató osztogassa a "megalapozott jegyeit" maga."


Nem tanév közben kell felállni hanem most. Most történik mindez nem? Akkor most lépj le. Add meg az egyest és vissza se nézz!

2021. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
83%

#52-nek teljesen igaza van.


Rengeteg olyan gyerek van akinek nehezen megy a tanulás, otthon nem kapja meg a megfelelő nevelést,alkoholista szülők, elhagyták a szülök, meghaltak stb stb.. Azért igenis rengeteg olyan befolyásoló tényező van ami kihat a gyerekekre és ha a tanár nem lát semmit csak a jegyet az baj akkor ne menjen tanárnak mert ezzel nem tesz jót a gyerekeknek.


Inkább keress más szakmát menj egy gyárba ahol nem te fogsz szívózni a gyerekekkel hanem majd veled fognak szívózni és majd rájössz, hogy az élet nem mindig habostorta ahogy te gondolod.

2021. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
76%
Igen 56-os ez az ember csak egy jegyen lovagol és képes elmenekülni a probléma elől ahelyett, hogy megoldaná. Én elbeszélgetnék a diákkal, megismerném őt, megadnám a kettest, de ösztökélném, hogy év végére tényleg meg is legyen neki. Mi a garancia arra, hogy más suliban jobb lesz, kedves kérdező vagy életed végéig futni fogsz?! Hol van a jószándék, az ember ebben a történetben? :(
2021. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
81%

#57 neked kellene tanárnak lenned és nem a kérdezőnek :)


Azt gondolom aki egy olyan családbòl jön ahol minden rendben ott biztos figyelnek annyira rá, hogy ha nem is ötös de ne egyes legyen mindenből.


Ilyen esetben ahol valaki rossz mindenből valami biztos van az életében, és őt sokkal jobban kell motiválni sokkal több figyelmet igényel. De ezt tanárként ha nem tudja ez elég szégyen nagyon rossz szakmát választott.

2021. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
81%
Köszi 58-as!:) Az igazság az, hogy tanárnak is készültem, csak amikor megláttam, hogy kik lennének a kollégáim... Hát engem lenyilaztak volna! De ilyenkor azért sajnálom. Nem magam. A gyerekeket....
2021. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom azért megy abba az iskolába mert az előzőben már nem menthető. Erre egy ugyanolyanba kerül ismét. Lehet az igazgató tőled várja hogy megváltoztasd a gyerek szemléletét. Ki tudja lehet jó tanuló válna belőle, de ilyen tanárral aki ugyanúgy rúg egyet bele....
2021. jan. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!