Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A FOSZK-ot miért nem nézik...

A FOSZK-ot miért nem nézik semmibe?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem diploma! Én is foszkon vagyok, de mindenképp szeretnék alapképzésre is továbbmenni, csak így számomra több szempontból is előnyös volt, hogy előbb a foszk, aztán az alapképzés.


Sokan annyira lenézik (itt a gyakorin) a foszkot, hogy konkrétan semminek nevezik, holott a tapasztalataim szerint a tanáraink sem tesznek különbséget köztünk, nem tanulunk kevesebbet mint mondjuk egy alapképzéses, sőt sokszor velük vagyunk egy órán. Ugyanolyan oktatást, elméleti és gyakorlati tudást kapunk mint az alapszak első 2 évében. Ezért is van az, hogy utána 1-1,5-2 év lesz már “csak” az alapképzés. Mert beszámítják a tárgyakat teljesen jogosan. Valamit azért csak jelent, legalább a megnevezését, miszerint ez egy felsőfokú szakmát adó képzési forma. Itt is küzd az ember és próbál jól teljesíteni, mégis olyan sok negatív véleménnyel vagytok róla. Nem támadó a kérdésem, csak érdekel miért van ez a nagy FOSZK utálat.



2020. dec. 18. 02:24
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Nincs szó kognitív disszonanciarol!

Azért írtam ezeket, mert összességében le van nézve az összes okj, foszk képzés. De együtt vannak tartva sokszor az órák és a Tanáraink ugyanazokat a feladatokat adják nekünk is mint az alaposaknak és a számonkérés is ugyanaz az adott tárgyakból. Az alapképzéses azzal a plusz 1,5 évvel tud “”csupán”” többet egy olyan személynél aki megáll a foszk után, nem megy alapra tovább.



Én most utánaolvastam eduline-on, és olyan cikket találtam ahol azt írják kell az emelt akkoris ha foszkról mennék alapra. Legalábbis így értelmeztem, de tényleg sokszor zavaros a megfogalmazás.


Esetleg akár privátban tudnál küldeni olyan cikket ahova ez le van írva? Mert én is emeltezek hamarosan.

2020. dec. 19. 00:09
 32/43 anonim ***** válasza:
55%

29: Kérlek te magyarázd el nekem, hogy ez az érvelési rendszernek nem nevezhető katyvasz mit is akar jelenteni tulajdonképpen, amit összeraktál? Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy elegendő-e a FOSZK alapképzésre való felvétel során emelt érettségi hiányában, de amennyiben igen, ez voltaképpen mit bizonyít szerinted? Mert azon kívül semmit, hogy hoztak egy rendelkezést, ami alapján a FOSZK képes kiváltani egy másik középfokú végzettséget.


30: Mármint mit lássak? Az általad linkelt 2013-as cikk kb szó szerint ugyanazt írja, mint az Oktatási Hivatal és a Felvi jelenleg érvényben lévő tájékoztatója a témával kapcsolatban. Attól, hogy az idézett CIKK az adott bekezdés másik részét kihagyta a feldolgozás során, attól még igaz marad, hogy a FOSZK nem ad felsőfokú végzettséget.

2020. dec. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
32%

"De együtt vannak tartva sokszor az órák és a Tanáraink ugyanazokat a feladatokat adják nekünk is mint az alaposaknak és a számonkérés is ugyanaz az adott tárgyakból."

Sokadszorra is: egyeteme válogatja, sok helyen szeretik szétszedni az alapszakosoktól a FOSZK-osokat, és a számonkérés sem olyan komoly.


"Az alapképzéses azzal a plusz 1,5 évvel tud “”csupán”” többet egy olyan személynél aki megáll a foszk után, nem megy alapra tovább."

Ismét hazugság...az a baj, hogy szélmalomharcot vívsz, kedves kérdező. Azt bizonygatod, hogy általános lenézéssel viseltetik a magyar társadalom, vagy legalábbis annak értelmiségi része a FOSZK, OKJ képzések iránt, holott a jó szakmunkásokat a legtöbb ember itthon eléggé megbecsüli. A probléma a válaszaid alapján azzal van, hogy te magad irreálisan felértékeled ezt a képzési rendszert. Az alapképzés nem 1,5 évvel tud többet. Sokkal nehezebb elvégezni, komoly komplex, alapozó elméleti ismereteket ad át, és szakmai tekintetben is szélesebb spektrumba enged betekintést rendszerint, mint egy FOSZK. A FOSZK az alapképzés lebutított verziója, amiből ki vannak véve a legnehezebb, legkomolyabb tárgyak, amik a leginkább "egyetemi" jellegűvé tesznek egy adott szakot. Két teljesen eltérő fókuszú, nehézségű és célú képzési szintről van szó.

2020. dec. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
84%
Elengedem, gondolom te az a fajta ember vagy, akinek jeles mechatronikai diplimája van/lesz, és aki szerint a BTK-sok mind a mekiben végzik.
2020. dec. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

De jézusom, ne írd már azt hogy hazugság amit írok kérlek 😅


Én elfogadom a véleményed, csak nem értek vele egyet. Ettől még nem tartalak hazugnak.


ÉN nem gondolom, hogy lebutítják a tantárgyakat meg a számonkéréseket, mivel tudják nagyon jól, hogy a foszkra jelentkezők igen nagy aránya tovább megy alapképzésre ezért ez kiszúrás lenne mindenkét oldal számára.


Nem értékelem fel a foszkot ez egy felsőfokú szakképzettséget adó okleveles képzés, se több se kevesebb.

2020. dec. 19. 00:31
 36/43 anonim ***** válasza:
29%

34: Tökéletes kilépő. Egyébként nem nagyon tévedhettél volna ennél nagyobbat velem kapcsolatban, nem mintha bármit számítana a vita szempontjából.:)


35: Vélemény és tény az két különböző dolog. A véleményed én is elfogadom. Vélemény például az, hogy szerinted a FOSZK megfelelően felkészít a tanulmányok alapszakon való folytatásához. Simán lehet! Az viszont tény, hogy FOSZK-on nem tanítják a legnehezebb alapozó tárgyakat, így jóval könnyebb 2 éven esnek át a hallgatók, mint az alapszakosok; szintén tény, hogy sok helyen külön folyik a pár közös tárgy oktatása, számonkérése is, és elvárásbéli eltérések is vannak a két képzési szint között. Nem tudom te hova jársz, és nálatok hogy működik a dolog, természetesen lehet nálatok a tárgyak nagy része együtt van oktatva. Én nem is erre mondtam, hogy hazugság lenne, hanem arra, hogy 1,5 év volna csupán a különbség alapszak között. Ha félreérthető voltam elnézést.

2020. dec. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
25%

Azaz, töröltessétek a válaszom csak :D

Továbbra is egy balfsz banda vagytok aki képtelen a google keresőt használni :DD

2020. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
47%
Hazug és ostoba vagy, 40-es. A felsőoktatás úgy látom olyan szinten életed része, hogy rálátsz valamelyik főiskola FOSZK képzésére. Ez természetesen nem probléma, mindenki szívesen elolvassa a véleményed. A probléma ott kezdődik, amikor korlátozottan rendelkezésre álló ismereteid alapján bizonyítottan fals információkat terjesztesz a FOSZK képzések mibenlétéről. Én értem, hogy számodra fárasztó, hogy "csűröm-csavarom a szavakat", illetve az is, hogy én "érvelek". Kimerítő dolog alulmaradni egy vitában, de ilyenkor nem személyeskedni kell; inkább örülj, hogy tanultál valami újat; nagyon szívesen! Azt meg tessék eldönteni lassan, hogy mechatronikai mérnök vagyok, avagy semmi közöm a felsőoktatáshoz. Eddig nem jött be a lutri, de aki eltalálja valamelyik diplomám, az vendégem egy mézeskalácsra.:)
2020. dec. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%
"Akinek nincs diplomája, az annyit is ér." - Lázár János
2020. dec. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
76%

Azért meg fogalmuk nincs róla milyen és hidd el sokszor az irigység mondatja ezeket.


Én ugyan alapképzéses vagyok, alapon harmadéves, végzős de vannak azért fokszos ismerőseim. Tény és való hogy fokszon, az alapképzésen legszivatósabb tárgyakat, a fokszosok nem tanulják. 1-2 van nekik (pl valszám) ami alapon is van és az szivatós de azért (megint hangsúlyozom NÁLUNK legalábbis) a legnehezebb tárgyakat ők nem tanulják. De igen, nekünk is volt olyan óránk, meg van is, ahol fokszosokkal voltunk/vagyunk együtt. És nem igaz hogy ott nem kell tanulni, de igen nem egy diploma és ezt el kell fogadni.


Megjegyzem sokan csinálják hogy előbb foksz és utána alapképzesre mennek, több ilyen ismerősöm is van, tovább akar tanulni, így vették fel államira és így könnyebb lehet az alapképzés, mert egy rakás tárgyat elfogadtatnak.


Még annyi hogy nálunk azért a színvonalasabb tanárokat (már abban az esetben amikor nem a fokszosokkal van együtt az óra) inkább az alapképzéseseknek szokták "kiosztani", de ez sem mindig van így.


De mégegyszer hansúlyozom, ez többségében tiszta rosszindulat, irigység és a tájékozatlanság hiánya.


Nálunk egy alapos se nézi le a fokszosokat.:)

2020. dec. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!