Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A FOSZK-ot miért nem nézik...

A FOSZK-ot miért nem nézik semmibe?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem diploma! Én is foszkon vagyok, de mindenképp szeretnék alapképzésre is továbbmenni, csak így számomra több szempontból is előnyös volt, hogy előbb a foszk, aztán az alapképzés.


Sokan annyira lenézik (itt a gyakorin) a foszkot, hogy konkrétan semminek nevezik, holott a tapasztalataim szerint a tanáraink sem tesznek különbséget köztünk, nem tanulunk kevesebbet mint mondjuk egy alapképzéses, sőt sokszor velük vagyunk egy órán. Ugyanolyan oktatást, elméleti és gyakorlati tudást kapunk mint az alapszak első 2 évében. Ezért is van az, hogy utána 1-1,5-2 év lesz már “csak” az alapképzés. Mert beszámítják a tárgyakat teljesen jogosan. Valamit azért csak jelent, legalább a megnevezését, miszerint ez egy felsőfokú szakmát adó képzési forma. Itt is küzd az ember és próbál jól teljesíteni, mégis olyan sok negatív véleménnyel vagytok róla. Nem támadó a kérdésem, csak érdekel miért van ez a nagy FOSZK utálat.



2020. dec. 18. 02:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
34%

Miért válaszd, mikor válaszd?


A FOSZK felsőfokú képzettséget ad, ami előnyt jelent majd az álláskeresés során.

A jogszabályi minimum ponthatár 240, ami alacsonyabb, mint az alapképzési szakok esetében, így nagyobb eséllyel jutsz be állami ösztöndíjas képzésre. Tehát, ha úgy érzed, hogy az alapképzésre történő bekerüléshez kevés a pontod, akkor jelentkezz FOSZK-ra!

Ha a FOSZK után továbbtanulsz valamelyik alapszakunkon, akkor jelentős számú kreditet elismerünk, ami legalább fél, de akár másfél évvel is lerövidíti az alapszakos tanulmányaidat.

A FOSZK a besorolási gazdaságtudományi alapszakon, de más alapszakon is lehetőséget nyújt a továbbhaladásra (pl. gazdálkodási és menedzsment FOSZK–kal folytathatod pénzügy és számvitel, vagy nemzetközi gazdálkodás alapszakon is).

Ha gazdasági alapképzési szakon folytatod a tanulmányaidat, akkor az alapszakos felvételi során 10-32 többletpontot kaphatsz a FOSZK okleveled eredményétől függően (ezzel az állami ösztöndíjas ponthatárt is nagyobb eséllyel elérhető).

.

2020. dec. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
83%

Én se értem, miért néz le bárki, bármilyen képzést.


De hidd el, sokszor nem mérvadó, amit a gyakori kérdések nagytudású "szakértői" leírnak. Egyrészt, van az a tendencia, hogy a gyk megmomdói között minden is büffészak. Értsd, minden. Kivéve a pénzügy-számvitel és a mérnök képzéseket, mert a gyk bölcs megmondói ezt a kettőt valamiért elismerik.


Tudod, milyen emberek mondanak ilyet? Akik még életükben nem láttak egyetemet belülről. Vagy jártak egy bizonyos egyetem bizonyos képzésére 1-2 félévet és máris azt gondolják, ők már ismerik a képzés előnyeit, hátrányait és a várható pénzügyi lehetőségeiket.


Úgy gondolom, ez nem a Foksz képzés ellen szól. Én gazdálkodás és menedzsment Ba-ra járok és tudod mit mondanak erre a gyk tudósai? Azt, hogy büfféképzés. Én ettől még nem fogom kevesebbnek érezni a szakot, már így is rengeteget adott nekem.


Ezeket nem szabad komolyan venni, főleg nem egy anoním oldalon.

2020. dec. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
24%
A foszk középfokú végzettséget ad.
2020. dec. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
85%
Gazdasági szakon tanuló ismerőst piszkáltak ezzel csoporttársak, ahol nagyon kevés az államis hely, a többség ktg-s. Levezette nekik, mennyivel olcsóbb a foszk plusz rövidebb alapképzés a hét félév alapnál, és mire költi a különbséget. Onnantól kussoltak.
2020. dec. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
31%

4.


Ha majd kikerül a munka világába és kevesebb fizetést fog kapni, majd akkor is számolja ki.:D

2020. dec. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
95%
Itt gyakorin mindenki minimum a legrangosabb egyetemen végzett, már előtte 18 évesen elköltözött otthonról albérletbe, amit még a 11 éves korától végzett diákmunkás pénzéből tart fent, egyetemen is nappali mellett dolgozik és közben még eltartja a szomszéd szomszédjának unokatestvérét is. Ja meg egyetem után pályakezdőként egyből félmillió forintot keres.
2020. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
42%

Én meg azt nem értem, hogy ha úgysem ugyanaz a képzés (mert nem az, a végén nem ugyanazt a tudást kapod), és úgysem ugyanazon munkakörök nyílnak meg előtted, akkor mi értelme van bizonygatni, hogy már pedig ez a végzettség ennyit meg annyit ér? Amikor a Bologna rendszer bejött Magyarországra, sokan abba a tévképzetbe kerültek, hogy ugyanazt az 5 éves képzést immáron 3-3,5 év alatt lehet elvégezni. Természetesen ez butaság, nem véletlenül alapképzés a neve. Na ehhez képest milyen tudást kínál a FOSZK? Komolyan lassan már ott tartunk, hogy egy FOSZK-kal egyenértékű tudása van van az embernek azzal, aki becsületesen kijár egy 3+2 éves egyetemet? Senki nem néz le téged, a te tudásod kevesebb és más, te ezt választottad, amihez szíved joga, lehet később az alapképzést könnyebben végzed majd el, de nyilván nem váltja azt ki. És ez igaz minden FOSZK-ra.

Az ilyenekről az jut eszembe, mint mikor a tesi szakos barátnőm előadta, hogy akár orvos is lehetne, annyi anatómiát tanul. Miközben én elvégeztem az orvosit és emlékszem rá, hogy mennyit is kellett anatómia vizsgára készülni, míg barátnőm átlagosan 1-2 napokat készül 1-1 vizsgára, én 1-2 hetet tanultam reggeltől estig úgy, hogy nem volt ismeretlen az anyag. Meg nem mintha attól lenne vki orvos, mert tanult anatómiát. Persze ezek csak nagy szavak, mert aztán a hónap elején a bankszámlán meglátszódik a különbség, mint ahogy valszeg nálatok is meg fog, csak marha idegesítő, hogy örökösen versenyezni akar egyik a másikkal és bizonygatni, hogy “én is azt tanulom, amit te”, miközben sem a szak megnevezése, sem a betölthető munkakörök nem ugyanazok, tehát vmi különbség mégis csak van.

2020. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
28%
5, nem fog kevesebbet kapni, pont az a diplomája lesz, mint az alapszakosoknak...
2020. dec. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
87%

Azért itt például nagyon nem mindegy, hogy milyen szakról beszélünk.

Például tervező mérnöki jogosultságot nem lehet szerezni vele.

Ha érettségi után OKJ helyett gondolkodik valaki benne, akkor egy jó lehetőség, mert annál talán valamivel értelmesebb, és ha jól megy akkor egy alap képzésbe is beszámítható. De ha mondjuk van egy infós OKJ és amellé akarja az FoSZK képzést ott már nincs sok értelme.

Van egy csomó infós foszk-s ismerősöm igazából simán el lehet helyezkedni vele. Ha valamivel nem lehet akkor ott eleve a BSc-vel sincs sok esély.


Illetve az sem mindegy, hogy melyik egyetemről van szó. Nálunk sok gyakorlati tudást nem adott, többen mondták, hogy a technikusi szinvolalasabb XD

2020. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
10%
FOSZK=technikum, csak egyetemen tanulod.
2020. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!