Az általános iskolàk meghatározók egy életre vagy felesleges azon agyalni melyiket vàlasszuk?
Kistesom indul majd iskolàba.
A környéken számtalan àltalànos iskola van.
Templomi, katolikus, kéttannyelvü, olyan ami egyben van gimnàziummal is, müvészeti stb iskolàk.
De kb mindnek ugyanaz a profilja! Van nyelvoktatàs, informatika, torna, plusz foglalkozàsok pl tànc, sportok, ének, hangszerek, tanulmànyi cserediàk programok, nem egy suliban dràmatagozat is müködik.
Mindegyik egeszseges èletmodra tanit, adnak a tehetségfejlesztésre, vannak sikeres tanulmanyi/vagy sport versenyeket nyert diàkjaik, azaz nem kallodnak el a gyerekek, de arrol hogy pl 80% tölük kikerült diàkbol milyen felnöttek lettek pl honnan kerültek ki a leendö orvosok ügyvedek programozok leginkabb, azaz arrol hogy melyik lehet az a suli ami a legjobb alapokat adja, nem talàlok semmit.
Nem làtok különbséget a sulik közt!!Help!
CSAK annyit hogy pl egyhazi iskolakban ugye hittan is van ezeken felül, es CSAK annyi különbseget latok hogy egyik masik iskolanak borzalom béne atlathatatlan a weboldala es bemutatkozo oldala NINCS. Azaz a menükben olyanokra lehet csak kattintani hogy pl cserediakprogram, ebedbefizetes, tanulmanyi versenyek, események, beiratkozas, de SEMMI, egy szo nincs arrol hogy tulajdonkeppen milyen szellemisegben nevelnek oktatnak mik a hangsulyosabb területeik, vagy bàrmi bemutatkozas amihez màs iskolaknak külön egy egész hosszu oldal van annak szentelve hogy mikor jöttel letre mi a profiljuk stb.
De most ez alapjan dönteni/vàlasztani, hogy melyik sulinak milyen a weboldala..hàt...
De belegondolva meghatározo egy gyerek karrier szempontjabol vett kesöbbi tovabbtanulasaban hogy Melyik altalanos iskolabol került ki? Tehàt pl a gimnaziumok néznek olyat hogy pl egyik diàk x sulibol jött masik meh y bol es ez alapjan is mérlegelnek a jegyeken tul?
Vagy lehetseges hogy egyik altalanos suli jo alapokat nyujt,a masik nem?
"Nos szerintem a gyerekek lehet hogy még kicsik de nem hülyék."
Ugy ertem hogy ebböl lejön nekik lazàn az hogy a tanàr (a peldakép ugye)nem öszinte, valotlant àllit.
Egyházi és egyházi suli közt is van különbség. Attól, hogy valaki oda jár még nem lesz pap, csak kap egy erősebb erkölcsi tanítást, az adott felekezet szerint, de már nagyon sokban lazultak, mert rengeteg nem vallásos is ilyen iskolákba jár.
A tanárok személye elég meghatározó, de ez minden iskolára igaz. Talán egy kicsit mások a követelmények a gyerekekkel szemben. Nem vallási suliba jártam, de a városunkban a legjobb volt, aztán idővel vallási lett, hogy megússza a KLIKK-esítést, meg a minőség romlását.
Abban az iskolában a 3-as tanuló egy gyengébb iskolában simán 4-5-nek számított. A továbbtanulási arány nagyon magas még most is. A legtöbb gyerek gimnáziumba vagy szakközépbe került, ahonna érettségi után tovább is mentek. Az én volt áltsulis osztálytársaim úgy 80%-a egyetemet végzett ember lett. Szóval nagyon is számítanak az alapok.
Egy gyengébb suliból is magasra lehet jutni, de jóval több plusz egyéni munkát igényel a gyerekektől, mint egy erősebb iskola.
Tanítót válasszatok elsősorban a tesódnak, ne iskolát. Nyílt napokra kell járni, ismerkedni a leendő osztálytanítókkal, osztályfőnökökkel.
Ha most meg elsőbe a testvéred, nem az a fő szempont, hogy hány plusz órát tudnak neki beiktatni. TEljesen felesleges versenyistállóba adni, ahol franciául tanul, meg közben hegedül, közben kívülről fújja a hittant és már 7 évesen olajfestékkel készít képeket.
Nézzétek meg, ki a legszimpatikusabb tanító, aki szerintetek a legjobb lesz neki. Egy kisgyerekről van szó, akinek nagy változás jön az életében és olyan pedagógusra bízzátok, akivel szeretettel teli kapcsolat alakulhat ki.
Egy 6-7 éves, épp iskolát kezdő kisgyereknél ne a majdani karrier legyen a fő szempont, könyörgöm!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!