"A tanárszakok is nehezek. Na nem a tananyag miatt, ..."
A nővérem tanárnak tanul, 14 vizsgája lesz meg kb. 9 beadandója van a félévre. Ő azt mondja, hogy pont a tananyag mennyisége miatt nem lehet rendesen figyelni a szakmaiságra, mert ahhoz kevesebb segítséget ad a képzés.
Bár szerintem a nővérem egy idióta, hogy végigcsinál egy 6 éves képzést, félévente 15-20 tantárggyal, amik közül sok a nehéz és mégis 1, max. 2 kreditet ér. A végén meg majd éhenhalhat a végzettségével :/
Nekem februárig kéne döntenem, hova felvételizzek, de fogalmam sincs. Túl sok mindent tanulnék szívesen.
A bölcsész karon tanulókat mindenki annak hívja, függetlenül attól, hogy mit tanulnak. De egy mérnöki/orvosi/jogi képzést senki se fog soha. Illetve az ilyen fantázia nevűket, amiket "tegnap" talált ki valaki. Alapjába véve senkit se érdekel, hogy hány zh vagy beadandód van töritanárként, akkor sem ér annyit a szakod, mint pl. egy jogászé. Főleg nem fogsz a társadalom szemében annyit érni.
Most el lehet dönteni, mi a fontos és mi nem. Az emberek idővel lemondanak a társadalmi nyomás által kialakult elvárásokról. A vége úgy is az lesz, hogy csak nyugodtan, kényelmesen akarsz élni.
Nekem az a tanácsom, hogy azt vizsgáld meg, hogy milyen lehetőségeid vannak. Hol laksz, milyen segítségre számíthatsz, milyen munkakörökben dolgozhatsz ott ahol laksz vagy lakni akarsz. Van-e barátod/nőd aki viszatarthat bármiben. Szóval a lényeg, hogy ne legyenek irreális elvárásaid magaddal szemben. Azt tanuld, amire a jelenlegi vagy megváltoztatott élethelyzetedben megoldható.
Afrikába sincs szükség szoláriumra, itthon se óceán tudósra. XD érted.
A bölcsészeket csak az abszolút műveletlen tudatlanok hívják büfészaknak, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy egy egyiptológus mennyit tanul ahhoz, hogy egyiptológus legyen.
A jog legjobb indulattal is egyszerű tömegképzés, amely egy kis baba latint leszámítva 100%-ig magyar szövegek bebiflázásából áll (vs az egyiptológusok minimum 5 ókori nyelven tudnak, plusz a szakirodalom csak angolul, franciául, németül van); és még a hülye is képes megcsinálni.
A kis bölcsész szakok elitképzés, a jog meg tömegképzés, és a társadalomban se jobban megbecsültek a jogászok.
ma 08:59
Közelítsük meg ezt a kérdést a másik oldalról.
Kit érdekel, és hova kell egy egyiptológus?
Fennhordhatod az orrodat mert te olyan nagyon alapművelt vagy, de én inkább megmaradok a 400 ezres netto fizetésnél. Aztán majd amikor az utcán kéregetsz, akkor talán feleszmélsz arra, hogy meh, lehet rossz döntéseket hoztam az életben.
Tessék itt a jövőd:
ma 11:36
Oké, most hasonlítsd össze a fizetését egy mérnöknek és egy egyiptológusnak Németországban.
Az alapműveltésgre verni magad elég gyenge. Annyit értél el vele, hogy anyukád megveregette a buksidat, hogy de okos az én gyermekem. A valóság viszont az, hogy anyukádon kívül ez senkit nem érdekel, akármennyire sza.r is ezt feldolgozni. A világ nem így működik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!