Turizmus szak is egy büfé-ruhatáros szak?
ha arra gondoltal, hogy konnyu-e, akkor szerintem az iskolatol is fugg pl, de eleg nagy kulonbseg van a targyak kozott, eleg komolyan kerik a statisztikat, kozgazdasagtant, matekot, szallodavezetest, viszont van nagyon sok konnyu tantargy, amibol mindenki jo jegyet tud szerezni-muvtori, etikett, turizmusfoldrajz...
ha a diploma hasznalhatosagara gondoltal, akkor ott szerintem a gyakorlaton van pont a hangsuly. jo gyakorlati helyet kell keresni, nagy cegeknel, vagy/es kulfoldon probalkozni. ha jot talalsz vissza tudsz menni dolgozni, a diploma utan, vagy lesz egy jo referenciad. ez azert eleg pozitiv, igy szerintem annyira nem szamit bufe szaknak, mint amennyire elsore tunik.
arrol nem beszelve, hogy az alapdiploma utan, meg mesterkepzesre jelentkezhetsz sokfele.
ami szerintem is kicsit bufe jellegu mar, az, ha mesterkepzesben is ezt tanulja vki...annak nem sok ertelmet latom...
És annak mi értelme van, ha csak alapszakon tanulja?
Amúgy szerintem azért tűnhet büfészaknak, és azért mondják azt, hogy nehéz vele elhelyezkedni, mert sokan nem tudnak bizonyos dolgokat, mint pl. azt, hogy az idegenforgalmi szakember nem egyenlő egy állandóan utazó, kirándulgató emberrel. Lehet, hogy egy étterem részlegvezetője leszel (főleg vendéglátás szakirány után), de szállodában dolgozóként sem utazgatsz túl sokat, esetleg, ha valami nagyfőnök, valamelyik részleg vezetője vagy. Másrészt ez tipikusan olyan szakma, amit tényleg teljesen alulról kell kezdeni, mert csak akkor lehetsz jó szálodaigazgató. Jó, ha az ember már egyetem alatt gyakorlatot szerez, akár úgy is, hogy bevállalja, hogy ingyen, csak tanulhasson, és mást se csinál, csak pl. egy utazási irodában teszi rendbe a főnök asztalát, de legalább ott van és lát valamit, pl. megtanulja a vendégekkel való kapcsolattartás módját, megismeri a nyomtatványokat. Ha az ember elég jól tanul, akkor a szakmai gyakorlatot töltheti akár egy 4-5 csillagos szállodában, ez jó referencia lehet (egy Four Seasons...Hilton, vagy akár Le Meridien, főleg külföldön). Valamint idegen nyelvek...nem elég a német és az angol, ez a minimum, mindkettő középfokon legalább, ezen kívül még egy világnyelv jól jöhet (spanyol), de az a tuti, ha egy kisebb nyelvet is ismer valaki (dán, norvég, ukrán...bármi, amit kevesen tudnak nálunk).
Bocs, hogy ilyen hosszú lett, csak nem szeretném, ha azt hinnék, hogy ez egy semmit se érő szak, mert nagyon sok potenciál van benne, ha az ember jó, minimum 3 nyelvet beszél (egy kis nyelvet is, ez fontos) és nem akar rögtön vezető lenni.
Nem nagyon értek a turizmushoz, csak egy 1 éves okj-szakképzésem van, de ez is valami és szakmai gyakorlaton, valamint a gyakorlat részeként szakmai rendezvényen is voltam, mint - kvázi - dolgozó, tehát nem csak látogatóként. Nekem ezek alapján ezek a dolgok jöttek le.
Ha valaki tényleg jó, tényleg elkötelezett, és csak kicsivel többet megcsinál, mint a minimum (ez esetben az említett kisebb, ritkább nyelv ismerete), hajlandó a szabadideje rovására gyakorlatozni, akkor igenis megállja a helyét és el is tud helyezkedni. Ez minden szakra igaz, még a lehurrogott bölcsészszakokra is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!