Számítsa ki a teljesítményt és a hatásfokot annál a folyamatnál, amelynél egy 5 kg tömegű testet 1 m magasra 10 másodperc alatt egyenletesen emelnek fel 75 N nagyságú erővel! Ezt hogyan oldom meg valaki elmagyarázná?


2019. jún. 17. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Hatásfok: három legkisebb szám szorzata, leosztva a legnagyobbak, azaz talán kb 2/3
2019. jún. 17. 09:25
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesítmény a két legkisebb szám szorzata szal asszem kb 50 W
2019. jún. 17. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Hülyeség amit a #1 #2 ír. Nagyságrendbeli a hiba.


A hatásos teljesítmény: Ph=m*g*h/t = 5 W.


Másrészt az erő teljesítménye a bevezetett teljesítményt adja: Pb=F*v = F*s/t =75*1/10 =7.5 W.


A hatásfok ezért: éta=Ph/Pb = 66,67 %.

2019. jún. 17. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Basszus tényleg. De jót írtam csak rosszul számoltam ki


Ugyanis a két legkisebb szám szorzata 5. Szóval 5 W a teljesítmény


Jól írtam csak rosszul számoltam ki


De a hatásfok is jó lett

2019. jún. 17. 22:43