A 80 kg tömegű postásnak a 10 méter magasan lévő 3. emeleti lakásba kell egy 20 kg tömegű csomagot felvinnie. Mekkora hatásfokkal viszi fel a csomagot? Mekkora a postás teljesítménye, ha a csomaggal együtt 25 másodperc alatt ér fel?

2019. máj. 25. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol akadtál a házi feladatodban?
2019. máj. 25. 18:42
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen nehéz csomagot már nem szállítanak ki.
2019. máj. 25. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Futárszolgálat kiviszi.


hatásfok=20/(20+80) =0,2. azaz 20%.


a hasznos teljesítmény = 20*9,81*10/25 =... W.

2019. máj. 26. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ számíthat-e borravalóra,aznap hanyadik esete hogy ilyen magasra,ilyen nehezet kell felcipelnie(lift nélkül),van-e valami extra motivációja stb...:)
2019. máj. 26. 15:05