Hosszú gumizsinór egyik végét 10 cm amplitúdójú,1 másodperc periódusidejű harmonikus rezgésre kényszerítjük. A rezgési állapot 5 m/s sebességgel terjed a rugalmas közegben. Mekkora a kialakuló hullám frekvenciája, hullámhossza?

Készítsük el a zsinór egy pontjának kitérési-idő függvényét! Melyik fizikai mennyiség jellemzi a hullám időbeli periodicitását? Készítsük el a rugalmas közeg egy "pillanatfelvételét", azaz ábrázoljuk egy adott pillanatban a zsinór pontjainak kitérés-idő függvényét! Melyik fizikai mennyiség jellemzi a hullám térbeli periodicitását?
2018. okt. 27. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:

frekvencia: f=1/T =1Hz


hullámhossza: lambda=v/f =5m

2018. okt. 27. 17:50