Készítsük el a zsinór egy pontjának kitérési-idő függvényét! Melyik fizikai mennyiség jellemzi a hullám időbeli periodicitását? Készítsük el a rugalmas közeg egy "pillanatfelvételét", azaz ábrázoljuk egy adott pillanatban a zsinór pontjainak kitérés-idő függvényét! Melyik fizikai mennyiség jellemzi a hullám térbeli periodicitását?2018. okt. 27. 16:32
1/1 anonim válasza:
frekvencia: f=1/T =1Hz
hullámhossza: lambda=v/f =5m