Még ma kélek segitseget nagyon fontos lenne!!!!!!°°°2018. ápr. 24. 21:48
1/4 A kérdező kommentje:
Meg ma kénne!!!!!!!°°°
2018. ápr. 24. 21:51
2/4 Arp Du válasza:
szacharóz moláris tömege: M=342,3 g/mol
m=34,2 g
n=m/M= 34,2g / 342,3g/mol= 0,1 mol
szaharóz: C12H12O11 ebben 12 C atom van -> 12 CO2 keletkezik
0,1 mol szaharóz -> 0,1*12=1,2 mol CO2
1mol standard állapotú gáz térfogata: 24,5 dm3
1,2 mol gáz: 24,5*1,2= 29,4 dm3
3/4 Arp Du válasza:
a keletkező CO2 gáz halmazállapotú