Hány dm3 standardállapotú szén-dioxid keletkezik 34,2g szacharóz tökéletes égésekor?

Még ma kélek segitseget nagyon fontos lenne!!!!!!°°°

2018. ápr. 24. 21:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg ma kénne!!!!!!!°°°
2018. ápr. 24. 21:51
 2/4 Arp Du ***** válasza:

szacharóz moláris tömege: M=342,3 g/mol

m=34,2 g

n=m/M= 34,2g / 342,3g/mol= 0,1 mol


szaharóz: C12H12O11 ebben 12 C atom van -> 12 CO2 keletkezik

0,1 mol szaharóz -> 0,1*12=1,2 mol CO2


1mol standard állapotú gáz térfogata: 24,5 dm3

1,2 mol gáz: 24,5*1,2= 29,4 dm3

2018. ápr. 25. 20:24
 3/4 Arp Du ***** válasza:
a keletkező CO2 gáz halmazállapotú
2018. ápr. 25. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi -
2018. okt. 27. 22:43