Liiiz*-* kérdése:

Fizikások ha van kedvetek nekem nagy segítség lenne:Az emelődaru motorja 20 másodperc alatt egyenletesen emeli 14 m magasra 350 kg tömegű testet. Számítsd ki a motor aktív mechanikai munkáját és a mechanikai teljesítményt?


2014. márc. 30. 20:59
 1/1 anonim ***** válasza:

W=m*g*h=350*10*14, a mértékegysége Joule

P=W/t=W/20 , a mértékegysége Watt

2014. márc. 30. 21:09