Tücsök78 kérdése:

A) Mennyi idő alatt pusztít végig egy 100 km hosszú sávot az a vihar, amelynek változatlan sebessége 42 m/s? B) Milyen messzire jut el a levegőben 5 másodperc alatt a hang, ha a terjedési sebessége ott 340 m/s?

2014. febr. 9. 09:53
 1/1 anonim ***** válasza:

A) valasz:

atalakitod a 42 m/s -ot km/h-ba egyszeru harmas szaballyal is megy: ha 0,042 km tesz meg 1s alatt akkor X-et tesz meg 3600 s(egy ora) alatt

kijon, hogy x=0,042*3600=151,2km/h nos ha tudod, h egy ora alatt megtesz ennyit, akor kiszamolod ismet harmas szaballyal ,hogy mennyit tesz 100km-en:

Legyen ez mondjuk y=(3600*100)/151,2=2380,95 masodperc, ezt atalakitod oraba ami percben: (2381*60)/3600=39,68perc ami kerekitessel olyan 40 perc korul van

B)340m/s azt jeleni, hogy 1s alatt megtesz 340 metert; nos akkor 5s alatt 5-szor ennyit tesz meg: 340*5=1700m=1,7km

2014. febr. 9. 10:10