Szóval eddig jutottam el:
v= 7m/s2
t= 3s
µg= ?
F= m*a
Fg= µg*m*g
F=Fg
Tudnátok segíteni, hogyan kellene folytatnom?
2014. febr. 5. 15:39
1/4 anonim válasza:
Rosszul kezdted. m/s2 az nem a sebesség mértékegysége, hanem a gyorsulásé, amely ez esetben negatív.
2/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor:
a= 7m/s2
t= 3s
µg= ?
F= m*a
Fg= µg*m*g
F=Fg
v=a*t=7m/s2*3s=21m/s
Még most is akármerre indulok, akkor is az m kell, amit nem tudok... :(
2014. febr. 5. 16:03
3/4 bongolo válasza:
Szerintem 7 m/s a megadott adat, nem m/s². Gyorsulással nem lehet elgurítani a labdát, sebesség az.
v = 7 m/s
E = 1/2·m·v² (nem baj, hogy nem tudod az m-et, egyelőre csak bízzunk benne, hogy kiesik majd.)
a = v/t = 7/3 m/s²
s = 1/2·a·t² = ... (ekkora út után áll meg, ennyi úton át hat rá az Fg)
W = Fg·s = µ·m·g·s (a súrlódási erő munkája, ez megegyezik a kezdeti mozgási energiával)
µ·m·g·s = 1/2·m·v²
tényleg kiesik az m!!!
µ = v²/(2gs) = ...
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. febr. 5. 20:10