Gabyxd7 kérdése:

1. Mennyi idő alatt tesz meg egy autó 20m/s változatlan sebességgel 36km hosszú utat? 2. Egy motoros 3km utat 150 másodperc alatt tesz meg . Mennyi volt a sebessége?

2012. szept. 22. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

v = s/t, ebből az első feladat megoldása t = s/v = (36 km)/(20 m/s), a másodiké v = s/t = (3 km)/(150 s).



A számoláshoz ajánlom a Mathematica nevű programot:

[link]

(ha az eredményekre rákattintasz, akkor át váltja neked más mértékegységekbe, és össze hasonlítja különböző dolgokkal.)

2012. szept. 22. 19:26
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. szept. 22. 19:30
 3/4 anonim válasza:
kérdés: Hetedikes vagy?
2012. szept. 23. 11:07
 4/4 A kérdező kommentje:
9.es vagyok
2012. nov. 11. 18:41