2012. szept. 22. 18:54
1/4 anonim válasza:
v = s/t, ebből az első feladat megoldása t = s/v = (36 km)/(20 m/s), a másodiké v = s/t = (3 km)/(150 s).
A számoláshoz ajánlom a Mathematica nevű programot:
(ha az eredményekre rákattintasz, akkor át váltja neked más mértékegységekbe, és össze hasonlítja különböző dolgokkal.)
2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. szept. 22. 19:30
4/4 A kérdező kommentje:
9.es vagyok
2012. nov. 11. 18:41