az Sn akkor a 200, és mi az n-re vagyunk kiváncsiak, de hogy számoljam ki, ha nem tudom az an-et?2012. szept. 18. 17:39
1/2 BKRS válasza:
200 az nem feltetlenul Sn, mindenesetre 200 az Sn es S(n-1) kozott lesz.
Sn = n*a1 + d*n*(n-1) /2
Oldjuk meg mintha egyenloseg lenne, aztan majd felkerekitjuk n-et.
200 = n*18 + 4*n*(n-1)/2
200 = n*18 + 2n^2 - 2n
2n^2 +16n -200 = 0
n^2 + 8n -100 =0
Ezt megoldva n=6,77 jon ki pozitiv gyoknek,
tehat a 7. napon vegzel a kotessel.